No item found! Please check your config!

Krzywousty - marzec 2023

30 marca odbył się finał 3.Turnieju Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora ZS nr 1 w Płocku w piłce siatkowej.

Nie zabrakło zaciętej rywalizacji, były niespodzianki, była dobra zabawa. W rywalizacji na najgłośniejszą i najbardziej dopingującą klasę bezapelacyjnie wygrała klasa 5b, która w wolnych chwilach zajmowała miejsce na parkiecie pląsając w rytm "Bielgijki" i "Makareny". Ich doping nie poszedł na marne, bo zgodnie z ich "życzeniem" wygrała klasa 4A, która nie "oddała" ani jednego seta w całym turnieju. Potwierdziła również dominację w dzisiejszych meczach finałowych.

Ostateczna kolejność turnieju finałowego:

1 miejsce - 4A

2 miejsce - 3B

3 miejsce - 4D

4 miejsce - 4B

Gratulujemy i zapraszamy licealistów do wspólnej rywalizacji i zabawy w przyszłym roku szkolnym.

W marcu tego roku uczniowie klasy I B i III B wzięli udział w realizacji ogólnopolskiego programu  edukacji prawnej: ”W służbie prawu". Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej ukazały młodzieży realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadomiły , że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. Przebieg zajęć edukacyjnych dla młodzieży w jednostce karnej przedstawiał się następująco: lekcja z zakresu edukacji prawnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego i prewencji przestępstw; świadectwo więźnia, który opowiadając historię swojego życia zachęcał młodych ludzi, aby nie wikłali się w zabronioną prawem działalność; spacer po jednostce penitencjarnej wraz z funkcjonariuszem bezpieczną, specjalnie przygotowaną dla młodzieży trasą; prezentacja pracy w Służbie Więziennej oraz prezentacja Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

22 marzec 2023

Sportowe wagary

Na powitanie wiosny zagraliśmy w ringo. Zabawa przybrała formę turnieju. W klasach 4 rywalizacja była zacięta i o kolejności musiały zadecydować sety. Ostatecznie rywalizację wygrała klasa 4b. W meczu klas 5 zwyciężyła 5a. W klasach 6 podobnie, literka "a" zdobyła więcej punktów - wygrała klasa 6a.

W sobotę 18 marca 2023 odbył się rajd pieszy „Powitanie Wiosny”. Trasa rajdu rozpoczynała się w Jordanowie koło Płocka, a następnie biegła brzegiem Wisły do Radziwia.   W trakcie rajdu uczestnicy mogli wzbogacić swoją wiedzę geograficzną na temat rzeźbotwórczej działalności Wisły i zobaczyć czym jest starorzecze czy kępa wiślana. Zakończenie rajdu miało miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym. Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło bardzo dobre III miejsce zdobywając dla szkoły okazały puchar oraz dyplom.

W rajdzie wzięli udział uczniowie z klas VIII, VI i V szkoły podstawowej pod opieką p. Artura Brzeskiego.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos