No item found! Please check your config!
08 listopad 2017

Dzień Języków Obcych w naszej szkole

323 razy

W środę 8 listopada 2017 roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku hasłem przewodnim jest PODRÓŻ. We wszystkich salach językowych prowadzone są zajęcia z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego związane tematycznie z podróżowaniem. Uczniowie naszej szkoły poczują się jak na prawdziwej wyprawie turystycznej. Mogą wybrać różne środki lokomocji – podróż pociągiem lub samochodem, lot samolotem lub pieszą wędrówkę. Wszędzie napotkają sytuacje komunikacyjne, w których muszą wykazać się znajomością różnych języków. Podróż jest również okazją do poznania zabytków różnych krajów – zwiedzą Paryż, Londyn, Berlin. Podróżowanie to część urlopu, więc wypoczną na plaży w Niemczech. Jeśli mają ochotę coś przekąsić, to czeka na nich międzynarodowa kuchnia, w której można skosztować Currywurst, Kartoffelsalat, muffins lub crepes.

Wiele atrakcji czeka też na najmłodszych turystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz naszych gości ze Szkoły Podstawowej nr 12. Zagrają z nami w „żywe memory” oraz wykleją ogromną mapę Niemiec. Nasi gimnazjaliści i licealiści pomogą gościom w potyczkach językowych na tablicy interaktywnej.

Podczas Dnia Języków Obcych zostaną wykorzystane gry i zabawy językowe oraz materiały edukacyjne Goethe-Institut, które uczniowie naszej szkoły zdobyli w projekcie „Z niemieckim w drogę”.

A zatem gute Reise! Bon voyage! Have a safe journey!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos