No item found! Please check your config!

Krzywousty - listopad 2021

25 listopad 2021

Olimpiada ZUS

23 listopada odbył się etap szkolny olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wzięło w nim udział 15. osób z klas: II A i II B . Do etapu wojewódzkiego zostały zgłoszone 3 uczennice z najwyższą punktacją: Weronika Pikalska, Julia Jasińska i Justyna Morawska.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. 

Wzięli w niej udział uczniowie klasy IV b i V b. Na lekcjach historii przeprowadzonych przez panią Jolantę Rybińską,  młodzież wysłuchała słuchowiska „MAŁY” ROZNOSICIEL NADZIEI. Poznała historię Pana Stanisława. Uczniowie wraz z nim przenieśli się do wojennej, powstańczej Warszawy. Zrozumieli, że nawet w najtrudniejszych chwilach pojawiał się promyk nadziei i poczujcie, że warto było narażać życie, aby przenieść listy, które dawały nadzieję i dostarczały radości w świecie opanowanym przez zło.

Wykonali laurki i kartki, które zostały przekazane Powstańcom.

20 listopad 2021

Płock na Szóstkę !

19 listopada klasa IV b z wychowawczynią p. Sylwią Bogiel i nauczycielką historii p. Jolantą Rybińską wybrała się zwiedzać Płock z PLOT. Zajęcia w Mediotece „eMka” poświęcone były płockiemu poecie Władysławowi Broniewskiemu. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat życia i twórczości poety. Mateusz, Karolina, Wojtek i Julka recytowali wiersze dla swoich koleżanek i kolegów. Podczas zajęć odwiedzili pomnik Władysława Broniewskiego oraz jego dom rodzinny. W sali muzealnej obejrzeli ekspozycję fotografii i dokumentów dotyczących życia i twórczości poety. Wycieczka, mimo brzydkiej pogody bardzo się podobała. Niektórzy nie mogą się doczekać następnej.

20.10.2021 r. trzy drużyny reprezentujące klasy trzecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku postanowiły zmierzyć się z  ortograficznymi zagadkami i rebusami. By zająć miejsce na podium, trzeba było wykazać się znajomością zasad ortograficznych, a także umiejętnością współpracy z kolegami i koleżankami z klasy. Wszystkie trzy drużyny ambitnie walczyły z napotykanymi trudnościami ortograficznymi.

Walka była bardzo wyrównana i trwała do ostatniej konkurencji.

Pierwsze miejsce zajęły dwie klasy: klasa III a i III c, drugie miejsce  zajęła klasa III b.

          

Gratulujemy wszystkim klasom świetnej znajomości zasad ortograficznych!

 

Organizatorzy konkursu :

Barbara Podraska, Magda Celmer, Grażyna Kurzyńka, Jolanta Łuszczyńska

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos