No item found! Please check your config!
Co tam słychać u Maluchów?

Co tam słychać u Maluchów? (11)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia klas I-III. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku. W obecności Dyrekcji Szkoły i Rodziców odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Po pasowaniu dzieci oficjalnie stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały pamiątkowe dyplomy. Reprezentanci klas drugich i trzecich przygotowali z tej okazji program artystyczny. Starsze dzieci recytowały wiersze i zaprezentowały układ taneczny. Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

W tym roku dzieci z klas 1-3 po raz pierwszy uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Let`s sing!”, który zorganizowany był zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W dniu 9 czerwca zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z klas 2 i 3. Pierwszaki natomiast śpiewały 16 czerwca.  Każda klasa prezentowała się indywidualnie.

Wśród uczestników, Jury w składzie: p. Anna Aronowska, p. Lidia Chodkowska oraz p. Jacek Ratkowski wyłoniło zwycięzców:

Na poziomie klas pierwszych: 1 miejsce Lena Łezka z 1a, 2 miejsce Nina Kulińska z 1a, 3 miejsce Zofia Ługowska z 1a i Maria Durmaj z 1b

Na poziomie klas drugich: 1 miejsce Wiktoria Maciejewska z 2a, 2 miejsce Aleksandra Osińska z 2c, 3 miejsce Blanka Skolasińska z 2c

Na poziomie klas trzecich: 1 miejsce Julia Nakielska z 3b, 2 miejsce Evghenii Górka z 3a, 3 miejsce Wiktoria Taraszkiewicz z 3a oraz Julia Kowalczyk z 3a

Bardzo dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy umiejętności językowych oraz wokalnych, a przede wszystkim odwagi :)) Każdy otrzymał dyplom oraz upominki. Zachęcamy i zapraszamy do udziału również inne dzieci:) Do zobaczenia za rok:))

Organizatorzy: Teresa Majkowska, Monika Bogucka

 

W dniu 16 kwietnia dzieci z klasy 2c wzięły udział w lekcji online na platformie Microsoft Teams, w ramach ogólnopolskiego projektu „Kampania Kolejowe ABC” objętego patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka w związku z Europejskim Rokiem Kolei 2021.

Podczas zajęć prowadzonych przez edukatorów z Urzędu Transportu Kolejowego dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z kolei i właściwego zachowania przed przejazdami kolejowymi. Poprzez interaktywne gry i zabawy dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na dworcu, na peronie czy w pociągu. Prowadzący wykorzystali atrakcyjne dla dzieci pomoce dydaktyczne, m.in. aplikację interaktywną czy mobilne miasteczko kolejowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach poprzez rozwiązywanie zadań, odpowiadanie na pytania prowadzących czy odgadywanie zagadek kolejowych.

Po zakończonej lekcji każdy z uczestników otrzymał pakiet bezpiecznego podróżnika.

Pamiątką dla całej klasy pozostanie duża maskotka Rogatka, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć:)

26 maja obchodzimy wyjątkowe święto. Dlatego też w tym dniu naszym wyjątkowym Mamom składamy najlepsze życzenia.

Zapraszamy do oglądania:

Klasy 1a, 1b

Klasa 2a

Klasy 2b, 3a

Klasy 2c, 3b

14 maja odbyła się  II Edycja Szkolnego Konkursu  Recytatorskiego  dla klas 1-3. Do artystycznych zmagań przystąpiło  30 uczniów. Dzieci występowały w 3 kategoriach wiekowych.

Na każdym poziomie edukacji jury przyznawało po 3 nagrody główne.

Na poziomie klas pierwszych poszczególne miejsca zajęli :

1 miejsce - Aleksandra Dąbrówka 1b

2 miejsce - Szymon Przedpełski  1a

3 miejsce – Maria Durmaj

Na poziomie klas drugich poszczególne miejsca zajęli :

1 miejsce – Weronika Stachewicz 2c

2 miejsce – Aleksandra Osińska 2 c

3 miejsce –Maja Żurek 2a

Na poziomie klas trzecich poszczególne miejsca zajęli :

1 miejsce – Julia Nakielska 3b

2 miejsce – Zuzanna Sobczak 3a

3 miejsce –Wojtek Turkowski 3b

Konkurs odbył się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Laureaci  otrzymali  nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez   Radę Rodziców .

Dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu,  serdecznie zapraszamy za rok .

Organizatorzy: Jolanta Łuszczyńska, Urszula Domosławska, Grażyna Kurzyńska, Barbara Podraska, Agnieszka Kroczewska

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos