No item found! Please check your config!
Aktualności

Aktualności (374)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

w Zespole Szkół nr 1 w Płocku rozpoczynamy remont bloku żywieniowego. Remont będzie trwał około 6 miesięcy. Przez cały ten okres szkoła nie będzie przygotowywała obiadów.   

W związku z powyższym proponujemy Państwu dożywianie w formie cateringu – jednodaniowego. Koszty za posiłek oscylują wokół kwoty 13,00 zł - 15,00 zł.
W celu przygotowania niezbędnej dokumentacji prosimy o wstępną deklarację ewentualnego korzystania z tej formy dożywiania.
Zgłoszenia proszę kierować do intendenta szkoły na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 30 czerwca 2024 r.

Uczniowie klasy II B po 2 latach dodatkowych zajęć z prawa otrzymali:

CERTYFIKAT EDUKACJI PRAWNEJ AKADEMII WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI.

Certyfikat przyznawany jest za realizację uzgodnionego programu zapewniającego nabycie przez uczniów umiejętności służących im nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale i prywatnym, wykształcenie prospołecznych postaw i nawyków aktywnego, świadomego oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu codziennym.

Udział w programie, poza zwiększaniem kompetencji z zakresu prawa, ułatwi młodzieży również rozpoczęcie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, możliwe jest to dzięki uzyskaniu przez absolwentów programu dodatkowych punktów podczas rekrutacji.

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Ekologicznym „Powitanie Wiosny”, w którym zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Trasa rajdu biegła z Maszewa przez okoliczne lasy w kierunku Winiar, a następnie malowniczą doliną Brzeźnicy do III L. O. w Płocku. Tutaj uczestnicy rajdu spożyli turystyczny posiłek i nastąpiło zakończenie rajdu.

Kolejny rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej” odbył się w sobotę 27.04.2024 i przebiegał pięknymi leśnymi ścieżkami z Ciechomic do Zaździerza, a następnie żółtym szlakiem wzdłuż j. Ciechomickiego do Grabiny. W trakcie rajdu uczestnicy ćwiczyli orientację w terenie i doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się mapą turystyczną.

Opiekun SKKT PTTK WATRA

Artur Brzeski

W dniach 17 – 20 kwietnia 2024 r. uczniowie SP nr 2 w Płocku udali się na niezwykłą i pełną wrażeń wycieczkę do Londynu. Staramy się stworzyć naszym uczniom  jak najwięcej możliwości do komunikowania się w języku obcym. Dzieci przełamały barierę mówienia w Londynie, ucząc się języka angielskiego w codziennych, naturalnych sytuacjach, podczas zwiedzania. Udało się nam zwiedzić i zobaczyć największe atrakcje tego tętniącego życiem miasta, zaczynając od Buckingham Palace, London Eye, Tower of London, Tower Bridge, Natural History Museum, Hyde Park, Picadidilly Circus, Westminister Abbey, królewskie obserwatorium  Greenwitch oraz południk zero, żaglowiec Cutty Sark, Trafalgar Sqaure, Soho i China Town, Big Ben, St Paul’s Cathedral, kolumnę Nelsona, Borough Market, świat M&M i Lego, najwyższy budynek w Londynie The Shard, punkt widokowy na City of London, aż po uroczystą zmianę warty przy pałacu. Wycieczka szkolna miała formę zwiedzania połączonego z nauką. Było fantastycznie !

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos