No item found! Please check your config!

Krzywousty - październik 2021

28 października odbyły się w szkole warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z klasy pierwszej szkoły podstawowej. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia pozycji bocznej oraz RKO.

W dniu 28 października 2021r. Panie z salonu urody Abacosun przeprowadziły warsztaty z kosmetologii w klasie V b. Pani Aleksandra Pomorska opowiedziała uczniom z czego zbudowana jest skóra i jak w warunkach domowych należy o nią dbać. Ponadto, zapoznała uczniów z częstymi problemami skóry, takimi jak włókniaki i brodawki oraz doradziła jak należy postępować z tymi łagodnymi nowotworami. Pani Kinga Białaszek wyjaśniła uczniom, że białe plamki na paznokciach oznaczają niedobór żelaza, a podłużne bruzdy niedobory wapnia i witamin b. Kolejnym zagadnieniem było obgryzanie paznokci wśród młodych ludzi. Pani Kinga bardzo szczegółowo opisała ten problem i na zdjęciach pokazała przykre konsekwencje tego złego nawyku. Nad wszystkim czuwała właścicielka salonu, Pani Iwona Tunyan, dzięki której uczniowie zdobyli cenną wiedzę.

25 październik 2021

Spotkanie z Dietetykiem

Kim jest dietetyk? Czym się zajmuje? Jak dbać o zdrowie i utrzymać odpowiednią wagę ciała? Na te i inne pytania wyczerpująco odpowiedziała zaproszona na spotkanie zawodoznawcze z uczniami klas I A i III AG (klasy z dietetyką) pani dietetyk Wiktoria Kucińska. Gość opowiedział młodzieży o tym, jakie trzeba ukończyć szkoły, aby wykonywać zawód dietetyka i zachęciła do podejmowania pracy, która w jej przypadku była pracą marzeń. Być może to spotkanie stanie się inspiracją dla młodzieży, która nie tylko skorzysta z cennych wskazówek, ale także właśnie z dietetyką będzie wiązać swoją przyszłość.

Klasa IV b bierze udział w projekcie organizowanym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Pierwsze spotkanie odbyło się 22 października. Uczniowie odbyli spacer po Tumskim Wzgórzu z rycerzem Bolesławem. Z benedyktynem odwiedzili Bazylikę Katedralną. Poznali historię Kaplicy Królewskiej. Odkryli symbolikę malowideł ściennych oraz napisy łacińskie znajdujące się na książęcym sarkofagu Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego. W Muzeum Diecezjalnym zwiedzili skarbiec, gdzie obejrzeli hermę św. Zygmunta, kielich Konrada Mazowieckiego i Biblię Płocką. Wycieczka była bardzo interesująca. Dzięki niej uczniowie zdobyli wiele informacji o średniowiecznej historii Płocka.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos