No item found! Please check your config!
15 marzec 2022

NOCNA OBSERWACJA NIEBA

119 razy

W dniu 14.03.2022 po raz kolejny zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia z astronomii, w których wzięli udział uczniowie klasy Va i Vb. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz  zastosowanie w praktyce posiadanej wiedzy z zakresu geografii.

Pierwsza część zajęć miała miejsce w sali 014, gdzie uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania teleskopu, a następnie wzięli udział w prezentacji multimedialnej poświęconej mapie nieba i obiektom widocznym na nocnym niebie. W jej trakcie wykorzystano program Stellarium. W trakcie krótkiego wykładu uczniowie mogli się między innymi dowiedzieć jak stary jest Wszechświat i jak możemy obserwować jego początki, oraz skąd się wzięły nazwy gwiazdozbiorów. Druga część zajęć odbyła się już poza szkołą z wykorzystaniem teleskopu. W jej trakcie  największe wrażenie zrobiła obserwacja powierzchni Księżyca. Dobrze widoczna była też gwiazda Syriusz.

Pomimo  późnych godzin wieczornych zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Organizacja zajęć i opieka nad uczniami:

  1. Artur Brzeski
  2. Kararzyna Wochowska- Wołosz

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos