No item found! Please check your config!
24 czerwiec 2022

Nogi w Ruch

21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się podsumowanie projektu Nogi w ruch.
W ramach projektu 131 uczestników gromadziło kilometry, tak aby pokonać minimalny dystans 60 lub 108 km dający tytuł laureata projektu. Rywalizacja trwała od 1 stycznia do 31 maja.
Na początek uczestnicy wysłuchali kilku słów od honorowego patrona projektu, czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego, który pogratulował wszystkim laureatom projektu. Następnie odbyło się wręczenie nagród za udział i zajęcie sześciu pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych klasy 4-6 i klasy 7-8 oraz za konkurs fotograficzny „Ja na Ultra Pazurowym szlaku”.
Szkoła nasza miała również swoich reprezentantów z klasy 7a, którzy zajęli miejsca na podium w kategorii klas 7-8.
Natalia Walerowicz - 2 miejsce - 2037km
Bartosz Ciarciński - 2 miejsce - 2211km
Mateusz Domański - 3 miejsce - 2204km
Gratulujemy

W II półroczu dzięki Fundacji Nowy Start odbywały się zajęcia projektowe ”Mazowiecki Einstein 2022” w których uczestniczyło 11 uczniów klasy 7a. Poprzez wykonywanie doświadczeń fizycznych uczniowie zdobywali i poszerzali własną wiedzę i umiejętności. I etap zajęć zakończył się konkursem „fizyczny geniusz” w wyniku, którego nagrodzeni zostali nagrodami rzeczowymi uczniowie klasy 7a: Marta Adamkowska, Bartosz Ciarciński i Roksana Ziemińska.

W sobotę 11.06.2022 grupa uczniów szkoły podstawowej z klasy Va wzięła udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez Szkolne Koło Turystyczno- Krajoznawcze „WATRA”.  Trasa rajdu przebiegała tym razem po okolicach Płocka. Początek wędrówki miał miejsce w Górach. Następnie grupa dotarła do jeziora Górskiego w Grabinie. Po krótkim odpoczynku na brzegu malowniczego jeziora wyruszyliśmy w dalszą trasę i dotarliśmy nad jezioro Ciechomickie. Tutaj miały miejsce praktyczne zajęcia z mapą i kompasem. Czarnym szlakiem dotarliśmy następnie na przystanek KM w Ciechomicach i stąd autobusem wróciliśmy do Płocka, gdzie nastąpiło zakończenie rajdu.

Opiekę na grupą uczniów w trakcie rajdu sprawował p. Artur Brzeski.

W środę 8 czerwca 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Książąt Mazowieckich w Płocku wzięli udział w grze miejskiej „Deutsch in Płock”. Czwórka uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę języka niemieckiego, poszukiwała w Płocku śladów tego języka. W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn z płockich podstawówek. Wszyscy rozwiązywali zadania na 8 stacjach zlokalizowanych w płockich instytucjach: Dom Darmstadt, Muzeum Żydów Mazowieckich, Muzeum Mazowieckie – wystawa art deco, Mediateka „eMka”, Novekino Przedwiośnie oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. St. Małachowskiego i Lodziarni Familijnej. Zabawa była fantastyczna, choć zdobyte punkty nie zapewniły nam zwycięstwa. Spróbujemy w przyszłym roku! Zadania zostały przygotowane przez nauczycieli germanistów ze szkół średnich, a licealiści pomagali młodszym kolegom na poszczególnych stacjach. Uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego odpowiadały za zadanie w Muzeum Żydów Mazowieckich. Spisały się na medal!.

24 maja odbył się konkurs wiedzy o patronie IV LO  - „Bolesław Krzywousty i jego czasy”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IA i IB. Pytania w formie kahoota pod kierunkiem p. Jolanty Rybińskiej przygotował dla swoich koleżanek i kolegów Bartosz Ziarko. Najlepsi i najszybsi okazali się:

I miejsce Zuzanna Wąsowska klasa IB

II miejsce Jakub Michałowski klasa IA

III miejsce Maksymilian Golacik klasa IA

W terminie 24-27 maja odbyła się wycieczka turystyczno- krajoznawcza, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a następnie dotarliśmy na obiadokolację i nocleg do  pensjonatu w Krościenku.

Drugi dzień wycieczki był bardzo intensywny. Po śniadaniu wyruszyliśmy na Trzy Korony- najbardziej znany szczyt Pienin słynący z pięknych widoków. Następnie dojechaliśmy nad Jezioro Czorsztyńskie, po którym odbyliśmy rejs statkiem wycieczkowym. Ostatnim punktem programu tego dnia było zwiedzanie zamku w Niedzicy.

Trzeciego dnia przewodnik poprowadził nas niezwykle malowniczym szlakiem przez Wąwóz Homole na Polanę Jaworki. Następnie zwiedziliśmy część uzdrowiskową Szczawnicy, a ostatnim punktem programu był wjazd kolejką linową na Palenicę. Tutaj młodzież mogła podziwiać piękne widoki ośnieżonych jeszcze Tatr oraz skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej.

Czwarty dzień to powrót do Płocka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Ojcowskim Parku Narodowym i odbyliśmy krótką wycieczkę Doliną Prądnika w otoczeniu malowniczych skalnych form rzeźby krasowej do  Bramy Kraków. Następnie nastąpił bardzo wyczekiwany przez wielu uczniów postój na posiłek w restauracji McDonald’s w Olkuszu. Do Płocka dotarliśmy szczęśliwie przed godziną 21.00.

Opiekunami uczniów byli p. Magdalena Brzezińska, p. Jolanta Rybicka-Janicka i p. Rafał Zubek. Organizatorem i kierownikiem wycieczki był p. Artur Brzeski.

Dnia 17.05.2022 r  uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Na miejscu, podzieleni na grupy, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych w lesie grądowym oraz parku dworskim z jednoczesnym zwiedzaniem muzeum. Pogoda dopisała, a  po obiedzie z uśmiechem wróciliśmy do Płocka.

W VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii zrealizowano 1056 projektów. Zrealizowany projekt Zaadoptuj ciuszek pozwolił naszej szkole znaleźć się w !! rankingu 371 !! najlepszych szkół w Polsce !!, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy  !! 217 miejsce w Polsce !!,  !! 47 w województwie mazowieckim. Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom z klasy III CG.

Link do projektu na FB>>>

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos