No item found! Please check your config!

Krzywousty - Artykuły filtrowane wg daty: październik 2018

Z okazji przypadającego 20 listopada 2018 r. Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, Zespół Szkół Nr 1 w Płocku ogłasza konkurs plastyczny pod tytułem: „Prawa dziecka”.

Konkurs jest skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 (w tym klas trzecich gimnazjum) i IV Liceum Ogólnokształcącego w Płocku. Pracę plastyczną w formacie A4 wykonaną dowolną techniką plastyczną należy wykonać samodzielnie. Na odwrocie pracy prosimy podać: imię i nazwisko autora, klasę, numer telefonu do rodzica/opiekuna prawnego oraz podpis rodzica/opiekuna prawnego. Prace należy składać do dnia 14 listopada 2018 r. do pokoju psychologa szkolnego Patrycji Orłowskiej (pokój 218) oraz pedagoga szkolnego Agnieszki Kroczewskiej (pokój 122). Organizator przewidział nagrody dla autorów najciekawszych prac ufundowane przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem konkursu.

Dnia 29 października klasa IV a wraz z opiekunami- panią Magdaleną Brzezińską i Ewą Tomaszewską uczestniczyła w warsztatach ekologicznych „Tropiciele Odpadów”. Pierwszy przystanek był w PGO  Kobierniki, gdzie uczniowie poznawali drogę odpadów jaką muszą przejść zanim przejdą proces przetworzenia oraz uczyli się zasad segregacji odpadów. Kolejny przystanek to Brudzeński Park Krajobrazowy, w którym podążaliśmy ścieżką dydaktyczną.  Na zakończenie spędziliśmy miłe chwile przy ognisku i gorących kiełbaskach.

24 październik 2018

W drodze do niepodległej

W środę uczniowie z klasy IV a i VII a udali się na wystawę historyczną „W drodze do niepodległej”. Wystawa składała się z 30 plansz, które ilustrowały i opisywały najistotniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r., w tym poprzedzające w 1917 r. i te późniejsze, z początku lat 20 XX wieku. Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, mającego na celu uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To była wspaniała lekcja historii.

10 październik 2018

Mistrzowie SAVOIR VIVRE

08 października 2013 w naszej szkole odbył się turniej MISTRZOWIE SAVOIR VIVRE. Do rywalizacji stanęły trzy klasy: IA, IIA/B oraz IIIA/B. Żyjemy w czasach, kiedy młodzież coraz częściej zapomina o zasadach dobrych manier i dlatego też postanowiłyśmy zapoznać ich z zasadami savoir vivre na co dzień. W związku z tym przygotowałyśmy 3 zadania. Pierwsze zadanie polegało na udzieleniu poprawnych odpowiedzi do pytań, które wyświetlały się na projektorze. W drugim zadaniu, uczniowie odgrywali scenki np. musieli przełożyć klasówkę, złożyć życzenia z okazji Dni Nauczyciela oraz pokazać, jak powinien wyglądać uczeń w szkole (strój, fryzura, makijaż). Ostatnie zadanie polegało na poprawnym ułożeniu talerzy, sztućców oraz szklanek na stole zgodnie z zasadami savoir vivre. W jury zasiadali: p. Magdalena Brzezińska, p. Artur Brzeski oraz p. Dorota Lucińska. W ostatecznej punktacji zwyciężyła klasa IIA/B oraz IIIA/B ex aequo. Wygranym serdecznie gratulujemy, a przegranym dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorzy: Anna Aronowska-Tokarska, Dorota Lucińska oraz Magdalena Brzezińska

więcej zdjęć na profilu FB >>>

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos