No item found! Please check your config!
Co tam słychać u Maluchów?

Co tam słychać u Maluchów? (35)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia klas I-III. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W klasie 2a odbyły się warsztaty związane z życiem i działalnością założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie w pierwszej części zajęć dowiedzieli się kim był, co wynalazł oraz czym się zasłużył dla Polski. Uczniowie słuchali opowieści oraz rozwiązywali karty pracy. Następnie przeszli do wykonania doświadczeń, jednym z nich było  odtworzenie i wydobycie ropy naftowej sprzed 200lat oraz samodzielne wykonanie kolorowej lampy olejowej.

Nasza szkoła 19.10.2022r. w ramach Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inni - wszyscy równi" wzięła udział w warsztatach języka migowego, które prowadzone były przez księdza Bogdana Kołodziejskiego z Duszpasterstwa Osób Niesłyszących i Słabosłyszących Diecezji Płockiej.  Ideą projektu jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy 1-3 szkoły podstawowej.

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. uczniowie wszystkich klas I-III zgromadzili się w hali sportowej na Konkursie Piosenki Angielskiej „Let’s sing!”. Uczestnicy zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar. Dzieci śpiewały wybrane piosenki w języku angielskim. Wykonawców oceniało Jury.

Uczniowie zgromadzeni na widowni słuchali z zainteresowaniem i wspaniale się bawili. Były zasłużone brawa dla wszystkich uczestników! Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody za uzyskane osiągnięcia.

W ramach doradztwa zawodowego: Poznajemy ciekawe zawody - uczniowie klasy 1a uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami i snajperem. Wojskowi opowiedzieli o zawodzie, który wykonują oraz zaprezentowali sprzęt, którym się posługują.

W poniedziałek 6 czerwca 2022 r.  na boisku szkolnym odbył się Turniej Rodzinny. Uczestniczyły w nim wszystkie dzieci z klas 1-3. We wspólnej zabawie brali udział  także rodzice uczniów. Podczas, kiedy kolejne drużyny rywalizowały ze sobą, wykazując się wiedzą i sprawnością fizyczną, pozostałe dzieci oczekując na swoją kolej, korzystały z pikniku na terenie zielonym.

Dzieci konkurowały na tych samych poziomach wiekowych. Wśród klas pierwszych zwycięstwo odniosła klasa 1b, ale również zaszczytne, drugie miejsce zajęły dzieci z klasy 1a.

Na poziomie klas drugich pierwsze miejsce zajęła 2a, a drugie -dzieci z klasy 2b.

Na poziomie klas trzecich zwycięstwo odniosła klasa 3c, drugie miejsce zajęła 3a, a z niewielką różnicą punktową, trzecie miejsce uzyskała klasa 3b.

Nagrodą dla każdej klasy były dyplomy oraz puchary. Radości nie było końca. Wszyscy bawili się wyśmienicie, zarówno dzieci, jak i rodzice. Dziękujemy za wspólną zabawę!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos