No item found! Please check your config!

Krzywousty - styczeń 2020

W dniu 29 stycznia 2020 roku uczniowie realizujący innowację pedagogiczną WIEDZA O PRAWIE (klasa IIA i ICG) uczestniczyli w rozprawie karnej w Sadzie Okręgowym w Płocku. SSO Justyna Wawrzyńczak zapoznała młodzież ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz etapami postępowania karnego.Pani sędzia przedstawiła także drogę dojścia do zawodu sędziego, charakter pracy sędziego, rodzaje spraw rozpatrywanych przez sądy.

Celem lekcji było przede wszystkim kształtowanie wśród młodzieży postaw poszanowania prawa ,ale także ułatwienie im podjęcia decyzji dotyczącej dalszej edukacji i wyboru zawodu.

W minioną sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w w XXXVI Rajdzie „Zima- Szlakami Powstania Styczniowego”. Trasa rajdu przebiegała z Międzytorza do ul. Grabówka, a następnie szlakiem niebieskim u podnóża skarpy Wiślanej i ul. Norbertańską do Zespółu Szkół Technicznych, gdzie miało miejsce zakończenie rajdu.  Na mecie uczniowie i ich opiekunowie mogli pożywić się pysznymi pączkami.  Następnie odbyła się klasyfikacja kół turystycznych, które brały udział w rajdzie. Nasze koło zajęło tym razem II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

więcej zdjęć na FB>>>

W dniu 16 stycznia 2020 r. uczniowie klasy II A i III AB uczestniczyły w warsztatach zawodoznawczych  organizowanych przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z merytorycznymi i etycznymi aspektami pracy w zawodzie dietetyk ,kosmetolog, inżynier chemii żywności i inżynier chemii kosmetycznej. W ramach wydarzenia młodzież samodzielnie wykonała mydła o rozmaitych właściwościach pielęgnacyjnych  oraz skorzystała z zabiegu parafinowego na dłonie.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos