No item found! Please check your config!
Aktualności

Aktualności (168)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA!!!

"Orlik" przy Zespole Szkół nr 1 w Płocku zamknięty do odwołania.

W zeszły czwartek (05.03) w naszej szkole odbyła się Szkolna Noc Wrażeń.  W zabawie tej wzięło udział siedem drużyn - po sześciu przedstawicieli z chętnych klas licealnych i VIII SP. Zadaniem drużyn było odnalezienie „ukrytych” miejsc na terenie szkoły, a następnie wykonanie zadań, które czekały na nich w tych punktach. Uczniowie zmagali się, więc nie tylko z topografią naszej szkoły, ale również z różnego rodzaju łamigłówkami, łamańcami językowymi, pompowaniem balonów, rysowaniem, śpiewaniem i wiele, wiele innych. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko bystrością umysłu, ale również sprawnością fizyczną, gdyż wszystkie te zadania odbywały się na czas. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż Szkolna Noc Wrażeń (jak sama nazwa wskazuje) odbywała się w godzinach wieczornych (19.00- 21.00), a każda drużyna mogła mieć tylko jedną latarkę!

Wszystkie zespoły dzielnie wykonywały zadania, a przy tym dobrze się bawiły. Najlepszą klasą okazała się klasa ID, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim nauczycielom, którzy zechcieli pobawić się razem z nami tego wieczoru serdecznie dziękujemy.

więcej zdjęć na fb >>>

Szanowni Państwo Rodzice,

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do klas I w szkołach podstawowych

Informacja dotycząca zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej

Dla Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły obwodowej, system informatyczny NABO zostanie uruchomiony  w dniach 2 marca od godz. 9.00 – 29 maja 2020 r. do godz. 15.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.

 

Informacja dotycząca rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły

Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego, który zostanie uruchomiony w dniach 15 czerwca od godz. 9.00 - 17 czerwca 2020 r. do godz. 15.00 Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.

 

<<<<<<Rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płock na rok szkolny 2020/2021>>>>>> 

 

 

 

 

21 stycznia 2020 r. odbyła się VIII edycja konkursu „Śladami Zygmunta Padlewskiego i powstania styczniowego w Płocku” pod honorowym patronatem Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka. Konkurs zorganizowały Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.

Konkurs odbył się w 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Jego celem było upamiętnienie bohaterów powstania, w szczególności Zygmunta Padlewskiego – naczelnika wojskowego województwa płockiego straconego przez władze carskie.

Drużyna konkursowa składała się z 4. osób. Pracę plastyczną, widokówkę związaną tematycznie z powstaniem wykonała Izabela Woźnowska z klasy VIII A, w części teoretycznej odpowiedzi udzielały Natalia Dworakowska i Wiktoria Gerc (klasa I D), a w części krasomówczej wystąpiła Gabriela Bąbała (I D). Uczennice  do konkursu przygotowywali p. Jolanta Rybińska i p. Rafał Zubek. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy, piękne kalendarze ufundowane przez Urząd Miasta Płocka oraz atrakcyjne nagrody, których fundatorem była Rada Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza”. Dodatkowo p. Joanna Banasiak, dyr. Książnicy Płockiej, wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom wydawnictwo Książnicy Płockiej poświęcone Aleksandrowi Wernikowi – przedwojennemu prezydentowi Płocka.

W dniu 29 stycznia 2020 roku uczniowie realizujący innowację pedagogiczną WIEDZA O PRAWIE (klasa IIA i ICG) uczestniczyli w rozprawie karnej w Sadzie Okręgowym w Płocku. SSO Justyna Wawrzyńczak zapoznała młodzież ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz etapami postępowania karnego.Pani sędzia przedstawiła także drogę dojścia do zawodu sędziego, charakter pracy sędziego, rodzaje spraw rozpatrywanych przez sądy.

Celem lekcji było przede wszystkim kształtowanie wśród młodzieży postaw poszanowania prawa ,ale także ułatwienie im podjęcia decyzji dotyczącej dalszej edukacji i wyboru zawodu.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos