No item found! Please check your config!

Krzywousty - luty 2021

W lutym uczniowie klas :IA, IB ,II A, II D, II CG , III A wzięli udział w programie Ministerstwa Sprawiedliwości: “Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie”.

Lekcje o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim to program edukacyjny, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, w trakcie którego uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo prawne, jak i kto może z niej skorzystać, gdzie mieszczą się punkty w których można uzyskać pomoc, kto może udzielić nam pomocy i w jakim zakresie? Oprócz zagadnień teoretycznych uczniowie wykonywali także  ćwiczenia praktyczne, które z całą pewnością umożliwiły w pełni zrozumienie ww. tematyki.

Zachęcam rodziców do korzystania z przygotowanych przez Forum Przeciw Depresji materiałów graficznych i filmowych dotyczących zagrożeń zdrowia psychicznego, jakie coraz częściej obserwujemy u dzieci i młodzieży szkolnej.
Patrycja Orłowska
FILMY:
Depresja. Jak pomóc dziecku w chorobie?
Depresja. Jak rodzic może ją rozpoznać u dziecka?
Depresja. Jak wspierać osobę chorą?
Depresja. Jak to się zaczyna? Co czuje chory?
Depresja. Jak jej zapobiegać?
Depresję można wyleczyć
Nie bój się reagować
 

W Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Pieśń ujdzie cało..." uczennica klasy 4b Aurelia Molska zajęła 3 miejsce. Gratulacje dla wszystkich laureatów i ogromne brawa dla Aurelii :-)

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos