No item found! Please check your config!

Klasa 4a otworzyła sezon mikołajkowy już w piątek,1 grudnia. Uczniowie obdarowali się przeróżnymi prezentami. Były zabawki,książki,kosmetyki oraz mnóstwo słodkości.To był radosny dzień.

OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2023/2024

Zajęcia w ramach Programu „Otwarte Miejskie Obiekty Sportowe” realizowane są na terenie
obiektów płockich jednostek oświatowych

   

 

 

 

W dniu 17 listopada 2023r obchodziliśmy w naszej szkole 13 edycję Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).  Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ma na celu wyłonienie Ekspertów Tabliczki Mnożenia. W tegorocznej akcji w naszej szkole, uczestniczyli uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej i klas 1-2 liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielkami matematyki.

 

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. 

Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także  drobne upominki dla  uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

 

Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania i zawalczyć o cenne nagrody.

Więcej o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

 

W ramach pracy nad lekturą "Opowieści z Narnii" klasa 4a przygotowała zadanie projektowe - lapbooki. Uczniowie umieścili ciekawostki i informacje o książce w kolorowych plakatach z mnóstwem skrytek. Wspólna praca pozytywnie wpłynęła na integrację i rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji,kreatywność.

Wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że biblioteka w Zespole Szkół nr 1 w Płocku otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Łączna kwota wsparcia to 15000 zł. Środki przeznaczone zostały na zakup sprzętu komputerowego oraz zakup książek dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku.

 

W sobotę 18.11.2023 grupa uczniów szkoły podstawowej i liceum w prawdziwie zimowej scenerii wzięła udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez Szkolne Koło Turystyczno- Krajoznawcze „WATRA”- XXXI Rajdzie Niepodległości.  Trasa rajdu zaczynała się w Borowiczkach koło bylej cukrowni, a następnie biegła ulicą Gmury i niebieskim szlakiem wzdłuż Wisły do Cmentarza Garnizonowego.  Tutaj uczciliśmy pamięć poległych w obronie niepodległości naszego kraju poprzez zapalenia zniczy. Następnie ruszyliśmy w kierunku mety rajdu, która znajdowała się w L.O. im. Wł. Jagiełły. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętności w posługiwaniem się planem miasta i rozwiązywali krótki test z zakresu krajoznawstwa.

Opiekę na grupą uczniów w trakcie rajdu sprawował p. Artur Brzeski oraz p. Rafał Zubek.

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do organizowanej przez Książnicę Płocką  akcji głośnego czytania II części  " Dziadów" Adama Mickiewicza. We wtorek, 31 października uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz pierwszych i drugich liceum mogli doświadczyć niezwykłej atmosfery obrzędu,który tak fascynował wieszcza.Głośne odczytanie dramatu pozwoliło nie tylko go sobie przypomnieć, ale też oddać się refleksji nad człowieczeństwem i na nowo odczytać przesłanie moralne pozostawione przez Aniołki,Widmo i pasterkę Zosię.

Nad przebiegiem akcji czuwali nauczyciele poloniści ZS nr 1.

Zakończył się Tydzień Noblowski 2023 - projekt edukacyjny realizowany przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, mający na celu popularyzację informacji na temat tegorocznych laureatów Nagrody Nobla oraz tematykę i dziedziny, z których zostały przyznane. 

Nauczycielki naszej szkoły: pani Marzena Kapuścińska, pani Ewa Tomaszewska i pani Katarzyna Wochowska-Wołosz przeprowadziły lekcje na temat laureatów Nagrody Nobla w różnych dziedzinach nauki. Uczniowie mieli okazję poznać wiele sylwetek noblistów i historię tej nagrody. 

Podczas lekcji wykorzystane zostały materiały dydaktyczne UW poświęcone tegorocznym zwycięzcom oraz wyróżnionym osiągnięciom.

Nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoły partnerskiej” projektu UW, a w Tygodniu Noblowskim uczestniczyła już po raz drugi.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos