No item found! Please check your config!

Ogólnopolska akcja profilaktyki raka piersi 

 

19 września 2019 r. (czwartek)

Płock

Szkoła Podstawowa nr 2 na osiedlu "Międzytorze"

ul. Piaska 5

 

 

7 września 2019 miała miejsce kolejna edycja Narodowego Czytania, nad którym patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród czytających nie mogło zabraknąć uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Płocku. Uczennice Gabriela Bąbała (I A), Oliwia Grzegrzółka (I AG) oraz Natalia Grzybowińska IAG) w ogrodach Książnicy Płockiej odczytały fragment noweli Władysława Stanisława Reymonta “Orka”.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć oraz wysłuchania fragmentu noweli Reymonta w wykonaniu Gabrysi Bąbały.
 
 

2 września 2019 roku Zespół Szkół nr 1 w Płocku świętował rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Podczas uroczystości nie sposób było nie wspomnieć o poległych podczas II wojny światowej. Pamięć ofiar uczczono minutą ciszy. Powitano wśród społeczności szkolnej nowych uczniów. Pierwszaków szkoły podstawowej pasowano na uczniów. Było zarówno poważnie, jak i wesoło za sprawą wystąpień Pani Dyrektor Marzanny Machały-Pniewskiej, Proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku ks. kan. Stanisława Górskiego oraz uczniów ZS nr 1. Po uroczystościach uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do sal lekcyjnych. Od jutra zabieramy się do nauki.

zdjęcia na fb >>>

Punktualnie o 10.00 w hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Choć było tradycyjnie, czyli: poczty sztandarowe, przemówienia, nagradzanie najlepszych uczniów, występy artystyczne ... to jednak była to uroczystość szczególna i wyjątkowa. Pożegnaliśmy trzy klasy gimnazjalne. Tym samym Gimnazjum nr 1 w Płocku przeszło do historii ... Pani Dyrektor pożegnała w imieniu społeczności szkolnej Panią Małgorzatę Ogonowską - polonistkę, opiekunkę gazetki szkolnej "Gaduła", a od dziś szczęśliwą emerytkę.

Po części oficjalnej, uczniowie udali się do sal lekcyjnych ze swoimi wychowawcami, gdzie również emocji nie zabrakło. Uczniowie kończący szkołę uświadomili sobie, że rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu, że niektórzy już nigdy się nie zobaczą ... takie są koleje losu. Ale z pewnością pozostaną wspomnienia ...

Galeria fotografii na FB >>>

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 roku o godzinie 10:00 w hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku.

Serdecznie zapraszamy

Jak co roku, w naszej szkole Dzień Dziecka świętuje młodzież gimnazjum i liceum, biorąc udział w turnieju klas "Kocham Cię szkoło".

W tym roku w szranki stanęły zespoły szkół przeciw sobie.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych oraz rozwiązując zagadki dotyczące wiedzy o szkole.

Należało się wykazać szybką reakcję na pytanie, spostrzegawczością i umiejętnością pracy zespołowej.

Współzawodnictwo zakończyło się remisem.

Dyplomy i niezdrowe słodkości w imieniu dyrektor szkoły po zakończeniu wręczyli Agnieszka Kroczewska i Olgierd Sęk.

Dziś w naszej szkole odbył się Mini Talent Show. Odbyło się 18 prezentacji różnych talentów uczniów naszej szkoły z klas młodszych. Uczniowie Klas: 1a,1b, 2a oraz 2a zaprezentowali talenty wokalne, taneczne, sprawnościowe i rysunkowe. Zmagania uczestników oceniało siedmioosobowe jury w składzie: Pani Agnieszka Kroczewska, Pani Magdalena Brzezińska, Wiktoria Kobza z klasy III 3, Karolina Bauman (III 2), Roksana Piórkowska (III 1), Justyna Lewandowska (7) oraz Roksana Ziemińska z klasy 4.

I miejsce: Julia Rychlik i Julia Łukasiak (2a)

I miejsce: Julia Nakielska – 1b

II miejsce: Wojtek Turkowski – 1b

II miejsce: Blanka Malara – 1b

II miejsce: Laura Lemanowicz – 2a

III miejsce Zuzia Siczek i Amelia Hiszpańska – 1a

Nagroda publiczności: Wojtek Turkowski – 1b

galeria zdjęć na FB >>>

W dniu 9 maja 2019 r., uczniowie klasy 4a: Wiktoria Koprowska, Roksana Ziemińska, Mateusz Domański, Aleksandra Matuszewska oraz Bartosz Ciarciński reprezentowali naszą szkołę w grze miejskiej organizowanej przez Książnicę Płocką w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Podczas gry p.t.: "Szlakiem Unijnego Partnerstwa", nasi młodzi Europejczycy musieli wykazać się ogólną wiedzą dotyczącą krajów członkowskich i wyśmienicie wywiązali się z tego zadania. Organizatorom serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Po raz kolejny zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia z astronomii, w trakcie których uczniowie klasy VII  mogli w praktyce zastosować posiadaną wiedzę przyswojoną na lekcjach fizyki i geografii.

Pierwsza część zajęć miała miejsce w sali 014, gdzie uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania teleskopu, a następnie wzięli udział w prezentacji multimedialnej poświęconej mapie nieba i obiektom widocznym na nocnym niebie. W jej trakcie wykorzystano program Stellarium. W trakcie krótkiego wykładu uczniowie mogli się między innymi dowiedzieć jak stary jest Wszechświat i jak możemy obserwować jego początki, oraz skąd się wzięły nazwy gwiazdozbiorów. Młodzież nauczyła się również wyznaczania kierunków w terenie przy pomocy widocznych na niebie gwiazdozbiorów i Gwiazdy Polarnej.

Druga część zajęć odbyła się już poza szkołą. Niestety, ze względu na dosyć duże zachmurzenie obserwacja nieba była utrudniona.

Pomimo  późnych godzin wieczornych zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która wykazała duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką zajęć.

Organizacja zajęć i opieka nad uczniami:

  1. Artur Brzeski
  2. Kararzyna Wochowska- Wołosz

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos