No item found! Please check your config!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im.Bolesława Krzywoustego odbędzie się 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 10:30 w hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku.

Etykiety

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI. TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE!

Już w piątek 20.04.2018 odbędzie się w naszej szkole „ KOMÓRKOMANIA”- akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych skierowana do pełnoletnich uczniów i ich rodziców.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączyły nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

Zapraszamy serdecznie w godz. 9.00-11.00, sala 118.

 

JAK ZOSTAĆ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU ?

Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać prawie każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50kg i nie jest otyły. Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej z grup ryzyka.\

NA CZYM POLEGA REJESTRACJA ?

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy wypełnić  formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, potencjalny Dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz kartę Dawcy.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !

Etykiety
24 kwiecień 2018

Wiadomość dla rodziców

Szanowni Państwo

Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie poprosił starostów powiatów i prezydentów miast o rozpowszechnienie informacji dotyczącej opracowanego "Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością"

Publikacja ta jest skierowana do rodziców dowiadujących się o urodzeniu dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu oraz dla opiekunów wychowujących już dziecko szczególnej troski, wymagającej specjalistycznej opieki i wsparcia. Chcąc ułatwić osobom zainteresowanym dotarcie do właściwych podmiotów działających na terenie Mazowsza, w opracowaniu zamieszczone zostały wskazówki dotyczące opieki medycznej, psychologicznej, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka jak i zasad orzekania o niepełnosprawności, w tym: zakres pomocy socjalnej w postaci świadczeń, ulg i uprawnień zagwarantowanych przez Państwo.

Aktualizowany na bieżąco Informator dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego: www.mazowieckie.pl w zakładce: Dla Klienta, Zdrowie/Opieka na matka i dzieckiem.

 

Etykiety

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem:

„Depresja – porozmawiajmy o tym”.

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Depresja niesie za sobą cierpienie psychiczne i negatywnie wpływa na podejmowanie jakichkolwiek działań, powoduje rozpad więzi społecznych i emocjonalnych. Jest główną przyczyną podejmowania prób samobójczych. Na depresję cierpią ludzie bez względu na wiek, rasę, pochodzenie czy stan majątkowy. Rok rocznie wzrasta liczba zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Wczesne rozpoznanie symptomów choroby u siebie czy innych osób, przyspiesza proces leczenia, pomaga zapobiegać stygmatyzacji społecznej.                      

Depresja nie może być tematem tabu, bo może dotknąć każdego z nas.

Zapraszam do zapoznania się z wybranymi materiałami Światowej Organizacji Zdrowia Psychicznego na temat depresji u dzieci i młodzieży.

 

>>>>>>>> wybrane materiały

 

psycholog społeczny

Patrycja Orłowska 

 

Etykiety

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Gazetka szkolna