No item found! Please check your config!
17 marzec 2024

Światowy Dzień Liczby Pi i Międzynarodowy Dzień Matematyki

181 razy

14 marca – Światowy Dzień Liczby Pi i Międzynarodowy Dzień Matematyki, kolejny raz obchodziliśmy w KRZYWOUSTYM.

Bez liczby Pi Wszechświat, a także nowoczesna nauka nie miałyby prawdopodobnie racji bytu. Ponadto Dzień Liczby Pi to okazja do oddania honoru matematyce, która jest językiem nauki. A bez nauki nie byłoby tych wszystkich udogodnień, z których na co dzień tak chętnie korzystamy.

W klasach 1 -3 LO rywalizacja pomiędzy przedstawicielami poszczególnych klasa polegała na sprawdzeniu  informacji o liczbie Pi oraz jej praktycznym  zastosowaniu. W klasach licealnych najlepiej z problemami poradzili sobie przedstawiciele klasy 2A: Adam Cybulski i Dominika Pietrzak.

Natomiast w klasach 4-7  SP uczniowie skupili się na zagadnieniach związanych z  kodowaniem oraz tzw. wężami Pi. Najlepsze wyniki w kodowaniu uzyskali: Marcel Nowakowski 7b, Filip Wieczorek 4a, Natalia Karwowska 5a, Aleksandra Kobierzycka 5c a w rywalizacji węży Pi: Aleksander Kania 5b, Aleksandra Waszkiewicz 5c, Karolina Jeznach 6b, Nina Kulińska 4a.

Wszystkim uczestnikom zmagań matematycznych serdecznie gratulujemy.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos