No item found! Please check your config!
Co tam słychać u Maluchów?

Co tam słychać u Maluchów? (24)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia klas I-III. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs ,,Otwarte Krajobrazy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego” .

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Marcelina Duchewicz zdobyła

II  miejsce w przyrodniczym konkursie edukacyjnym o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym.

 

Gratulujemy Marcelinie !!!!!!!!!!!!!!!!!

Wraz z początkiem grudnia, jak co roku, rozpoczęły się  gorączkowe przygotowania do świąt. Uczniowie klas I –III postanowili wziąć udział w mikołajkowych warsztatach, by doskonalić swoje umiejętności związane z pieczeniem pierników i wykonywaniem świątecznych ozdób.

Warsztaty dosytarczyły wszystkim wiele radości, a przepyszne pierniczki, kolorowe bombki oraz świąteczne świece, które przygotowali uczniowie, potwierdzają tylko, że wszyscy przygotowania do świąt zdali na szóstkę!

Szkoła Podstawowa nr 2 bierze udział w programie Płockiej Straży Miejskiej - Akademia Lwa Honorka.

 

W dniu 25 listopada 2021 r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Wszystkie dzieci mogły przynieść swoją ukochaną pluszową przytulankę, a także obejrzeć prezentację na platformie Genially „W muzeum Pluszowego Misia”.  Następnie układały puzzle, rozwiązywały quizy, wykonały prace plastyczno- techniczne o tematyce związanej z tym dniem.  Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczniów była „fotobudka”, w której mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

To był niezwykle radośny, „miśkowy i przytulankowy” dzień!!

20.10.2021 r. trzy drużyny reprezentujące klasy trzecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku postanowiły zmierzyć się z  ortograficznymi zagadkami i rebusami. By zająć miejsce na podium, trzeba było wykazać się znajomością zasad ortograficznych, a także umiejętnością współpracy z kolegami i koleżankami z klasy. Wszystkie trzy drużyny ambitnie walczyły z napotykanymi trudnościami ortograficznymi.

Walka była bardzo wyrównana i trwała do ostatniej konkurencji.

Pierwsze miejsce zajęły dwie klasy: klasa III a i III c, drugie miejsce  zajęła klasa III b.

          

Gratulujemy wszystkim klasom świetnej znajomości zasad ortograficznych!

 

Organizatorzy konkursu :

Barbara Podraska, Magda Celmer, Grażyna Kurzyńka, Jolanta Łuszczyńska

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos