Nasi uczniowie "zagrali w największej orkiestrze świata"
Jest jedna w roku taka szczególna niedziela, w której Polacy dzielą się dobrem, otwierają swoje gorące serca, niosą pomoc najmłodszym. My również wzięliśmy udział w tej niedzieli. Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy kwestowaliśmy na ulicach Płocka. Nasi uczniowie zbierali pieniążki, które WOŚP przeznaczy na zakup najnowocześniejszego sprzętu do diagnostyki i chirurgii onkologicznej oraz aparatury wykorzystywanej w leczeniu dzieci z chorobami hematologicznymi, czyli krwi i układu krwiotwórczego. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.
Rekrutacja do szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026
Szanowni Państwo Rodzice,
do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się, na podstawie zgłoszenia rodziców, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.
Dla Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły obwodowej, system informatyczny NABO zostanie uruchomiony w dniach 3 lutego od godz. 9.00 –
7 marca 2025 r. do godz. 15.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.
Rodzice dziecka wypełniają nowe zgłoszenie podając standardowe dane (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania, dodatkowe informacje o dziecku). Wydrukowane i podpisane zgłoszenie rodzice składają w szkole obwodowej. Podpisy złożone na zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie (pobrane z systemu naborowego)
o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2
i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).
Dopuszcza się złożenie zgłoszenia wraz z oświadczeniem w formie skanu wysłanego na adres e-mail szkoły.
Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły przyjmowane są z urzędu.
kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. Zatem nabór na wolne miejsca do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły zostanie uruchomiony po przyjęciu dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego, który zostanie uruchomiony w dniach 17 marca od godz. 9.00 -
31 marca 2025 r. do godz. 15.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.
Rodzice dziecka wypełniają nowy wniosek podając standardowe dane (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania, dodatkowe informacje o dziecku).
Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do trzech wybranych szkół. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru. Niezależnie od liczby wybranych szkół, rodzice/prawni opiekunowie składają wydrukowany
i podpisany wniosek wraz z oświadczeniami niezbędnymi do potwierdzenia kryteriów o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru. Podpisy złożone na wniosku są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
Dopuszcza się złożenie wniosku wraz z oświadczeniami w formie skanu wysłanego na adres e-mail szkoły.
Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć oraz podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego
w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskana w postępowaniu rekrutacyjnym. Kandydaci będą przyjmowani w kolejności, począwszy od najwyższej liczby uzyskanych punktów.
Rajd nocny z Kołem Turystycznym "Watra"
W dniu 17.01.2025 odbył się tradycyjny już w naszej szkole rajd nocny. Trasa rajdu wiodła tym razem z Wyszyny do Maszewa Dużego przez lasy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Każdy uczestnik rajdu wyposażony był w latarkę i oraz mapę, na której była zaznaczona trasa wycieczki. W ten sposób uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie orientacji w terenie. Po 5km marszu grupa dotarła do Leśniczówki Brwilno. Na polanie obok leśniczówki miał miejsce dłuższy odpoczynek przy ognisku połączony z pieczeniem kiełbasek. Około godziny 21.00 nastąpił powrót do Płocka.
Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowali p. Artur Brzeski i p. Rafał Zubek.
Głos Młodych - drugi numer gazetki szkolnej licealistów.
Zapraszamy do lektury drugiego numeru gazetki szkolnej po reaktywacji. Tym razem Głos Młodych o tematyce świątecznej. Opiekunem gazetki jest Pani Joanna Winiarska, skład Piotr Mieszkowski.
Paka dla Rodaka
Czas rozdawania paczek naszym rodakom mieszkającym w Rumunii i w Mołdawii dobiegł końca. Wdzięczność tych ludzi jest ogromna. Czasem jest to skromne „dziękuję”, czasem łzy szczęścia, uścisk dłoni lub szczery uśmiech na twarzy. Rodziny odczuwają ogromną ulgę i radość, że nie zostali pozostawieni sami sobie , że wyciągamy do nich pomocną dłoń. Próbują się odwdzięczyć dobrym słowem czy modlitwą.
Niech ten gest przypomina nam , jak ważne jest dzielenie się dobrem w tak wyjątkowym czasie .
Dziękujemy Fundacji Przystanek Rodzina za możliwość uczestniczenia w akcji Paka dla Rodaka
W dniach 2-3 grudnia przedstawicielki szkolnego wolontariatu (Gabrysia Pesta, Julka Wolf, Lena Liposka, Klaudia Mianecka i pani Monika Niemiec) zdobywały wiedzę i umiejętności na warsztatach "Obywatelska odpowiedzialność za siebie i innych” zorganizowanych przez Fundację Świat na tak.
Na kampusie UKSW w Warszawie była pora na naukę i zabawę. To był dobry i produktywny czas.
Paka dla Rodaka
Wyruszyliśmy do Rumunii i Mołdawii zapakowani po brzegi, pełni wsparcia i dobroci dla potrzebujących polskich rodzin. Prezenty, żywność, słodycze oraz wiele innych rzeczy trafi do naszych rodaków. Dzięki Waszej dobroci i otwartym sercom możemy wspólnie czynić dobro.
PROGRAM OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2024-2025
PROGRAM OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2024-2025
Cele programu
1) podniesienie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży płockich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych,
2) upowszechnienie kultury fizycznej wśród mieszkańców Miasta Płocka.
Program zakłada również kształtowanie i promowanie w społeczeństwie Miasta Płocka nawyków zdrowego i aktywnego stylu życia.
Zajęcia w ramach Programu „Otwarte Miejskie Obiekty Sportowe” realizowane są na terenie obiektów płockich jednostek oświatowych:
- jako zajęcia sportowo - rekreacyjne z wykorzystaniem sprzętu sportowego będącego na wyposażeniu powyższych obiektów,
- udział w zajęciach jest dobrowolny i nieodpłatny,
- zajęcia mogą być realizowane od poniedziałku do soboty,
- program nie zakłada sportowej rywalizacji, ale równy dostęp dla wszystkich zainteresowanych,
- prowadzenie zajęć - animatorzy obiektów „Moje Boisko Orlik 2012”.
Czas trwania: od 3 grudnia 2024 r. do 28 lutego 2025 r.
Dyscypliny sportowe:
proponowane: halowa piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, gry i zabawy ruchowe - do ustalenia z prowadzącym.
Organizatorzy:
Wydział Edukacji oraz dyrektorzy płockich placówek oświatowych.
Załączniki:
Sukces w konkursie plastycznym PCK
Magdalena Maślana, uczennica klasy 8a, zdobyła II miejsce w rejonowym konkursie plastycznym PCK "Honorowe krwiodawstwo oczami dziecka". Gratulujemy!