No item found! Please check your config!
Co tam słychać u Maluchów?

Co tam słychać u Maluchów? (47)

Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia klas I-III. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole w klasach I-III odbył się TYDZIEŃ PRZYWOŁYWANIA WIOSNY.

18 marca 2024 r. (poniedziałek) został nazwany „Dniem Barbie i Kena”. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami przebrane były za Barbie oraz Kenów, a szkolne korytarze nabrały różowych barw. Następny dzień (wtorek) minął pod hasłem: „Dzień na opak – załóż ubrania na lewą stronę!”. Natomiast 20 marca 2024 r. mieliśmy  „Dzień Żaby”. Zadaniem dzieci i nauczycieli było przebranie się na zielono tak, aby przypominać zielone żaby. To doskonała okazja do zabawy, a jednocześnie nietuzinkowy sposób na zdobycie wiedzy na temat płazów.

21 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Pierwszy Dzień Wiosny”, „Dzień bez plecaka” oraz „Dzień Kolorowej Skarpetki”.  W tym dniu każda z klas była ubrana według wylosowanego przez siebie koloru. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa zadaniem dzieci było założenie dwóch różnych, kolorowych skarpetek.

Zwieńczeniem tego dnia był seans filmowy z wykorzystaniem mobilnej tablicy multimedialnej. Uczniowie mogli przynieść swoje ulubione przekąski i napoje, dzięki którym czuli się jak w kinie.

Wcześniej w klasach 2a i 3a zostały przeprowadzone przez panią Justynę Sobczyńską warsztaty sensoryczne, dzięki którym dzieci stymulowały wszystkie zmysły, a także usprawniały motorykę małą, tworząc własnoręcznie ciastolinę z domowych produktów spożywczych.

W piątek (22 marca 2024 r.)  odbył się w szkole „Dzień Szalonej Fryzury”, który wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz świetną zabawę!

W dniu 4 marca 2024 r. uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w lekcji z serii „Bezpieczna Kraina Energa- Operator”. Zajęcia  poświęcone były oszczędzaniu prądu. Dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem odkrywały sposoby oszczędzania energii na co dzień. Jednocześnie uczyły się, w jak sposób dbać o naturalne zasoby naszej planety Ziemi.

Oprócz ciekawych filmików instruktażowych uczniowie mieli możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń interaktywnych na specjalnym ekranie przekazanym szkole przez Energę- Operator. Zajęcia sprawiły naszym Milusińskim ogromną radość i zachęciły je do oszczędzania prądu, a tym samy uświadomiły, że właśnie od Nich zależy przyszłość naszej zielonej planety.

W dniu 27 lutego 2024 r. w  Szkole Podstawowej nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs „Znam moje miasto”, który honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Konkurs skierowany był do trzecioklasistów z płockich szkół.  Do konkursu zgłosili się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Książąt Mazowieckich, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego, Szkoły Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Z. Jakubowskiego, Szkoły Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina. Wszyscy uczniowie wykazali się  obszerną wiedzą na temat naszego miasta. Wspaniałą atrakcją dla uczestników konkursowych zmagań były legendy związane z Płockiem opowiadane przez panią przewodnik Małgorzatę Krajewską.

W dniu 21.02.2024 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs dla klas I-III pt. ”Mistrz Kaligrafii". W konkursie wzięło udział 42 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku. Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Monika Bogucka, Justyna Sobczyńska i Patrycja Zander.

Zadaniem uczniów było przepisanie podanego tekstu. Jury brało pod uwagę: kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, rozmieszczenie tekstu, ogólne wrażenie estetyczne. 

Uczniowie klas I SP nr 2 w Płocku wraz z rodzicami wzięli udział w konkursie plastycznym na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Efektem są przepiękne prace uczniów.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos