No item found! Please check your config!
Co tam słychać u Maluchów?

Co tam słychać u Maluchów? (41)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia klas I-III. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

31 maja w Szkole Podstawowej Nr 8 w Płocku odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Nasza uczennica z klasy 2b, Natalia Hoppe zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulacje dla Natalii i jej opiekuna p.J.Ratkowskiego

Link do zapisu całego konkursu udostępnionego przez organizatora (Natalia od 19 min) >>>

W mroźny, poniedziałkowy poranek naszych najmłodszych uczniów odwiedziły Rydwany Judyty – niepełnosprawne psy, które są podopiecznymi Fundacji Judyta.
Panie opowiedziały o działalności Fundacji. Dzieci dowiedziały się także jak powinna wyglądać opieka nad psem, szczególnie zimą oraz co należy zrobić gdy znajdziemy bezdomnego psa.
Uczniowie mieli okazję przekonać się, iż nasi goście mają takie same potrzeby i upodobania jak zdrowe psy, a ograniczenia są tylko w naszych głowach.

W dniu 6.12.2022r. w naszej szkole odbyły warsztaty i pokazy doświadczeń "EksperymentujeMY". Program został zrealizowany przez ORLEN Laboratorium S.A. W ramach nawiązanej przez naszą szkołę współpracy uczniowie poprzez doświadczenia chemiczne mogli dowiedzieć się różnych interesujących i ciekawych rzeczy. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się min. jak powstaje suchy lód. Ponadto wszyscy uczniowie z klas 1-6 wykonali samodzielnie i własnoręcznie kule musujące do kąpieli o różnej fakturze, kolorach i zapachu.

W dniu 9.12.2022r. w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy. Uczniowie tego dnia ubrali się do szkoły w piżamy, dzięki czemu wszyscy wprawili się w przyjazny, wesoły i  pogodny nastrój. Dzień Piżamy ma na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i zwiększenie empatii, a także pokazanie, że solidaryzujemy się z dziećmi z chorobami nowotworowymi.

W dniu 7.12.2022r. klasa Ia, Ib i IIb wzięły udział w konkursie świątecznym "Najpiękniejsza Tumska Choinka". Uczniowie przygotowywali własnoręcznie ozdoby choinkowe, a następnie dekorowali samodzielnie przydzielone przez organizatora konkursu choinki na ulicach Starego Miasta w Płocku. Celem konkursu jest upowszechnienie tradycji bożonarodzeniowych oraz promowanie aktywności twórczej i kreatywności dzieci.
Zachęcamy do głosowania na choinki udekorowane przez wyżej wymienione klasy. Zdjęcia wszystkich udekorowanych choinek są udostępnione na stronie "Starówka Płock" na Facebooku. Zdjęcia można znaleźć w albumie "Najpiękniejsza Tumska Choinka 2022". Aby zagłosować wystarczy wejść na profil na Facebooku "Starówka Płock", odnaleźć w ww. albumie zdjęcia choinek klasy Ia, Ib lub IIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Książąt Mazowieckich w Płocku i polubić zdjęcie poprzez zostawienie łapki w górę (like). Głosowanie trwa od 9.12.2022 do 20.12.2022 do godziny 12:00.
Zapraszamy!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos