No item found! Please check your config!

W Mikołajki nasi uzdolnieni plastycy również otrzymali prezenty. Solidnie na nie zapracowali, zajmując czołowe miejsca w konkursie plastycznym "Płock jesienią", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 18 w Płocku. IZA WOŹNOWSKA kl. VIIA - I miejsce - klasy starsze, MATEUSZ DOMAŃSKI kl. IVA - I miejsce - klasy młodsze, MAGDA TUR kl. IIB - wyróżnienie. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. B. Podraskiej i p. J. Ratkowskiego

Pracownie fizyczne i chemiczne sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, dzięki wsparciu PKN ORLEN, wzbogaciły się o kolejny sprzęt dydaktyczny. W ramach zainicjowanego w tym roku Programu Edukacyjnego PKN ORLEN zasilił publiczne szkoły ponadgimnazjalne w Płocku kwotą blisko 200 tys. zł. Wśród beneficjentów projektu znalazło się również IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego w Płocku.  Za kwotę 17. 500 zł wyposażyliśmy szkolną pracownię chemiczną w dygestorium mobilne i 55- calowy monitor dotykowy z systemem Android. Dzięki temu nasze zajęcia chemii zostaną wzbogacone ciekawymi doświadczeniami przeprowadzonymi w bezpiecznych warunkach. Będziemy mogli zdobywać wiedzę chemiczną w sposób praktyczny, wykorzystując także zasoby internetu dzięki nowoczesnemu monitorowi - następcy tablicy interaktywnej.

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się w LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku w dniu 30 listopada 2018 r. o godzinie 11.00. Społeczność lokalna została poinformowana za pośrednictwem mediów o zrealizowanym projekcie. Uczniowie płockiej Małachowianki przygotowali doświadczenia i pokazy obrazujące możliwość wykorzystania zakupionych przez goszczącą nas szkołę pomocy dydaktycznych

„PKN ORLEN angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. Jesteśmy odpowiedzialnym i aktywnym sąsiadem, członkiem lokalnej społeczności. Dużą wagę przykładamy do edukacji dzieci i młodzieży. Stąd decyzja o zakupie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego dla sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych – mówi Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Rozwoju podczas konferencji prasowej- Unowocześnienie wyposażenia do nauki chemii, fizyki, mechaniki czy energetyki to inwestowanie przez ORLEN w rozwój przyszłych kadr. Jestem bowiem przekonany, że ich innowacyjne podejście do zagadnień chemicznych czy energetycznych będzie cennym kapitałem nie tylko dla samych uczniów, ale też przyszłych pracodawców” – dodał Zbigniew Leszczyński.


PKN ORLEN zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu Edukacyjnego czyli: Zespołowi Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie, Zespołowi Szkół Budowlanych nr 1, III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej, IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego, Zespołowi Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A.J. Nowowiejskiego oraz LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

        

 

Kolejny raz Bank Żywności w Płocku zwrócił się do naszej Szkoły z prośbą o pomoc w Świątecznej Zbiórce Żywności. W miniony piątek i sobotę braliśmy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności .

Wolontariusze z klas IIIG1, IIIG2, IIIG3 i IIA/B okazali się niezawodni. Pracowali bardzo ofiarnie. Miłym uśmiechem i ciepło wyrażoną prośbą zjednywali sobie darczyńców.

Olimpiada, której I etap odbył się 27 listopada jest zwieńczeniem czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych pt. „Lekcje z ZUS”. Jej cel to upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu, kto chce podejmować świadome decyzje w życiu zawodowym i prywatnym.

W IV LO wzięło w niej udział 19. uczniów z klas: IA, II A/B i III A/B.

Szkolnymi laureatkami zostały: Julita Dąbrowska z kl. IA i Martyna Wiśniewska z kl. III A/B.

W dniu 30 listopada ,już po raz trzeci ,członkinie Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizowały kiermasz własnoręcznie wykonanych ciast.Dziewczyny z klasy III D sprzedawały słodkości ,aby zebrać środki na pomoc dla głodującego Jemenu(największy kryzys humanitarny na świecie).Dziękujemy z wielkie serce  i przepyszne ciasta.

galeria zdjęć na FB >>>

Dnia 29 listopada w naszej Szkole odbyły się Andrzejki. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy  II A/B, III3,  którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych informacji.

 Wśród uczniów  można było spotkać wiedźmy, wróżki, czarodziejki i wróżbitów. W tym roku po raz pierwszy dołączyli do nas uczniowie ze szkoły podstawowej z klas Ia, Ib, IV a i VIIa. Oprócz magii „starsi” uczniowie piekli pyyyyszne naleśniki za symboliczną złotówkę J 

Każda klasa, która chciała wziąć udział w tej imprezie wpłacała po złotówce za każdego ucznia lub przynosiła karmę dla milusińskich ze schroniska. Tym sposobem zebraliśmy duuużą ilość karmy i 130,60 zł, które zostaną przekazane na płockie schronisko.

