No item found! Please check your config!
12 kwiecień 2018

I miejsce w Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

260 razy
Reprezentanci naszej szkoły. Reprezentanci naszej szkoły. fot. Artur Brzeski

W dniu 11.04.2018 w L.O. im. S. Małachowskiego odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczy PTTK. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez drużynę w składzie:

    1. Oliwia Grzegrzółka /kl. II 3/
    2. Natalia Taras /kl. II 3/
    3. Filip Cybulski /kl. II 3/

 Uczniowie najpierw rozwiązywali test krajoznawczy a następnie przystąpili do konkurencji zwanej samarytanką- w trakcie tej części turnieju musieli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu  uczestnicy turnieju zostali zaproszeni przez gospodarzy na wspólne zwiedzanie szkoły oraz na zabytkową wieżę, z której rozpościera się wspaniały widok na Płock i dolinę Wisły.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w auli liceum. Koło turystyczne „WATRA” zajęło I miejsce- podtrzymując wieloletnią już tradycję zwycięstw w tym turnieju. Uczniowie odebrali atrakcyjne nagrody w postaci markowych plecaków i sprzętu sportowego.

Zwyciężając w eliminacjach rejonowych drużyna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który będzie miał miejsce w terminie 12-13 maja w Warce.

Uczniowie zostali przygotowani do turnieju przez p. Artura Brzeskiego- opiekuna szkolnego koła turystycznego „WATRA”.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos