No item found! Please check your config!
Wiadomości sportowe

Wiadomości sportowe (20)

Wiadomości sportowe - wydarzenia związane z życiem sportowym szkoły, sukcesy, osiągnięcia, medaliści.

Filip Cybulski - uczeń lekkoatletycznej klasy sportowej II-3 będzie reprezentował Płock podczas Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie. Zawody odbędą się w dniach 29.07. - 03.08. w stolicy Izraela. Filip wywalczył sobie miejsce podczas eliminacji, które odbywały się w Płocku 17 kwietnia. Wygrał bieg na 100m z wynikiem 11,92, co w przeliczeniu na punkty okazało się drugim wynikiem wśród chłopców, premiującym wyjazdem. Życzymy powodzenia podczas wakacyjnego startu.

Dnia 12.04.2018 r. odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt - rocznik 2002-2003. W naszej drużynie grały: Julia Kwiatkowska, Wiktoria Kobza, Oliwia Grzegrzółka, Roksana Piórkowska, Laura Górnicka, Aleksandra Czarnecka, Kinga Lewandowska, Natalia Grudzień, Natalia Kieplin i Zuzanna Jakubiak; trenerką była pani Monika Niemiec. Dziewczęta zajęły 3 miejsce, z czego były bardzo dumne. Fotografem była Natalia Taras, dzielnie kibicowała Milena Góralska.

NT

W XXVI Ergowiosłach w ramach Płockiej Ligi Sportowej uczniowie naszego gimnazjum osiągnęli sukcesy: Indywidualnie: Julka Kwiatkowska - I miejsce, Wiktoria Kobza - III miejsce, Kacper Klujew - III miejsce. Drużynowo dziewczęta zdobyły złoty medal, a chłopcy brązowy w klasyfikacji szkół płockich.

W dniach 15-17 grudnia 2017 roku odbyły się dwa równoległe turnieje badmintonowe rangi mistrzowskiej. W Kępnie o tytuł Mistrza Polski walczyli juniorzy, zaś w Lubinie – młodzicy. Płocki Klub KS Masovia reprezentowała piątka zawodników: Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Maciej i Michał Gomoła (uczniowie IV LO) oraz Kamil Sokołowski wpierani przez trenera Adama Załęskiego. Wszyscy zaprezentowali wysoka formę i wykazali się dużą wolą walki. Największą niespodziankę sprawił Maciej Gomoła (uczeń klasy III-A), który po zaciętych pojedynkach został ostatecznie brązowym medalistą Mistrzostw. Wszystkim gratulujemy, a Maćkowi dziękujemy za wspaniały prezent świąteczny. Po świętach 100-dniówka, a potem to już tylko do … matury. Gratulujemy.

W dniach 10-14 listopada 2017 w stolicy rozegrany został 14. Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Jest to jeden z bardziej prestiżowych turniejów badmintonowych. Udział w nim wzięło ponad dwustu uczestników. Startowali czołowi zawodnicy polscy swoich kategorii wiekowych, w tym członkowie kadr Polski Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików, a ponieważ jest to turniej międzynarodowy obserwować mogliśmy także grę sportowców z Białorusi, Ukrainy, Czech, Dani i Litwy. Na tak ważnej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Klubu Sportowego Masovia, których jak zawsze wspierał trener Adam Załęski. W kategorii Juniorów wystartowali Kamil Sokołowski, Maciej Gomoła i Michał Gomoła, a w Młodzikach Laura Gronkiewicz. Ostatecznie do Płocka wrócili z dwoma brązowymi medalami. Wywalczyli je Maciej i Michał Gomoła (uczniowie IV LO) w grze podwójnej i Laura Gronkiewicz w grze pojedynczej. Wszyscy zaprezentowali świetną formę rozgrywając wiele ciężkich pojedynków, a zdobyte medale na tak prestiżowej imprezie cieszą podwójnie.