Dziękujemy za hojność i zapraszamy za rok!!!

SU

Galeria zdjęć na FB >>>

22 listopada to Dzień Kredki. A ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci na świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzą, to i na tą okoliczność czekały na uczniów kl. I i II szkoły podstawowej różne wesołe i kreatywne wyzwania. Zaczęliśmy od segregowania kredek: układaliśmy je od największej do najmniejszej, od najjaśniejszej do najciemniejszej, itp. Kredki posłużyły nam również jako elementy konstrukcyjne do budowy wieży. Następnie wykonywaliśmy kredki z kolorowych patyczków do lodów. Dzieci pomysłowo ozdabiały je różnymi materiałami. Kreatywnym pomysłom nie było końca. Inną formą twórczej zabawy było wykonanie i ozdobienie kredki ze specjalnie przygotowanej formy. Tu dzieci wykorzystywały tkaniny, kolorowe naklejki, cekiny, filce, piórka i pomponiki. Obchody Dnia Kredki zwieńczyliśmy kolorowaniem olbrzymiej kolorowanki, a efekty naszej pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej. Za szczególne zaangażowanie i kreatywne pomysły uczniowie otrzymali medale, które sami mogli pokolorować. Z okazji Dnia Kredki odbył się również konkurs na najładniejsze pudełko do kredek. Wszystkie prace naszych uczniów były tak piękne, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Postanowiliśmy więc nagrodzić każdego uczestnika konkursu. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i oryginalne pomysły!

zdjęcia na FB >>>

23 listopad 2018

Lekcje z ZUS

W roku szkolnym 2018/2019 w  naszej szkole  w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości – kl. I A i wiedza o społeczeństwie kl. II A/B i III A/B  był realizowany projekt edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych. „Lekcje z ZUS”.

Program ten kształtuje świadomość młodzieży, uczy przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W ramach jego realizacji w dniu 21 XI zajęcia z uczniami przeprowadzili edukatorzy ZUS – p. Aleksandra Słupska i p. Przemysław Siemieniak. W interesujący sposób przedstawili i przybliżyli uczniom tę trudną tematykę.

W dniu 20.11.2018 r. w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Ogólnopolski dzień praw dziecka. Klasa VIIa pod opieką wychowawcy Agnieszki Kozakiewicz przygotowała część artystyczną wydarzenia, zaś psycholog szkolny Patrycja Orłowska zaprosiła nas na wystawę przybliżającą postać Janusza Korczaka, temat praw dziecka i ogłosiła wyniki szkolnego konkursu plastycznego p.t.:"Prawa dziecka"
Konwencja o prawach dziecka jest aktem prawnym, który został uchwalony 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Należy podkreślić fakt, że to nasz kraj był inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia deklaracji - w 1978 roku Polska złożyła propozycję projektu Konwencji. Dokument ten zakłada, że ponieważ dzieci nie są w pełni dojrzałe i na tyle świadome by same mogły o siebie zadbać, należy im się szczególna opieka i ochrona. Naczelne zasady przyświecające Konwencji dotyczą kierowania się zawsze dobrem dziecka oraz uznania równości wobec prawa wszystkich dzieci niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Nie sposób przy okazji takiego święta nie wspomnieć o Januszu Korczaku, który w swoim życiu i działalności kierował się hasłem: "Nie ma dzieci - są ludzie". Jest on uważany za pierwszego, nieformalnego rzecznika praw dziecka w Polsce. Jako autor wielu książek dla dzieci, lekarz i pedagog z powołania, całe swoje życie podporządkował walce o dobro i ochronę praw dzieci. Jego trafne spostrzeżenia, wnioski i zasady pracy z dziećmi mimo upływu lat nadal są aktualne i powinny przyświecać wszystkim, którym temat dziecka jest bliski.

Galeria zdjęć na FB >>>

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Prawa dziecka"
 
Jury konkursowe przyznało dziesięć równorzędnych nagród za najpiękniejsze prace przedstawiające prawa dziecka, które otrzymali:
 
Karolina Jeznach, kl. Ib
Zuzanna Flak, kl.Ia
Julia Kowalczyk, kl. Ia
Natalia Kochanowska, kl. IIa
Magdalena Tur, kl. IIa
Laura Lemanowicz, kl IIa
Julia Miszewska, kl IVa
Grzegorz Taras, kl IVa
Oliwier Lewicki, kl IVa
Izabela Woźnowska, kl IVa
 
Nagrody ufundowało Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Wszystkim uczniom, którzy przygotowali piękne prace dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, zwycięzcom gratulujemy!
Patrycja Orłowska, psycholog szkolny

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos