No item found! Please check your config!

Krzywousty - listopad 2019

10 płockich szkół podstawowych otrzymało dofinansowanie ze środków PKN ORLEN na zakup pomocy dydaktycznych do fizyki, chemii i biologii. To efekt umowy podpisanej przez Miasto Płock z PKN ORLEN, który jest inicjatorem i głównym sponsorem programu edukacyjnego wyposażenia sal dydaktycznych.

Już w listopadzie pracownie fizyczne, chemiczne i biologiczne Szkół Podstawowych nr 2, 3, 5, 11, 12, 14, 17, 18, 21 i 22 wzbogaciły się o nowe, zakupione zgodne z ich indywidualnymi potrzebami, wyposażenie. Do placówek trafiły m.in. monitory interaktywne, wizualizery, tablety ze specjalistycznymi czujnikami i oprogramowaniem, dygestoria, stoły demonstracyjne, tor z poduszką powietrzną, zestawy do doświadczeń z optyki, zestawy odczynników chemicznych, sprzęt laboratoryjny, modele anatomiczne, mikroskopy, czy urządzenia pomiarowe. Całkowite dofinansowanie przekazane przez Sponsora to prawie 240 tys. zł.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Książąt Mazowieckich wzbogaciła się o: profesjonalny, wysokiej klasy zestaw multimedialny składający się z ceramicznej, dotykowej tablicy interaktywnej i projektora ultrakrótkoogniskowego, pomoc dydaktyczną o nazwie Multimedialne Pracownie Przedmiotowe (gry edukacyjne typu memo i quizy, „Tablice wiedzy”, kilkanaście wirtualnych plansz, metody aktywizujące uczniów, które funkcjonują pod nazwą „Razem do tablicy!”), „Laboratorium” czyli szafka, która posiada dwa rozkładane blaty i dużo miejsca do przechowywania, 7 plansz dydaktycznych oraz zestaw pn. „Ława optyczna” (zestaw składa się z wszystkich elementów pozwalających przeprowadzić szereg eksperymentów oraz demonstracji z zakresu optyki, soczewek, pryzmatów oraz luster).

Wykorzystanie nowoczesnych pomocy przyczynia się do uatrakcyjnienia zajęć i pozytywnie wpływa na kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie nauk ścisłych. Pobudza naturalną ciekawość dzieci i chęć poznawania zasad rządzących otaczającym nas środowiskiem. Może zainspiruje naszych wychowanków do szukania rozwiązań, które w przyszłości zmienią świat…

Wszak badania pokazują, że im wcześniej dziecko będzie miało kontakt z nauką, technologią, inżynierią i matematyką (tzw. STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics), tym większa szansa, że rozpocznie karierę i odniesie sukces w tych dziedzinach.

 

Uroczysta inauguracja projektu  odbędzie się 29.11.2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.

18 listopad 2019

Lekcje z ZUS

IV LO po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

14 listopada zajęcia dla klas: IAG, ICG, IIA i III A/B poprowadzili edukatorzy z ZUS- pani Aneta Kokosza i pan Przemysław Siemieniak. Na koniec spotkania przeprowadzili quiz dla młodzieży i wręczyli nagrody zwycięzcom.

W dniu 14 listopada 2019 roku uczniowie klasy I A i II A IV LO wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzem płockiego radia, Maciejem Wiąckiem, który przybył do szkoły na specjalne zaproszenie klasy o profilu dziennikarskim.

Głównym tematem rozmowy była praca dziennikarza. Nasz gość opowiedział o swoim zawodzie, różnicach w dziennikarstwie radiowym, prasowym i telewizyjnym, a także o prestiżu tej wyjątkowej profesji.

Wyjaśnił także, co należy zrobić, jakie kierunki studiów podjąć, aby w przyszłości móc pracować w tym zawodzie. Zachęcił także uczniów do publikowania własnych tekstów.

Podczas spotkania uczniowie chętnie pytali i odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego, a na koniec podziękowali Panu Wiąckowi za profesjonalne poprowadzenie warsztatu i nagrodzili gromkimi brawami.

Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, grupa uczniów z koła turystycznego „Watra” pod opieką p. A. Brzeskiego i p. E. Bońkowskiej wzięła udział w rajdzie pieszym. Trasa rajdu prowadziła szlakiem miejsc pamięci narodowej w naszym mieście. Uczniowie, w celu uczczenia bohaterów poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, zapalili znicze na Cmentarzu Garnizonowym, a następnie pod tablicami pamiątkowymi w L.O. im. Wł. Jagiełły, gdzie miało miejsce uroczyste zakończenie imprezy.

W klasyfikacji końcowej rajdu koło turystyczne „Watra” zdobyło puchar i dyplom za zajęcie I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Opiekun SKKT PTTK „WATRA”

Artur Brzeski

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos