No item found! Please check your config!

Krzywousty - listopad 2018

W dniu 30 listopada ,już po raz trzeci ,członkinie Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizowały kiermasz własnoręcznie wykonanych ciast.Dziewczyny z klasy III D sprzedawały słodkości ,aby zebrać środki na pomoc dla głodującego Jemenu(największy kryzys humanitarny na świecie).Dziękujemy z wielkie serce  i przepyszne ciasta.

galeria zdjęć na FB >>>

30 listopad 2018

Andrzejki w Krzywoustym

Dnia 29 listopada w naszej Szkole odbyły się Andrzejki. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy  II A/B, III3,  którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych informacji.

 Wśród uczniów  można było spotkać wiedźmy, wróżki, czarodziejki i wróżbitów. W tym roku po raz pierwszy dołączyli do nas uczniowie ze szkoły podstawowej z klas Ia, Ib, IV a i VIIa. Oprócz magii „starsi” uczniowie piekli pyyyyszne naleśniki za symboliczną złotówkę J 

Każda klasa, która chciała wziąć udział w tej imprezie wpłacała po złotówce za każdego ucznia lub przynosiła karmę dla milusińskich ze schroniska. Tym sposobem zebraliśmy duuużą ilość karmy i 130,60 zł, które zostaną przekazane na płockie schronisko.

Dziękujemy za hojność i zapraszamy za rok!!!

SU

Galeria zdjęć na FB >>>

29 listopad 2018

Dzień Kredki w SP 2

22 listopada to Dzień Kredki. A ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci na świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzą, to i na tą okoliczność czekały na uczniów kl. I i II szkoły podstawowej różne wesołe i kreatywne wyzwania. Zaczęliśmy od segregowania kredek: układaliśmy je od największej do najmniejszej, od najjaśniejszej do najciemniejszej, itp. Kredki posłużyły nam również jako elementy konstrukcyjne do budowy wieży. Następnie wykonywaliśmy kredki z kolorowych patyczków do lodów. Dzieci pomysłowo ozdabiały je różnymi materiałami. Kreatywnym pomysłom nie było końca. Inną formą twórczej zabawy było wykonanie i ozdobienie kredki ze specjalnie przygotowanej formy. Tu dzieci wykorzystywały tkaniny, kolorowe naklejki, cekiny, filce, piórka i pomponiki. Obchody Dnia Kredki zwieńczyliśmy kolorowaniem olbrzymiej kolorowanki, a efekty naszej pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej. Za szczególne zaangażowanie i kreatywne pomysły uczniowie otrzymali medale, które sami mogli pokolorować. Z okazji Dnia Kredki odbył się również konkurs na najładniejsze pudełko do kredek. Wszystkie prace naszych uczniów były tak piękne, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Postanowiliśmy więc nagrodzić każdego uczestnika konkursu. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i oryginalne pomysły!

zdjęcia na FB >>>

23 listopad 2018

Lekcje z ZUS

W roku szkolnym 2018/2019 w  naszej szkole  w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości – kl. I A i wiedza o społeczeństwie kl. II A/B i III A/B  był realizowany projekt edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych. „Lekcje z ZUS”.

Program ten kształtuje świadomość młodzieży, uczy przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W ramach jego realizacji w dniu 21 XI zajęcia z uczniami przeprowadzili edukatorzy ZUS – p. Aleksandra Słupska i p. Przemysław Siemieniak. W interesujący sposób przedstawili i przybliżyli uczniom tę trudną tematykę.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos