No item found! Please check your config!

Klasa 4a otworzyła sezon mikołajkowy już w piątek,1 grudnia. Uczniowie obdarowali się przeróżnymi prezentami. Były zabawki,książki,kosmetyki oraz mnóstwo słodkości.To był radosny dzień.

Etykiety

W dniu 17 listopada 2023r obchodziliśmy w naszej szkole 13 edycję Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).  Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ma na celu wyłonienie Ekspertów Tabliczki Mnożenia. W tegorocznej akcji w naszej szkole, uczestniczyli uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej i klas 1-2 liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielkami matematyki.

 
Etykiety

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. 

Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także  drobne upominki dla  uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

 

Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania i zawalczyć o cenne nagrody.

Więcej o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

 

Etykiety

W ramach pracy nad lekturą "Opowieści z Narnii" klasa 4a przygotowała zadanie projektowe - lapbooki. Uczniowie umieścili ciekawostki i informacje o książce w kolorowych plakatach z mnóstwem skrytek. Wspólna praca pozytywnie wpłynęła na integrację i rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji,kreatywność.

Etykiety

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos