No item found! Please check your config!

            W dniu wczorajszym odbyło się w naszej szkole spotkanie z więźniami z płockiego zakładu karnego w ramach II edycji projektu „Głos zza krat”.

W spotkaniu wychowawczo-profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych.

            Dyrektor CKU w Zakładzie Karnym, pan Hubert Skrzyński mówił, że ideą projektu jest spotkanie skazanych z młodzieżą w szkole, podczas którego mogą podzielić się z nimi swoimi negatywnymi doświadczeniami życiowymi. Celem tego spotkania jest przedstawienie jak, niejednokrotnie, nietrafny wybór może mieć negatywne skutki w dalszym życiu bądź zrujnować je całkowicie.

W trakcie trwania „Godziny wychowawczej” uczniowie w dużym skupieniu słuchali zaproszonych gości oraz z wielką uwagą oglądali wyświetlane filmy.

Na koniec spotkania młodzież zadawała pytania i niejednokrotnie można było zauważyć na ich twarzach smutek, przerażenie i przygnębienie. Z przejęciem słuchali o tęsknocie za rodziną, spacerami na wolności, miłością i ulubionymi potrawami.

„Takie spotkanie zapisuje się na stałe w pamięci człowieka” - komentują na koniec uczniowie.

Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...

więcej zdjęć >>>

Szanowni Rodzice,

 

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Adresatami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzy w systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej.

Informator w wersji elektronicznej dostępny jest m.in. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie, w zakładce (www.kuratorium.waw.pl - Rodzice i Uczniowie - Informacje bieżące)

Kolejny raz płocczanie i nie tylko  mogą pomóc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W Rejonie  Płock do Szlachetnej Paczki włączono ponad 40 rodzin.
W tym roku 21 wolontariuszy, odwiedziło już 89 rodzin. SuperW przez ostatni miesiąc odwiedzili najbardziej potrzebujące rodziny, mieszkające w Płocku, a także w Bodzanowie, w Sikorzu, w Wyszogrodzie oraz okolice Płocka. Wysłuchali wiele przygnębiających i dramatycznych historii, które poruszyły ich serca. Wszystkie też opisali i umieścili w sieci. Stąd na stronie można już wybierać rodziny w potrzebie, dla których jako darczyńca tworzy się paczkę odpowiadającą konkretnym potrzebom rodziny.

Aby zostać darczyńcą, należy wejść na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć w ikonkę „Wybierz rodzinę” i zaznaczyć rejon „Płock”. Tam znajdują się opisy poszczególnych rodzin. Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczkę w grupach. Chodzi o to, aby spełnić   najważniejsze potrzeby danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości, by zadziała moc prezentu, to będzie sygnał dla rodziny, że jest ważna a jej los nie jest innym obojętny. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 20-30 osób. Są to firmy, szkoły, przedszkola, instytucje, osoby prywatne itp.

W razie wątpliwości na wszelkie pytania odpowie Lider Rejonu Płock: Karolina Ners – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

JAK ZROBIĆ PACZKĘ:

1. WYBIERZ RODZINĘ (z internetowej bazy z opisami rodzin w potrzebie wybierz taką, dla której przygotujecie pomoc. Baza otwarta 18.11.2017r.)

2. ZAPROŚ ZNAJOMYCH (razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych)

3. PRZYGOTUJCIE PACZKĘ (przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń, członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Was wolontariusz - opiekun wybranej rodziny)

4. DOSTARCZCIE PACZKĘ DO MAGAZYNU (w weekend 8-10 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w Waszym mieście. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Wam przekaże niesamowity prezent - relację z wręczenia paczki.

30 października w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego "Z Maturą na TY". Komisja w składzie: p. Iwona Pycek i p. Lidia Chodkowska wyłoniła zwycięzców.

I miejsce - Ewelina Kazula (III BD)

II miejsce - Anna Chechłowska (III A)

III miejsce - Hubert Wiśniewski (III BD).

Gratulujemy!

Dnia 16 listopada w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie działający w Szkolnym Klubie Europejskim wraz ze swoim opiekunem zorganizowali szkolny kiermasz ciast domowych. Było to już drugie w dziejach naszej szkoły tego typu przedsięwzięcie.Choć wymagało ono sporego nakładu pracy ze strony uczniów należących do SKE  przyniosło oczekiwane efekty. Ciasto sprzedawało się znakomicie , a wybierać było w czym - babeczki, szarlotki, serniki i inne słodkości.Całość dochodu ze sprzedaży przeznaczona została na zakup mleka terapeutycznego dla niedożywionych i głodujących dzieci

16 listopad 2017

Lekcje z ZUS

Już po raz drugi uczniowie naszego liceum biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. W trakcie czterech lekcji poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiadują się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać i od czego zależy wysokość emerytury. Młodzież zdobywa również praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym.

W dniu 14 XI zajęcia z uczniami klasy III B/D i II A/B poprowadziły pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płocku pani Małgorzata Fijałkowska i pani Marta Wandel.  W interesujący sposób przybliżyły młodzieży tę niezwykle trudną tematykę.

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Krzywoustego w Płocku przystąpiło do projektu w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna+”. Projekt jest współfinansowany z dotacji celowej w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

W naszym liceum jest realizowany od 1  września 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. Celem działań projektowych jest wyłonienie grupy młodzieży zdolnej, która współpracując ze sobą stworzy i zrealizuje innowacyjne projekty edukacyjne.

W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia:

1)     Wykład „Człowiek jako twórca samego siebie”;

2)   Wykład dotyczący sposobów kształcenia umiejętności psychospołecznych w procesie wychowania i nauczania;

3)     Udział w warsztatach „Brawo Ja”;

4)     Grupowe projekty edukacyjne we współpracy z partnerami projektu (np. PWSZ w Płocku) i przy wsparciu opiekunów.

Podczas realizacji ww. projektu przewidziane są spotkania studyjne z wybitnymi członkami społeczności lokalnej, konferencja uczniowsko-studencka, podczas której będą prezentowane projekty uczniowskie, a także  wyjazd edukacyjny do Warszawy, w ramach którego młodzież odwiedzi TVP, wybrane przez uczestników projektu muzeum oraz cmentarz na Powązkach.

Zajęcia pozalekcyjne

2017/2018

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Płocku na zajęcia pozalekcyjne. Rodzaj zajęć oraz dni tygodnia i godziny, w których się odbywają, są podane poniżej.

 

>>>>>>>zajęcia pozalekcyjne

W dniach 10-14 listopada 2017 w stolicy rozegrany został 14. Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Jest to jeden z bardziej prestiżowych turniejów badmintonowych. Udział w nim wzięło ponad dwustu uczestników. Startowali czołowi zawodnicy polscy swoich kategorii wiekowych, w tym członkowie kadr Polski Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików, a ponieważ jest to turniej międzynarodowy obserwować mogliśmy także grę sportowców z Białorusi, Ukrainy, Czech, Dani i Litwy. Na tak ważnej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Klubu Sportowego Masovia, których jak zawsze wspierał trener Adam Załęski. W kategorii Juniorów wystartowali Kamil Sokołowski, Maciej Gomoła i Michał Gomoła, a w Młodzikach Laura Gronkiewicz. Ostatecznie do Płocka wrócili z dwoma brązowymi medalami. Wywalczyli je Maciej i Michał Gomoła (uczniowie IV LO) w grze podwójnej i Laura Gronkiewicz w grze pojedynczej. Wszyscy zaprezentowali świetną formę rozgrywając wiele ciężkich pojedynków, a zdobyte medale na tak prestiżowej imprezie cieszą podwójnie.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Gazetka szkolna