No item found! Please check your config!
Co tam słychać u Maluchów?

Co tam słychać u Maluchów? (33)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia klas I-III. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. uczniowie wszystkich klas I-III zgromadzili się w hali sportowej na Konkursie Piosenki Angielskiej „Let’s sing!”. Uczestnicy zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar. Dzieci śpiewały wybrane piosenki w języku angielskim. Wykonawców oceniało Jury.

Uczniowie zgromadzeni na widowni słuchali z zainteresowaniem i wspaniale się bawili. Były zasłużone brawa dla wszystkich uczestników! Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody za uzyskane osiągnięcia.

W ramach doradztwa zawodowego: Poznajemy ciekawe zawody - uczniowie klasy 1a uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami i snajperem. Wojskowi opowiedzieli o zawodzie, który wykonują oraz zaprezentowali sprzęt, którym się posługują.

W poniedziałek 6 czerwca 2022 r.  na boisku szkolnym odbył się Turniej Rodzinny. Uczestniczyły w nim wszystkie dzieci z klas 1-3. We wspólnej zabawie brali udział  także rodzice uczniów. Podczas, kiedy kolejne drużyny rywalizowały ze sobą, wykazując się wiedzą i sprawnością fizyczną, pozostałe dzieci oczekując na swoją kolej, korzystały z pikniku na terenie zielonym.

Dzieci konkurowały na tych samych poziomach wiekowych. Wśród klas pierwszych zwycięstwo odniosła klasa 1b, ale również zaszczytne, drugie miejsce zajęły dzieci z klasy 1a.

Na poziomie klas drugich pierwsze miejsce zajęła 2a, a drugie -dzieci z klasy 2b.

Na poziomie klas trzecich zwycięstwo odniosła klasa 3c, drugie miejsce zajęła 3a, a z niewielką różnicą punktową, trzecie miejsce uzyskała klasa 3b.

Nagrodą dla każdej klasy były dyplomy oraz puchary. Radości nie było końca. Wszyscy bawili się wyśmienicie, zarówno dzieci, jak i rodzice. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Dnia 31 maja 2022 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Z Edukacji Zdrowotnej "Weź Swoje Zdrowie W Swoje Ręce". Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku.

   Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Maciejewska z klasy 3a i Aleksandra Kobierzycka z klasy 3c. Uczestnicy konkursu wykonali zadania zawarte w sprawdzianie wiedzy z edukacji zdrowotnej. Podczas obrad komisji konkursowej dzieci zostały zaproszone na część artystyczną oraz wzięły udział w przygotowanych dla nich zabawach.

   Uczennica naszej szkoły - Wiktoria Maciejewska z klasy 3a wykazała się wiedzą z zakresu edukacji zdrowotnej na najwyższym poziomie i zajęła I miejsce. Gratulujemy serdecznie:-)

W dniu 23 maja dzieci z klas 1-3 przystąpiły do Konkursu Pięknego Czytania. Każdą klasę reprezentowały trzy osoby. Łącznie wzięło udział w konkursie 20 uczniów. Każde dziecko losowało tekst odpowiedni do wieku, który następnie należało pięknie przeczytać. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Jolanta Łuszczyńska, p. Urszula Domosławska oraz p. Magdalena Kardynał z Filii Książnicy Płockiej. Kryteria oceny umiejętności czytania dotyczyły siły głosu, płynności, poprawności, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych oraz właściwej intonacji. Zwycięzców wyłoniono na każdym z trzech poziomów.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos