No item found! Please check your config!

Krzywousty - Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017

I miejsce w  Rajdzie Ekologicznym „Powitanie Wiosny”.

Grupa uczniów należących do koła turystycznego „Watra” pod opieką p. Artura Brzeskiego wzięła udział 18.03.2017 w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK w Płocku. Temperatura była bardziej zimowa niż wiosenna ale warunki na szlaku sprzyjały pieszej wędrówce. Trasa rajdu liczyła 12 km i prowadziła z Maszewa przez Brwilno. Meta rajdu znajdowała się na terenie III L.O. im. M. Dąrowskiej. Uczestnicy rajdu mogli zregenerować siły posilając się smaczną grochówką. W klasyfikacji końcowej koło „Watra” zajęło I miejsce otrzymując puchar i pamiątkowy dyplom.

Po raz kolejny odbyły się w naszej szkole zajęcia z astronomii, w trakcie których uczniowie gimnazjum  mogli w praktyce zastosować posiadaną wiedzę przyswojoną na lekcjach fizyki i geografii.

Pierwsza część zajęć miała miejsce w pracowni fizycznej, gdzie uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania teleskopu a następnie wzięli udział w prezentacji multimedialnej poświęconej mapie nieba i obiektom widocznym na nocnym niebie oraz wysłuchali krótkiego wykładu p. Brzeskiego. W trakcie prezentacji wykorzystano program Stellarium oraz krótkie filmy o budowie wszechświata.

Druga część zajęć odbyła się już poza szkoła. Korzystając z teleskopów szkolnych uczniowie mogli obserwować rozgwieżdzone niebo a szczególnie mocno świecącą gwiazdę Syriusz oraz znajdujący się w jego okolicy gwiazdozbiór Oriona. Młodzież uczyła się również wyznaczania kierunków w terenie przy pomocy widocznych na niebie gwiazdozbiorów.

Zajęcia odbyły się w późnych godzinach wieczornych i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, którzy wykazywali duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką zajęć.

 

Organizacja zajęć i opieka nad uczniami:

  1. Joanna Mioduska
  2. Artur Brzeski

II etap Ma-Che-Fi odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 9.00

10.03.2017 Karolina Łukaszewska II-1) i Sebastian Szwarczak (III-1) zajęli IV miejsce i otrzymali wyróżnienie w konkursie wiedzowym o Sherlocku Holmesie.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos