No item found! Please check your config!

Krzywousty - Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2016

29 listopad 2016

"Warto być Polakiem"

Uczniowie naszej szkoły: Paulina Reszczyńska, Mateusz Suwała i Adam Zgliński z kl. Ig1 oraz Julia Zembrzuska z kl. IIg2 zostali finalistami regionalnego konkursu "Czy warto być Polakiem?" W nagrodę pojechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie wzięli udział w grze miejskiej: "Śladami obrońców stolicy", w restauracji Retrospekcja przy herbacie spotkali się z harcmistrzem, wspominającym czasy wyzwolenia, następnie przespacerowali się po Łazienkach i zwiedzili Belweder. Podczas spotkania z posłem Markiem Opiołą, inicjatorem konkursu, laureaci otrzymali w nagrodę tablety. Byli to uczniowie III klasy gimnazjalnej oraz licealiści.

- Jako że dopiero rozpoczęliśmy naukę w gimnazjum, mieliśmy małe szanse na laury, ale dzięki wsparciu naszej polonistki pani Urszuli Ambroziak-Bereszczyńskiej postanowiliśmy spróbować i rzeczywiście było warto - mówi Paulina Reszczyńska. - Wycieczka okazała się interesująca, zaś Belweder - imponujący. Myślę, że warto próbować sił w konkursie "Czy warto być Polakiem?". Dzięki pisaniu pracy uświadomiłam sobie, że patriotyzm daje poczucie przynależności do wspólnoty narodowej, wzmacnia tożsamość.

- Podobała mi się wystawa w Belwederze poświęcona Józefowi Piłsudskiemu - mówi Mateusz Suwała. - Te zbiory, będące pierwotnie własnością bliskiego współpracownika Marszałka, zawierają mnóstwo eksponatów pokazujących Piłsudskiego jako człowieka wrażliwego, pracowitego, zdyscyplinowanego, niezmiernie wymagającego od siebie i innych. Zostały podarowane narodowi i teraz każdy może uczyć się z nich polskiej historii.

J. Z.

29 listopad 2016

Andrzejki w Krzywoustym

Już dziś, w przeddzień imienin Andrzeja, Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole wróżby i zabawy andrzejkowe. Dla miłośników występów wokalnych przygotowane było śpiewanie karaoke. Zabawy było co nie miara, a symboliczna złotówka od uczestnika za wstęp na imprezę andrzejkową zostanie przekazana na cele charytatywne.

Zobacz zdjęcia na profilu FB szkoły >>>

Gimnazjum nr 1 im. Książąt Mazowieckich w Zespole Szkół nr 1 w Płocku wzięło udział w konkursie  ”Szkoła Województwa Mazowieckiego Aktywna Turystycznie”. Ocenie konkursowej podlegała działalność turystyczna na terenie szkoły polegająca przede wszystkim  na organizowaniu wycieczek turystyczno- krajoznawczych, rajdów, turniejów i biwaków.

Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Patronat honorowy sprawowało Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W konkursie uczestniczyły szkoły z całego województwa mazowieckiego.

Nasze gimnazjum uzyskało wyróżnienie i prawo używania logo „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie 2016”.

Głównym celem konkursu była promocja walorów turystycznych oraz zachęcenie mazowieckiej młodzieży do zgłębiania turystycznych tajników regionu.

Artur Brzeski

opiekun SKKT PTTK „WATRA”

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Zespołu Szkół nr 1 – indywidualnie bądź w duecie. Propozycje nazwy strzelnicy proszę zgłaszać poprzez dziennik elektroniczny do p. Piotra Mieszkowskiego lub p. Moniki Wolińskiej do dnia 28 listopada do godz. 9.00. Kapituła konkursu wybierze najlepszą nazwę. Zwycięzca / zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos