No item found! Please check your config!

Krzywousty - październik 2021

Treść: Wybrani uczniowie klasy II A LO wraz ze swoimi nauczycielami języka angielskiego biorą udział w projekcie eTwinning "Moja praca, moje umiejętności, moja przyszłość." Celem projektu jest poszerzenie umiejętności uczniów związanych z ich przyszłą pracą. Uczniowie pracują w międzynarodowych grupach ucząc się o innych krajach i zawodach. Komunikują się ze sobą na platformie MS Teams oraz MYTWINSPACES.

Nasi partnerzy: Francja, Portugalia, Włochy, Turcja oraz Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących im. Mariana Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim.

W sobotę 23.10.2021 uczniowie szkoły podstawowej należący do koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Płock i L.O. im. St. Małachowskiego. Trasa rajdu przebiegała tym razem po naszym mieście, a uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych z obiektami historycznymi, sportowymi i kulturalnymi Płocka. Rozwiązując różnego rodzaju zadania uczniowie musieli dotrzeć do punktów kontrolnych zlokalizowanych w okolicy takich miejsc jak: płockie molo, kino „Przedwiośnie, katedra ”czy pomnik Wł. Broniewskiego.

Na mecie rajdu w L.O. im. St. Małachowskiego czekał na uczniów słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków. Następnie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Koło turystyczne „WATRA” okazało się jednym z najlepszych- zdobyło II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Za szczególną aktywność w rozwiązywaniu zadań należy wyróżnić dwóch uczniów: Mateusza Domańskiego i Alana Bieńkowskiego z klasy VII.

Opiekę na grupą uczniów w trakcie rajdu sprawował p.Artur Brzeski.

20 październik 2021

Pogadajmy o...psychologii

Psycholog szkolny zaprasza uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego na spotkanie tematyczne

Uczniowie klasy 7a, którzy uczą się języka niemieckiego, biorą udział w projekcie e-Twinning. Projekt nosi nazwę „Volles Haus” czyli „Pełna chata”. Wraz z uczniami z 24 innych polskich szkół będziemy tworzyć fikcyjną międzypokoleniową rodzinę - pełną chatę - z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślimy postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczymy się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzać wywiad. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele, biorący udział w projekcie, poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji stacjonarnej i zdalnej. Do udziału w projekcie zaprosiła nas pani Katarzyna Drabarek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos