No item found! Please check your config!

"Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

22 listopada18. uczniów liceum przystąpiło do olimpiady. Konkurs był poprzedzony cyklem czterech lekcji, na których uczniowie klas: II A, II B i III B zapoznawali się z zasadami funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Laureatami etapu szkolnego zostali:

Oliwia Sitkowska kl. II B

Maksymilian Golacik kl. II A

Aleksandra Szczesiak kl. II B

Dnia 23.11.2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty z nauki samobadania piersi.

21 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie klas I-VIII przygotowali różne, miłe niespodzianki dla wylosowanych klas (plakaty, laurki, wierszyki, słodkie upominki), które musieli osobiście przekazać lub zaprezentować przydzielonym klasom. Licealiści zapisali miłe słowa na karteczkach, które następnie zostały rozdane losowo wybranym uczniom. W zabawę włączyli się również wychowacy klas, którzy również sprawili sobie wzajemnie miłe niespodzianki. Mamy nadzieję, że każdy poczuł się w tym dniu choć przez chwilę wyjątkowo.

10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Punktualnie o godz. 11.11 szkoła "stanęła do hymnu". Wszystkie klasy odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie dobiegającym z radiowęzła szkolnego. Na kolejnej lekcji odbyła się uroczysta akademia z bogatym programem słowno-muzycznym.

Społeczność szkolna była również reprezentowana na płockich obchodach w dniu 11 listopada. Delegacja złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Narutowicza.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” zaprasza serdecznie do udziału w konkursie ekologicznym w ramach realizowanego zadania publicznego pn. „Podaj rękę Światu – Działaj dla Klimatu!” finansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu gostynińskiego, sierpeckiego, płockiego oraz miasta Płocka, a polegał będzie na wykonaniu prac plastycznych związanych z ochroną klimatu. Najwyżej ocenionym autorom, placówkom oraz opiekunom zostaną przyznane atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Weryfikacji prac podejmie się Komisja Konkursowa, w skład której wejdą: przedstawiciel Sejmu RP w randze Wicemarszałka Sejmu RP, przedstawiciel Województwa Mazowieckiego, Starostwie: Płocki, Sierpecki, Gostyniński oraz Prezydent Miasta Płocka. Na zakończenie zadania przewidziana została uroczysta gala rozdania nagród z udziałem laureatów oraz Komisją Konkursową.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu zawiera Regulamin Konkursu Ekologicznego (informacje na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku). Prace należy przesyłać do dnia 30 listopada  2022 r. (decyduje data wpływu) do Regionalnego Centrum Wsparcia i Integracji Społecznej z siedzibą w Płocku, na adres: ul. Otolińska 21, II piętro, pokój 210 z dopiskiem „Podaj rękę światu – Działaj dla klimatu!”. Szczegółowych informacji udziela: Pan Tomasz Nowacki – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza”, tel.: 889 362 214, 796 542 713, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnicząc w XXX Rajdzie Niepodległości „Szlakami Legionów Płockich” i Konkursie Piosenki i Pieśni Legionowej organizowanym przez PTTK OM Płock oraz LO im. Wł. Jagiełły w Płocku, nasza szkoła rozpoczęła obchody 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie uczestniczący w rajdzie (pod opieką p. Artura Brzeskiego ) odwiedzili miejsca pamięci narodowej, przy których zapalili znicze. Następnie wzięli udział w w konkursie piosenki, który miał miejsce w auli Jagiellonki. Nasza uczennica AURELIA MOLSKA (przygotowana przez p. Jacka Ratkowskiego) zajęła I MIEJSCE wśród solistów uczestniczących w konkursie. Zadanie nie było łatwe, gdyż konkurowała z wieloma uczestnikami, w tym solistkami ze szkół podstawowych i średnich. GRATULUJEMY

W październiku 2022 roku odbył się szkolny konkurs przyrodniczo-językowy Just Nature dla uczniów klas IV szkoły podstawowej.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przestawiającej element przyrody ożywionej z opisem w języku angielskim.

7 listopada 2022 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów:

I miejsce zajęła Wiktoria Maciejewska (klasa IVa),

II miejsce - Maja Żurek(klasa IVa),

III miejsce - Susana Tunyan (klasa (IVa) .

Gratulujemy! Organizatorzy: p. Lidia Chodkowska, p. Ewa Tomaszewska 

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu ,,Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół średnich będą mogli zupełnie za darmo przeczytać bestsellerowe e-booki i audiobooki.

W ramach akcji w szkole rozwieszone są plakaty z okładkami książkowych bestsellerów dla młodzieży i kodem QR (przy sali 111, 208 oraz klatce schodowej z  piwnicy na parter).  Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

26 października 2022 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku wzięli udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie -bicie rekordu w czytaniu na przerwie. - Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna. Serdecznie dziękujemy. Jolanta Łuszczyńska i Urszula Domosławska. #przerwanaczytanie

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos