No item found! Please check your config!
Aktualności

Aktualności (231)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele języków obcych zorganizowali jak co roku imprezę okolicznościową. Klasa IA i IB wzięły udział w turnieju wiedzy o krajach, których języków uczą się w szkole. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość kultury, literatury, muzyki i geografii Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Zabawa była znakomita, choć uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami. Rywalizację wygrała klasa IB uzyskując większą liczbę punktów. Nagrodą był słodki poczęstunek.

Uczniowie  klasy I A w ramach integracji uczestniczyli w zajęciach na płockiej strzelnicy LOK. Podczas tego klasowego wydarzenia uczniowie mogli się lepiej poznać na początku nauki w nowej szkole. Mieli również okazję przekonać się, czy celnie strzelają do tarczy. Najlepsi okazali się Daria i Krzysiek. Zajęcia bardzo się wszystkim  podobały. Niektórzy chcą dalej ćwiczyć- tym razem na szkolnej strzelnicy sportowej „Krzywołuska”. Mają ku temu doskonałą okazję, ponieważ IV LO, jako jedyna szkoła w Płocku, posiada taki obiekt otwarty dla wszystkich uczniów.

W sobotę 18.09.2021 odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy „Zlot Po Ziemi Mazowieckiej”. Trasa rajdu rozpoczynała się w Górach koło Płocka, a następnie biegła przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie Nadleśnictwa Łąck. Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło dobre III miejsce zdobywając dla szkoły piękny puchar oraz dyplom.

Opiekun koła Artur Brzeski.

4 wrześnie 2021 roku miała miejsce jubileuszowa X edycja Narodowego Czytania. W tym roku organizatorzy postanowili nam przypomnieć tekst Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. W Płocku organizatorem Narodowego Czytania była jak co roku Książnica Płocka, która zaprosiła wszystkich do swoich ogrodów. Wśród lektorów nie mogło zabraknąć uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego, które w tym roku reprezentowali Letycja Lewicka (III D) i Sebastian Miszczak (III A). Zanim odczytano pierwsze słowa z tragifarsy Zapolskiej Prezydent Miasta Płocka pan Andrzej Nowakowski wręczył podziękowania za aktywny udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Narodowego Czytania. Wśród wyróżnionych znalazło się IV Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie i nauczyciele przez dziesięć lat aktywnie uczestniczyli w każdej edycji Narodowego Czytania.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos