No item found! Please check your config!

Krzywousty - Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017

            W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole spotkanie z więźniami z płockiego zakładu karnego w ramach II edycji projektu „Głos zza krat”.

W spotkaniu wychowawczo-profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych.

            Dyrektor CKU w Zakładzie Karnym, pan Hubert Skrzyński mówił, że ideą projektu jest spotkanie skazanych z młodzieżą w szkole, podczas którego mogą podzielić się z nimi swoimi negatywnymi doświadczeniami życiowymi. Celem tego spotkania jest przedstawienie jak, niejednokrotnie, nietrafny wybór może mieć negatywne skutki w dalszym życiu bądź zrujnować je całkowicie.

W trakcie trwania „Godziny wychowawczej” uczniowie w dużym skupieniu słuchali zaproszonych gości oraz z wielką uwagą oglądali wyświetlane filmy.

Na koniec spotkania młodzież zadawała pytania i niejednokrotnie można było zauważyć na ich twarzach smutek, przerażenie i przygnębienie. Z przejęciem słuchali o tęsknocie za rodziną, spacerami na wolności, miłością i ulubionymi potrawami.

„Takie spotkanie zapisuje się na stałe w pamięci człowieka” - komentują na koniec uczniowie.

Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...
Głos zza krat -...

więcej zdjęć >>>

Szanowni Rodzice,

 

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Adresatami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzy w systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej.

Informator w wersji elektronicznej dostępny jest m.in. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie, w zakładce (www.kuratorium.waw.pl - Rodzice i Uczniowie - Informacje bieżące)

20 listopad 2017

Szlachetna Paczka

Kolejny raz płocczanie i nie tylko  mogą pomóc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W Rejonie  Płock do Szlachetnej Paczki włączono ponad 40 rodzin.
W tym roku 21 wolontariuszy, odwiedziło już 89 rodzin. SuperW przez ostatni miesiąc odwiedzili najbardziej potrzebujące rodziny, mieszkające w Płocku, a także w Bodzanowie, w Sikorzu, w Wyszogrodzie oraz okolice Płocka. Wysłuchali wiele przygnębiających i dramatycznych historii, które poruszyły ich serca. Wszystkie też opisali i umieścili w sieci. Stąd na stronie można już wybierać rodziny w potrzebie, dla których jako darczyńca tworzy się paczkę odpowiadającą konkretnym potrzebom rodziny.

Aby zostać darczyńcą, należy wejść na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć w ikonkę „Wybierz rodzinę” i zaznaczyć rejon „Płock”. Tam znajdują się opisy poszczególnych rodzin. Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczkę w grupach. Chodzi o to, aby spełnić   najważniejsze potrzeby danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości, by zadziała moc prezentu, to będzie sygnał dla rodziny, że jest ważna a jej los nie jest innym obojętny. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 20-30 osób. Są to firmy, szkoły, przedszkola, instytucje, osoby prywatne itp.

W razie wątpliwości na wszelkie pytania odpowie Lider Rejonu Płock: Karolina Ners – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

JAK ZROBIĆ PACZKĘ:

1. WYBIERZ RODZINĘ (z internetowej bazy z opisami rodzin w potrzebie wybierz taką, dla której przygotujecie pomoc. Baza otwarta 18.11.2017r.)

2. ZAPROŚ ZNAJOMYCH (razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych)

3. PRZYGOTUJCIE PACZKĘ (przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń, członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Was wolontariusz - opiekun wybranej rodziny)

4. DOSTARCZCIE PACZKĘ DO MAGAZYNU (w weekend 8-10 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w Waszym mieście. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Wam przekaże niesamowity prezent - relację z wręczenia paczki.

30 października w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego "Z Maturą na TY". Komisja w składzie: p. Iwona Pycek i p. Lidia Chodkowska wyłoniła zwycięzców.

I miejsce - Ewelina Kazula (III BD)

II miejsce - Anna Chechłowska (III A)

III miejsce - Hubert Wiśniewski (III BD).

Gratulujemy!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Gazetka szkolna