No item found! Please check your config!
Aktualności

Aktualności (310)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

22 listopada18. uczniów liceum przystąpiło do olimpiady. Konkurs był poprzedzony cyklem czterech lekcji, na których uczniowie klas: II A, II B i III B zapoznawali się z zasadami funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Laureatami etapu szkolnego zostali:

Oliwia Sitkowska kl. II B

Maksymilian Golacik kl. II A

Aleksandra Szczesiak kl. II B

Dnia 23.11.2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty z nauki samobadania piersi.

21 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie klas I-VIII przygotowali różne, miłe niespodzianki dla wylosowanych klas (plakaty, laurki, wierszyki, słodkie upominki), które musieli osobiście przekazać lub zaprezentować przydzielonym klasom. Licealiści zapisali miłe słowa na karteczkach, które następnie zostały rozdane losowo wybranym uczniom. W zabawę włączyli się również wychowacy klas, którzy również sprawili sobie wzajemnie miłe niespodzianki. Mamy nadzieję, że każdy poczuł się w tym dniu choć przez chwilę wyjątkowo.

10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Punktualnie o godz. 11.11 szkoła "stanęła do hymnu". Wszystkie klasy odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie dobiegającym z radiowęzła szkolnego. Na kolejnej lekcji odbyła się uroczysta akademia z bogatym programem słowno-muzycznym.

Społeczność szkolna była również reprezentowana na płockich obchodach w dniu 11 listopada. Delegacja złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Narutowicza.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” zaprasza serdecznie do udziału w konkursie ekologicznym w ramach realizowanego zadania publicznego pn. „Podaj rękę Światu – Działaj dla Klimatu!” finansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu gostynińskiego, sierpeckiego, płockiego oraz miasta Płocka, a polegał będzie na wykonaniu prac plastycznych związanych z ochroną klimatu. Najwyżej ocenionym autorom, placówkom oraz opiekunom zostaną przyznane atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Weryfikacji prac podejmie się Komisja Konkursowa, w skład której wejdą: przedstawiciel Sejmu RP w randze Wicemarszałka Sejmu RP, przedstawiciel Województwa Mazowieckiego, Starostwie: Płocki, Sierpecki, Gostyniński oraz Prezydent Miasta Płocka. Na zakończenie zadania przewidziana została uroczysta gala rozdania nagród z udziałem laureatów oraz Komisją Konkursową.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu zawiera Regulamin Konkursu Ekologicznego (informacje na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku). Prace należy przesyłać do dnia 30 listopada  2022 r. (decyduje data wpływu) do Regionalnego Centrum Wsparcia i Integracji Społecznej z siedzibą w Płocku, na adres: ul. Otolińska 21, II piętro, pokój 210 z dopiskiem „Podaj rękę światu – Działaj dla klimatu!”. Szczegółowych informacji udziela: Pan Tomasz Nowacki – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza”, tel.: 889 362 214, 796 542 713, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos