No item found! Please check your config!

Krzywousty - Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016

Dziś odbyła się konferencja podsumowująca realizację w naszej szkole ogólnopolskiego programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". W konferencji wzięli udział uczestnicy projektu wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście.

Partnerami projektu byli studenci PWSZ w Płocku. W ich imieniu przemawiał przewodniczący RUSS Maciej Frątczak. Rolą studentów w projekcie było wspieranie uczniów w kształtowaniu postawy pozytywnego lidera.

 

„Bolesław Krzywousty i jego czasy”

Konkurs odbył się 15 XII 2016. Po raz pierwszy obok licealistów wzięli w nim udział również uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Laureatami szkolnych zmagań zostali:

I miejsce Daria Skrzyńska klasa I D

II miejsce Filip Kołodziejski klasa I 3

III miejsce Filip Protas klasa I 3

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, iż grupa uczniów z klasy 3B pod opieką pani Emilii Ziółkowskiej, biorąca udział w ogólnopolskim projekcie DEUTSCH HAT KLASSE, została wyróżniona w minikonkursie na plakat przestawiający naszą grupę projektową. Nasza szkoła znalazła się w gronie 10 wyróżnionych szkół spośród ponad 100 biorących udział w projekcie. Gratulujemy i życzymy wygranej w finale.

18 grudzień 2016

Oda do młodych

Dziękuję. To słowo jako pierwsze przychodzi mi na myśl po spotkaniu z młodymi ludźmi, którzy zaprosili mnie na warsztaty dziennikarskie. Uczniowie klasy III b, uczęszczający do IV LO im. B. Krzywoustego w Płocku, z pomocą prof. Małgorzaty Ogonowskiej zorganizowali panel felietonistów płockich. Miałam zaszczyt uczestniczyć w nim wspólnie z felietonistami płockiej „Gazety Wyborczej” i „Tygodnika Płockiego”: Michałem Kacprzakiem, Jarosławem Waneckim oraz Jerzym Ogonowskim.

Co ciekawe i niezwykłe dla mnie, przez kilka tygodni uczniowie przygotowywali się do tego spotkania, czytając m.in. moje wstępniaki (mam nadzieję, że nie było to traumatyczne przeżycie…). Dlaczego jest to dla mnie niezwykłe?

Po pierwsze, UCZNIOWIE z własnej woli czytali MOJE przemyślenia. Po tylu latach w zawodzie, to nadal cudowne uczucie, kiedy mogę przekonać się naocznie, iż moje słowa nie przechodzą bez echa, że coś tworzę, że nie jest to tylko sztuczne odwzorowanie myśli i uczuć na znaki i spacje, utrwalane na arkuszu papieru. Właśnie o tym mówiłam, tłumacząc jak zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. Realizując swoją pasję nie czuję, że jest to praca, nie zastanawiam się czy ktoś to przeczyta. Zderzenie z faktem, że jednak czyta, jest niezwykle inspirujące.

Po drugie jednak, i ważniejsze, ci młodzi ludzie uświadomili mi, że przyszłość istnieje. Że informacje o współczesnej młodzieży są uogólnione i nie uwzględniają jednostek, a może i większych grup uczniów, którym się chce. Którzy widzą potrzebę dokształcania się. Którzy mają swoje pasje, swoje poglądy, chcą dyskutować i chcą w przyszłości wpływać na funkcjonowanie naszego kraju.

Pytania, które przygotowali przepytujący nas młodzi ludzie, świadczyły o tym, że potrafią wyciągać wnioski i angażują się w sprawy, daleko wykraczające poza standardowy program nauczania.

Dlatego dziękuję Wam za przywrócenie mi wiary w młode pokolenie, a pani Małgorzacie Ogonowskiej za inspirowanie uczniów do wychodzenia poza schematy. Trzymam mocno kciuki za Waszą przyszłość, a wszystkich zachęcam do pomocy uczniom IV LO w realizacji projektu, o którym piszemy na str. 7 gazety PetroNews (nr 23/2016 z 8 grudnia 2016). Powodzenia!

Agnieszka Stachurska

redaktor naczelna PetroNews

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos