No item found! Please check your config!
28 listopad 2021

Olimpiada ZUS

23 listopada odbył się etap szkolny olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wzięło w nim udział 15. osób z klas: II A i II B . Do etapu wojewódzkiego zostały zgłoszone 3 uczennice z najwyższą punktacją: Weronika Pikalska, Julia Jasińska i Justyna Morawska.

Etykiety

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. 

Wzięli w niej udział uczniowie klasy IV b i V b. Na lekcjach historii przeprowadzonych przez panią Jolantę Rybińską,  młodzież wysłuchała słuchowiska „MAŁY” ROZNOSICIEL NADZIEI. Poznała historię Pana Stanisława. Uczniowie wraz z nim przenieśli się do wojennej, powstańczej Warszawy. Zrozumieli, że nawet w najtrudniejszych chwilach pojawiał się promyk nadziei i poczujcie, że warto było narażać życie, aby przenieść listy, które dawały nadzieję i dostarczały radości w świecie opanowanym przez zło.

Wykonali laurki i kartki, które zostały przekazane Powstańcom.

Etykiety
28 listopad 2021

Płock na Szóstkę !

19 listopada klasa IV b z wychowawczynią p. Sylwią Bogiel i nauczycielką historii p. Jolantą Rybińską wybrała się zwiedzać Płock z PLOT. Zajęcia w Mediotece „eMka” poświęcone były płockiemu poecie Władysławowi Broniewskiemu. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat życia i twórczości poety. Mateusz, Karolina, Wojtek i Julka recytowali wiersze dla swoich koleżanek i kolegów. Podczas zajęć odwiedzili pomnik Władysława Broniewskiego oraz jego dom rodzinny. W sali muzealnej obejrzeli ekspozycję fotografii i dokumentów dotyczących życia i twórczości poety. Wycieczka, mimo brzydkiej pogody bardzo się podobała. Niektórzy nie mogą się doczekać następnej.

Etykiety

Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Była to doskonała lekcja historii i patriotyzmu, gdzie nie mogło zabraknąć naszej szkoły.

Z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 śpiewaliśmy hymn w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. "Na baczność" przed kamerkami komputerów stanęła też klasa, która pracowała w trybie zdalnym. Ochoczo włączyła się we wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” za pośrednictwem internetu.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej, która z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Etykiety

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos