No item found! Please check your config!
Aktualności

Aktualności (149)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu dzisiejszym odbyła się akademia z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń przez Samorząd Uczniowski oraz przekazania kwiatów dla całej Rady Pedagogicznej na ręce Pani wicedyrektor.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas licealnych (IAG, IB, ICG, ID)  pod kierunkiem pań Magdaleny Brzezińskiej i Marzeny Pytel . Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Po krótkiej części artystycznej uczniowie poprowadzili konkurencje, podczas których tym razem nauczyciele musieli wykonywać różne zadania i odpowiadać na trudne pytania.

Na zakończenie akademii głoś zabrała p.  wicedyrektor Dorota Ostrowska, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

zdjęcia wkrótce ...

W czwartek 10 października 2019 roku w Zespole szkół nr 1 odbyło się spotkanie z Panią Anną Majewską– kuratorem zawodowym sądowym z uczniami klas licealnych. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia dotyczące konsekwencji łamania prawa przez nieletnich, roli kuratora rodzinnego w tej dziedzinie, zachowań ryzykownych i niedopuszczalnych etc... Spotkanie miało także na celu omówienie obowiązków i praw związanych z wykonywaniem zawodu kuratora sądowego.

W sobotę 05.10.2019 w warunkach prawdziwie jesiennej pogody uczniowie należący do koła turystycznego „ Watra” wzięli udział w kolejnej w tym roku szkolnym imprezie turystycznej- Rajdzie „Pieczonego Ziemniaka”.

Grupa młodych turystów /z klasy I liceum oraz V i VIII klasy szkoły podstawowej/ wyruszyła pod opieką p. A. Brzeskiego i p. R. Zubka z Borowiczek i pokonała około 8 km przez lasy i łąki w okolicach Wirginii, Bielina i Liszyna, aby zakończyć swoją wędrówkę w stanicy wodnej FLIS nad Wisłą. W trakcie rajdu uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie orientowania się w terenie oraz posługiwania się mapą.

Na zakończenie imprezy każdy uczestnik rajdu otrzymał po pysznym pieczonym ziemniaku oraz mógł ogrzać się przy ognisku.

W klasyfikacji końcowej rajdu koło turystyczne „Watra” zajęła doskonałe II miejsce zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i liceów /otrzymując puchary oraz pamiątkowe dyplomy/.

3 października odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klasy III b SP zorganizowane przez szkolne koło PCK. Dzieci miały okazję  przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową na osobie dorosłej i dziecku, a także układanie osoby oddychającej w pozycji bocznej oraz wzywanie pomocy medycznej.

zdjęcia na fb >>>

Dnia 26 września w naszej szkole odbyły się otrzęsiny dla klas I liceum. Uczniowie, oprócz prezentacji swojej klasy i profilu, mieli za zadanie m.in. narysować swojego wychowawcę, odpowiedzieć na pytania z wiedzy o naszej szkole, zapamiętać jak najwięcej informacji na temat swojego wychowawcy. Nie zabrakło też konkurencji sportowych takich jak: przeciąganie liny czy  hula-hop. Wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach wykazując się sprytem, wiedzą i zręcznością. Na koniec każda klasa otrzymała dyplom.

zdjęcia na fb >>>

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos