No item found! Please check your config!
03 listopad 2017

Turystyczne sukcesy uczniów gimnazjum- trzy razy I miejsce

360 razy
Rajd Pieczonego Ziemniaka Rajd Pieczonego Ziemniaka archiwum WATRY

Uczniowie naszego gimnazjum, należący do szkolnego koła turystycznego „WATRA” wzięli w nowym roku szkolnym udział w trzech rajdach pieszych i zajęli w nich I miejsca w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zdobywając dla szkoły puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Trasa pierwszego rajdu /Zlot Po Ziemii Mazowieckiej/ przebiegała przez lasy i łąki w okolicach Borowiczek i Słupna aby zakończyć się w stanicy wodnej „Flis” w Liszynie.  Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę.

Trasa drugiego rajdu /Rajd Pieczonego Ziemniaka/ rozpoczęła się w Górach koło Płocka a następnie biegła przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie nadleśnictwa „Łąck”. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik rajdu otrzymał po pysznym pieczonym ziemniaku.

W sobotę 28.10.2017 uczniowie koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Płock i L.O. im. S. Małachowskiego. Trasa rajdu przebiegała po naszym mieście, a uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych z obiektami historycznymi i kulturalnymi Płocka. Na mecie rajdu, w L.O. im. S. Małachowskiego czekał na uczniów słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków. Nasi uczniowie okazali się znowu najlepsi- zdobyli I miejsce w kategorii gimnazjów, otrzymując puchar i dyplom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Pana Artura Brzeskiego na profilu FB >>>

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos