No item found! Please check your config!

Uczniowie klasy II B po 2 latach dodatkowych zajęć z prawa otrzymali:

CERTYFIKAT EDUKACJI PRAWNEJ AKADEMII WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI.

Certyfikat przyznawany jest za realizację uzgodnionego programu zapewniającego nabycie przez uczniów umiejętności służących im nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale i prywatnym, wykształcenie prospołecznych postaw i nawyków aktywnego, świadomego oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu codziennym.

Udział w programie, poza zwiększaniem kompetencji z zakresu prawa, ułatwi młodzieży również rozpoczęcie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, możliwe jest to dzięki uzyskaniu przez absolwentów programu dodatkowych punktów podczas rekrutacji.

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Ekologicznym „Powitanie Wiosny”, w którym zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Trasa rajdu biegła z Maszewa przez okoliczne lasy w kierunku Winiar, a następnie malowniczą doliną Brzeźnicy do III L. O. w Płocku. Tutaj uczestnicy rajdu spożyli turystyczny posiłek i nastąpiło zakończenie rajdu.

Kolejny rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej” odbył się w sobotę 27.04.2024 i przebiegał pięknymi leśnymi ścieżkami z Ciechomic do Zaździerza, a następnie żółtym szlakiem wzdłuż j. Ciechomickiego do Grabiny. W trakcie rajdu uczestnicy ćwiczyli orientację w terenie i doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się mapą turystyczną.

Opiekun SKKT PTTK WATRA

Artur Brzeski

W dniach 17 – 20 kwietnia 2024 r. uczniowie SP nr 2 w Płocku udali się na niezwykłą i pełną wrażeń wycieczkę do Londynu. Staramy się stworzyć naszym uczniom  jak najwięcej możliwości do komunikowania się w języku obcym. Dzieci przełamały barierę mówienia w Londynie, ucząc się języka angielskiego w codziennych, naturalnych sytuacjach, podczas zwiedzania. Udało się nam zwiedzić i zobaczyć największe atrakcje tego tętniącego życiem miasta, zaczynając od Buckingham Palace, London Eye, Tower of London, Tower Bridge, Natural History Museum, Hyde Park, Picadidilly Circus, Westminister Abbey, królewskie obserwatorium  Greenwitch oraz południk zero, żaglowiec Cutty Sark, Trafalgar Sqaure, Soho i China Town, Big Ben, St Paul’s Cathedral, kolumnę Nelsona, Borough Market, świat M&M i Lego, najwyższy budynek w Londynie The Shard, punkt widokowy na City of London, aż po uroczystą zmianę warty przy pałacu. Wycieczka szkolna miała formę zwiedzania połączonego z nauką. Było fantastycznie !

14 marca – Światowy Dzień Liczby Pi i Międzynarodowy Dzień Matematyki, kolejny raz obchodziliśmy w KRZYWOUSTYM.

Bez liczby Pi Wszechświat, a także nowoczesna nauka nie miałyby prawdopodobnie racji bytu. Ponadto Dzień Liczby Pi to okazja do oddania honoru matematyce, która jest językiem nauki. A bez nauki nie byłoby tych wszystkich udogodnień, z których na co dzień tak chętnie korzystamy.

W klasach 1 -3 LO rywalizacja pomiędzy przedstawicielami poszczególnych klasa polegała na sprawdzeniu  informacji o liczbie Pi oraz jej praktycznym  zastosowaniu. W klasach licealnych najlepiej z problemami poradzili sobie przedstawiciele klasy 2A: Adam Cybulski i Dominika Pietrzak.

Natomiast w klasach 4-7  SP uczniowie skupili się na zagadnieniach związanych z  kodowaniem oraz tzw. wężami Pi. Najlepsze wyniki w kodowaniu uzyskali: Marcel Nowakowski 7b, Filip Wieczorek 4a, Natalia Karwowska 5a, Aleksandra Kobierzycka 5c a w rywalizacji węży Pi: Aleksander Kania 5b, Aleksandra Waszkiewicz 5c, Karolina Jeznach 6b, Nina Kulińska 4a.

Wszystkim uczestnikom zmagań matematycznych serdecznie gratulujemy.

Laura uczęszczała do IV LO. Teraz potrzebuje naszej pomocy.

We wrześniu miała wypadek, biorąc udział w aktywnościach strażackich niefortunnie łamiąc szczękę po utracie przytomności.

Czeka ją operacja - mikrochirurgiczna rekonstrukcja w obrębie twarzoczaszki. Całkowita kwota leczenia oscyluje w granicy stu tysięcy złotych.

Link do zrzutki >>>

WPŁACAMY !!!

UDOSTĘPNIAMY !!!

POMAGAMY !!!

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

Termin Akcji: 01.III.2024- 22.III.2024

Miejsce Akcji: Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny uczniowie SP przynoszą do Pani Moniki  Boguckiej ( sala 32), klasy od IV-VIII oraz uczniowie liceum, przynoszą do Pani M. Kapuścińskiej (sala 118).

Duży sprzęt typu lodówka, pralka prosimy o zostawienie obok dyżurki Pań Woźnych i poinformowanie wyżej wymienionych nauczycieli.

PARTNERZY  AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

W dniu 29.02.2024 po raz kolejny zostały zorganizowane w naszej szkole wieczorne zajęcia z astronomii. Wzięła w nich udział liczna grupa uczniów z klas VIIa i VIIb. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz  zastosowanie w praktyce posiadanej wiedzy z zakresu geografii i fizyki.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania teleskopu, a następnie wzięli udział w prezentacji multimedialnej poświęconej mapie nieba i obiektom widocznym na nocnym niebie. W jej trakcie wykorzystano program  Stellarium. Zaprezentowany został również film obrazujący wielkość Wszechświata oraz jego historię. Na zakończenie uczniowie rozwiązywali quiz poświęcony tematyce zajęć.

 

Organizacja zajęć i opieka nad uczniami:

p. Artur Brzeski, p. Kararzyna Wochowska- Wołosz

„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”

Gmina - Miasto Płock w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizowała projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości kształcenia w min. 516 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku;
  • Zespół Szkół Technicznych w Płocku;
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku;
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku;
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Zespole Szkół nr 5 w Płocku;
  • Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Św. Franciszka z Asyżu w Płocku;
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Książąt Mazowieckich w Zespole Szkół Nr 2 w Płocku

otrzymały pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostali nauczyciele i uczniowie.

Projekt był realizowany do 31.12.2023 r.

Wartość projektu wyniosła 80 624 303,30 zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 61 624 333,56 zł

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos