27 październik 2016

Medale w biegach przełajowych

1941 razy
Zadowoleni po bieganiu Zadowoleni po bieganiu fot. Piotr Mieszkowski

26 października w Sierpcu na starcie biegów przełajowych stanęli przedstawiciele szkół rejonu płockiego. Dla szkół podstawowych i gimnazjalistów były to eliminacje do finału wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Licealiści kończyli rywalizację na tym etapie.

Wśród licealistów roczników 1999-1998 na dystansie 2km wygrał uczeń klasy 2A - Piotr Różycki (zawodnik MUKS Płock, tegoroczny wicemistrz Polski w biegu na 600m). W skromnej czteroosobowej ekipie IV LO medal zdobyła jeszcze uczennica klasy 1AB - Julia Szwajkowska. Zameldowała się na mecie na trzeciej pozycji i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Julka jest sprinterką. Ambitnie ruszyła na kilometrową trasę i jak się okazało jej charakter i wola walki została nagrodzona brązowym medalem. W tym samym biegu tuż za Julią na czwartej pozycji przybiegła jej koleżanka z klasy - Patrycja Obidowska.

Zacięty bój o miejsca w pierwszych dwunastkach towarzyszył w biegach dla gimnazjów, którzy walczyli o awans do finału wojewódzkiego. Gimnazjum nr 1 w wiosennym finale będą reprezentować: