No item found! Please check your config!

30 marca odbył się finał 3.Turnieju Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora ZS nr 1 w Płocku w piłce siatkowej.

Nie zabrakło zaciętej rywalizacji, były niespodzianki, była dobra zabawa. W rywalizacji na najgłośniejszą i najbardziej dopingującą klasę bezapelacyjnie wygrała klasa 5b, która w wolnych chwilach zajmowała miejsce na parkiecie pląsając w rytm "Bielgijki" i "Makareny". Ich doping nie poszedł na marne, bo zgodnie z ich "życzeniem" wygrała klasa 4A, która nie "oddała" ani jednego seta w całym turnieju. Potwierdziła również dominację w dzisiejszych meczach finałowych.

Ostateczna kolejność turnieju finałowego:

1 miejsce - 4A

2 miejsce - 3B

3 miejsce - 4D

4 miejsce - 4B

Gratulujemy i zapraszamy licealistów do wspólnej rywalizacji i zabawy w przyszłym roku szkolnym.

W marcu tego roku uczniowie klasy I B i III B wzięli udział w realizacji ogólnopolskiego programu  edukacji prawnej: ”W służbie prawu". Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej ukazały młodzieży realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadomiły , że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. Przebieg zajęć edukacyjnych dla młodzieży w jednostce karnej przedstawiał się następująco: lekcja z zakresu edukacji prawnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego i prewencji przestępstw; świadectwo więźnia, który opowiadając historię swojego życia zachęcał młodych ludzi, aby nie wikłali się w zabronioną prawem działalność; spacer po jednostce penitencjarnej wraz z funkcjonariuszem bezpieczną, specjalnie przygotowaną dla młodzieży trasą; prezentacja pracy w Służbie Więziennej oraz prezentacja Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Na powitanie wiosny zagraliśmy w ringo. Zabawa przybrała formę turnieju. W klasach 4 rywalizacja była zacięta i o kolejności musiały zadecydować sety. Ostatecznie rywalizację wygrała klasa 4b. W meczu klas 5 zwyciężyła 5a. W klasach 6 podobnie, literka "a" zdobyła więcej punktów - wygrała klasa 6a.

W sobotę 18 marca 2023 odbył się rajd pieszy „Powitanie Wiosny”. Trasa rajdu rozpoczynała się w Jordanowie koło Płocka, a następnie biegła brzegiem Wisły do Radziwia.   W trakcie rajdu uczestnicy mogli wzbogacić swoją wiedzę geograficzną na temat rzeźbotwórczej działalności Wisły i zobaczyć czym jest starorzecze czy kępa wiślana. Zakończenie rajdu miało miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym. Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło bardzo dobre III miejsce zdobywając dla szkoły okazały puchar oraz dyplom.

W rajdzie wzięli udział uczniowie z klas VIII, VI i V szkoły podstawowej pod opieką p. Artura Brzeskiego.

Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu, zachęcamy do zapoznania się z infografikami

W dniu 08.03.2023r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Kolorowej Apaszki w szkole. Dziewczęta otrzymały truskawki w czekoladzie i życzenia od Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i męskiego grona całej społeczności szkolnej. Na przerwach p. Jacek Ratkowski umilał uczniom czas piosenkami o kobietach.

Tradycyjnie już w okresie zimowym uczniowie klasy VI i VIII należący do koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w Nocnym Rajdzie Szkolnym. Trasa rajdu rozpoczynała się późnym wieczorem w Ciechomicach, a następnie biegła przez lasy w kierunku Grabiny i wzdłuż jeziora Górskiego w kierunku Zaździerza. Nad jeziorem  miała miejsce przerwa na odpoczynek i rozpalenie ognicka. Następnie grupa przeszła na przystanek Komunikacji Miejskiej przy ul. Jeziornej  i o godz. 21.30 nastąpiło zakończenie rajdu w Płocku.

Również w czasie ferii zimowych liczna grupa młodych turystów z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie pieszym na trasie Rogożew- Gorzewo- Łąck. Tym razem nasze wycieczka wystartowała na dworcu PKP w Płocku. Stąd nastąpił przejazd szynobusem do Rogożewa i dalej rozpoczęła się trasa piesza. Nad malowniczym jeziorem Sumino miała miejsce przerwa na ognisko, połączona z pieczeniem kiełbasek. Trasa piesza zakończyła się na stacji kolejowej w Łącku.

Opiekę na grupą uczniów w trakcie rajdów sprawował p. Artur Brzeski.

W lutym 2023 r.  uczniowie klasy I B, pod opieką wychowawcy Marzeny Pytel i we współpracy ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, przystąpili do programu certyfikacji klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji prawnej.

Certyfikat przyznawany jest za zrealizowanie programu, dzięki któremu uczniowie nabędą umiejętności i wiedzę z zakresu prawa, które z powodzeniem będą mogli wykorzystać, np. w życiu zawodowym. Istotne jest również kształtowanie prospołecznych postaw i nawyków aktywnego, świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu codziennym.

Program realizowany będzie do czerwca 2024 roku.

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 06.III.2023- 10.IV.2023

Miejsce Akcji: Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny uczniowie SP klasy od IV-VIII oraz uczniowie liceum, przynoszą do Pani M. Kapuścińskiej (sala 118).

Natomiast uczniowie klasy SP I-III do Pani Magdaleny Celmer (sala 28).

Duży sprzęt typu lodówka, pralka prosimy o zostawienie obok dyżurki Pań Woźnych i poinformowanie wyżej wymienionych nauczycieli.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos