No item found! Please check your config!
18 listopad 2018

Turystyczne sukcesy uczniów - trzy razy II miejsce

264 razy
Turystyczne sukcesy uczniów - trzy razy II miejsce fot. Artur Brzeski

Uczniowie naszej szkoły, należący do szkolnego koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w trzech rajdach pieszych i zajęli w nich dobre II miejsca w klasyfikacji ogólnej szkół zdobywając dla szkoły puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Na szczególne uznanie zasługuje aktywny udział uczniów klasy VIIa w imprezach turystycznych.

Trasa pierwszego rajdu /Zlot Po Ziemii Mazowieckiej/ rozpoczęła się w Górach koło Płocka, a następnie biegła przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie nadleśnictwa „Łąck”.

Trasa drugiego rajdu /Rajd Pieczonego Ziemniaka/ przebiegała przez lasy i łąki w okolicach Borowiczek i Słupna, aby zakończyć się przy pomniku św. Huberta w Cekanowie.  Przy ognisku uczestnicy mogli upiec kiełbaskę, a na zakończenie posilić się upieczonymi w żarze ogniska ziemniakami.

W sobotę 27 października uczniowie koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Płock i L.O. im. S. Małachowskiego. Trasa rajdu przebiegała po naszym mieście, a uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych z obiektami historycznymi i kulturalnymi Płocka. Na mecie rajdu, w L.O. im. S. Małachowskiego czekał na uczniów słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos