No item found! Please check your config!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele języków obcych zorganizowali jak co roku imprezę okolicznościową. Klasa IA i IB wzięły udział w turnieju wiedzy o krajach, których języków uczą się w szkole. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość kultury, literatury, muzyki i geografii Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Zabawa była znakomita, choć uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami. Rywalizację wygrała klasa IB uzyskując większą liczbę punktów. Nagrodą był słodki poczęstunek.

Uczniowie  klasy I A w ramach integracji uczestniczyli w zajęciach na płockiej strzelnicy LOK. Podczas tego klasowego wydarzenia uczniowie mogli się lepiej poznać na początku nauki w nowej szkole. Mieli również okazję przekonać się, czy celnie strzelają do tarczy. Najlepsi okazali się Daria i Krzysiek. Zajęcia bardzo się wszystkim  podobały. Niektórzy chcą dalej ćwiczyć- tym razem na szkolnej strzelnicy sportowej „Krzywołuska”. Mają ku temu doskonałą okazję, ponieważ IV LO, jako jedyna szkoła w Płocku, posiada taki obiekt otwarty dla wszystkich uczniów.

W sobotę 18.09.2021 odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy „Zlot Po Ziemi Mazowieckiej”. Trasa rajdu rozpoczynała się w Górach koło Płocka, a następnie biegła przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie Nadleśnictwa Łąck. Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło dobre III miejsce zdobywając dla szkoły piękny puchar oraz dyplom.

Opiekun koła Artur Brzeski.

4 wrześnie 2021 roku miała miejsce jubileuszowa X edycja Narodowego Czytania. W tym roku organizatorzy postanowili nam przypomnieć tekst Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. W Płocku organizatorem Narodowego Czytania była jak co roku Książnica Płocka, która zaprosiła wszystkich do swoich ogrodów. Wśród lektorów nie mogło zabraknąć uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego, które w tym roku reprezentowali Letycja Lewicka (III D) i Sebastian Miszczak (III A). Zanim odczytano pierwsze słowa z tragifarsy Zapolskiej Prezydent Miasta Płocka pan Andrzej Nowakowski wręczył podziękowania za aktywny udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Narodowego Czytania. Wśród wyróżnionych znalazło się IV Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie i nauczyciele przez dziesięć lat aktywnie uczestniczyli w każdej edycji Narodowego Czytania.

18 czerwca odbył się konkurs wiedzy o patronie IV LO Bolesławie Krzywoustym. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych. Pytania do konkursu przeprowadzanego w formie Kahoota przygotował Bartosz Ziarko uczeń klasy II A.

I miejsce Klaudia Rogacka

II miejsce Julia Głowacka

III miejsce Kacper Klimowski

Po powrocie do nauki stacjonarnej, grupa uczniów klasy VI należących do szkolnego koła turystycznego WATRA wzięła udział wraz z opiekunem p. A. Brzeskim w dwóch imprezach turystycznych i w obydwu zajęła pierwsze miejsca:

XLII Rajd Ekologiczny „Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki”- 29.05.2021

I Płocki Rajd PTTK „Jan Paweł II na świetlistym szlaku”- 12.06.2021

Od kwietnia 10 uczniów klasy 6a pracowało nad międzynarodowym projektem eTwinning „Welcome to Poland, Welcome to Europe”. Celem projektu było poznanie atrakcji turystycznych w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce. Uczniowie wypracowali materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Opracowane zostały ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy, korzystając przy tym z bezpiecznych narzędzi TIK.

W projekcie wzięły udział 33 szkoły z Polski i jedna z Litwy. Pracując w grupach uczniowie poznali swoich rówieśników ze szkół partnerskich. 28 maja 2021 roku uczniowie biorący udział w projekcie spotkali się za pomocą aplikacji Teams z uczniami klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich prezentacji. Nasi uczniowie wykonali prezentacje o Mazowszu i Włoszech. Ponadto uczniowie wspólnie zagrali w przygotowane wcześniej quizy językowe.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nie tylko doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim, ale również poznali rozmaite narzędzia, programy pozwalające na tworzenie niezwykłych prac, np.  Genially, Tripline, Pictramap, Story Jumper, Google Slides.

Opiekunem uczniów biorących udział w projekcie była pani Magdalena Brzezińska.

Wspaniały prezent na Dzień Dziecka otrzymała nasza uczennica z klasy 4b - Aurelia Molska. Właśnie 1 czerwca ogłoszono wyniki I Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej, w którym Aurelia wyśpiewała II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkurs odbył się zdalnie, a organizatorem była Szkoła Podst Nr8 w Płocku we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną w Płocku. Serdecznie gratulujemy kolejnego już sukcesu Aurelii w tym roku szkolnym.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos