No item found! Please check your config!

Krzywousty - Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2017

30 kwiecień 2017

Twoje dane Twoja sprawa

Jak wiecie nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskiej Grze Planszowo Edukacyjnej „Twoje dane – Twoja sprawa” pod auspicjami GIODO w projekcie o tej samej nazwie. Ostatnio przygotowaliśmy w „łączniku” wystawę naszych dotychczasowych prac wzbogaconą konkursami z nagrodami, wiele zdjęć i ulotek informacyjnych i nawet teatrzyk kukiełkowy. Przypomnijcie sobie jak przy okazji po raz kolejny uczyliśmy się chronić swoje dane osobowe.

Zespół gry „Twoje dane Twoja sprawa”

więcej zdjęć na FB >>>

W sobotę 08 kwietnia w ramach odbył się kolejny rajd pieszy „Do Miejsc Pamięci Narodowej”. Trasa rajdu zaczynała się na Podolszycach Południe, a następnie biegła wzdłuż małej rzeczki o charakterze potoku górkiego. Po drodze miał miejsce postój na stromej skarpie, skąd rozciągała się szeroka panorama na dolinę Wisły. Dalej trasa rajdu biegła przez malowniczą nadwiślańską dzielnicę  Gmury w kierunku  nowego mostu.

W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło  I miejsce.

W dniu 09.04.2017 w L.O. im. S. Małachowskiego odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczy PTTK.

Nasze gimnazjum było reprezentowane przez drużynę w składzie:

    1. Adam Jankowski /kl. III 2/
    2. Wiktor Skierski /kl. III 1/
    3. Filip Cybulski /kl. I 3/

Uczniowie najpierw rozwiązywali test krajoznawczy a następnie przystąpili do konkurencji zwanej samarytanką- musieli wykazać się w jej trakcie praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne zwiedzanie szkoły- części muzealnej w podziemiach liceum i na wieżę- ze wspaniałym widokiem na Płock i okolice.

Koło turystyczne „WATRA” zajęło I miejsce- po raz kolejny w tym turnieju, a uczniowie odebrali atrakcyjne nagrody w postaci markowych plecaków i toreb sportowych.

Zwyciężając w eliminacjach rejonowych drużyna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który będzie miał miejsce w terminie 6-7 maja w Kozienicach.

Uczniowie zostali przygotowani do turnieju przez p. Artura Brzeskiego- opiekuna szkolnego koła turystycznego „WATRA”.

27 marca w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego "Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych". Pierwsze miejsce zajął Michał Korzeniewski, drugie Tomasz Babecki, trzecie Sebastian Szwarczak, a wyróżnienie zdobył Cezary Szymborski. Uczniowie otrzymali ciekawe nagrody (odtwarzacz mp3, słowniki, książki). Gratulujemy!!!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos