No item found! Please check your config!
27 marzec 2024

Maluchy przywołują wiosnę

212 razy

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole w klasach I-III odbył się TYDZIEŃ PRZYWOŁYWANIA WIOSNY.

18 marca 2024 r. (poniedziałek) został nazwany „Dniem Barbie i Kena”. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami przebrane były za Barbie oraz Kenów, a szkolne korytarze nabrały różowych barw. Następny dzień (wtorek) minął pod hasłem: „Dzień na opak – załóż ubrania na lewą stronę!”. Natomiast 20 marca 2024 r. mieliśmy  „Dzień Żaby”. Zadaniem dzieci i nauczycieli było przebranie się na zielono tak, aby przypominać zielone żaby. To doskonała okazja do zabawy, a jednocześnie nietuzinkowy sposób na zdobycie wiedzy na temat płazów.

21 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Pierwszy Dzień Wiosny”, „Dzień bez plecaka” oraz „Dzień Kolorowej Skarpetki”.  W tym dniu każda z klas była ubrana według wylosowanego przez siebie koloru. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa zadaniem dzieci było założenie dwóch różnych, kolorowych skarpetek.

Zwieńczeniem tego dnia był seans filmowy z wykorzystaniem mobilnej tablicy multimedialnej. Uczniowie mogli przynieść swoje ulubione przekąski i napoje, dzięki którym czuli się jak w kinie.

Wcześniej w klasach 2a i 3a zostały przeprowadzone przez panią Justynę Sobczyńską warsztaty sensoryczne, dzięki którym dzieci stymulowały wszystkie zmysły, a także usprawniały motorykę małą, tworząc własnoręcznie ciastolinę z domowych produktów spożywczych.

W piątek (22 marca 2024 r.)  odbył się w szkole „Dzień Szalonej Fryzury”, który wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz świetną zabawę!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos