No item found! Please check your config!

16 listopada uczniowie klasy IA, II A/B i III D uczestniczyli w całodziennych warsztatach zorganizowanych w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach projektu - Dzień z prawem, dedykowanym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsza część zajęć poświęcona była przedstawieniu zadań stojących przed administracją rządową.

Kolejnym modułem zajęć było spotkanie z asystentką sędziego, która zapoznała młodzież ze strukturą sądownictwa w Polsce oraz ścieżką zawodową i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na sędziów.

Następnie odbyła się dyskusja na temat stanu praworządności w Polsce, w której uczestniczył sekretarz stanu Ministerstwa Sprawiedliwości pan Michał Wójcik. Kolejnym punktem spotkania była symulacja rozprawy sądowej. Uczniowie otrzymali role poszczególnych uczestników i doskonale wcielając się w nie, odegrali przebieg rozprawy w sądzie karnym. Było to wyjątkowe doświadczenie. Zachowaliśmy wszystkie procedury i zasady pracy sądu. Ostatnim elementem warsztatów była wizyta w szczególnym więzieniu przy ul. Rakowieckiej 37, które po II wojnie światowej, a w szczególności w latach czterdziestych i pięćdziesiątych, było miejscem kaźni i represji wobec wrogów politycznych systemu komunistycznego. Zobaczyliśmy miejsca egzekucji, usłyszeliśmy o metodach pracy służby więziennej oraz o warunkach, w których przebywali więźniowie i aresztanci. W tej chwili trwają prace przekształcające to miejsce w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych.

Etykiety

W dniach 14-15 listopada 2018 roku chętni uczniowie IV LO mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach biznesowych pt: ”Wystartuj z biznesem w 2 dni” organizowanych przez Startup  Academy i Urząd Miasta Płocka. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy i od zera wystartować z własną firmą. Kreowali pomysł na biznes, tworzyli ofertę dla klienta i stronę internetową biznesu, tworzyli plan finansowy oraz zastanawiali się jak dotrzeć do klienta. Życzymy powodzenia w realizacji pomysłów ,bo były naprawdę świetne.

Etykiety

Uczniowie naszej szkoły, należący do szkolnego koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w trzech rajdach pieszych i zajęli w nich dobre II miejsca w klasyfikacji ogólnej szkół zdobywając dla szkoły puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Na szczególne uznanie zasługuje aktywny udział uczniów klasy VIIa w imprezach turystycznych.

Trasa pierwszego rajdu /Zlot Po Ziemii Mazowieckiej/ rozpoczęła się w Górach koło Płocka, a następnie biegła przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie nadleśnictwa „Łąck”.

Trasa drugiego rajdu /Rajd Pieczonego Ziemniaka/ przebiegała przez lasy i łąki w okolicach Borowiczek i Słupna, aby zakończyć się przy pomniku św. Huberta w Cekanowie.  Przy ognisku uczestnicy mogli upiec kiełbaskę, a na zakończenie posilić się upieczonymi w żarze ogniska ziemniakami.

W sobotę 27 października uczniowie koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Płock i L.O. im. S. Małachowskiego. Trasa rajdu przebiegała po naszym mieście, a uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych z obiektami historycznymi i kulturalnymi Płocka. Na mecie rajdu, w L.O. im. S. Małachowskiego czekał na uczniów słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków.

Etykiety

Nasze szkolne muzyczne gwiazdy godnie uczciły 100-lecie Niepodległości. Zajęliśmy wszystkie czołowe miejsca w kategorii szkół podstawowych w Konkursie Pieśni Legionowych i Patriotycznych organizowanym przez PTTK Płock i L.O. im. Wł. Jagiełły w Płocku. Aurelia Molska - miejsce 1, Julia Nowak - miejsce 2. Zespół MUZYKAL_NI z klas drugich także zajął miejsce 2. Uczniów przygotował P. Jacek Ratkowski.

Etykiety

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos