No item found! Please check your config!
02 luty 2020

I miejsce w konkursie powiatowym drużyny Zespołu Szkół nr 1!

186 razy

21 stycznia 2020 r. odbyła się VIII edycja konkursu „Śladami Zygmunta Padlewskiego i powstania styczniowego w Płocku” pod honorowym patronatem Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka. Konkurs zorganizowały Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.

Konkurs odbył się w 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Jego celem było upamiętnienie bohaterów powstania, w szczególności Zygmunta Padlewskiego – naczelnika wojskowego województwa płockiego straconego przez władze carskie.

Drużyna konkursowa składała się z 4. osób. Pracę plastyczną, widokówkę związaną tematycznie z powstaniem wykonała Izabela Woźnowska z klasy VIII A, w części teoretycznej odpowiedzi udzielały Natalia Dworakowska i Wiktoria Gerc (klasa I D), a w części krasomówczej wystąpiła Gabriela Bąbała (I D). Uczennice  do konkursu przygotowywali p. Jolanta Rybińska i p. Rafał Zubek. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy, piękne kalendarze ufundowane przez Urząd Miasta Płocka oraz atrakcyjne nagrody, których fundatorem była Rada Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza”. Dodatkowo p. Joanna Banasiak, dyr. Książnicy Płockiej, wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom wydawnictwo Książnicy Płockiej poświęcone Aleksandrowi Wernikowi – przedwojennemu prezydentowi Płocka.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos