No item found! Please check your config!

Krzywousty - październik 2019

30 październik 2019

Ślubowanie licealistów

29 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami integracyjnymi im. B. Krzywoustego podczas uroczystości ślubowania. Ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godni jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować innych ludzi. Po części oficjalnej uczniowie klas IA, IAg i I Bg zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony patronowi szkoły Bolesławowi Krzywoustemu.

29 października uczniowie klasy IA o profilu humanistycznym obejrzeli film pt. „Złączyć się z narodem”. Jest on elementem kampanii społecznej realizowanej przez Fundację „12 Gwiazd”, na rzecz akcji repatriacyjnej naszych Rodaków z Kazachstanu i byłych republik sowieckich. Młodzież miała okazję dowiedzieć się kim są polscy repatrianci. W latach 30. i 40. XX wieku tysiące Polaków zostało deportowanych na kazachskie stepy, gdzie zostali zmuszeni do niewolniczej pracy w sowieckich kołchozach i łagrach. Przez dziesięciolecia zostali zapomniani w ojczyźnie. Dziś przez wielu postrzegani są jako „przybysze ze wschodu”.  Ich potomkowie mieszkają i pracują tam do dziś, pielęgnując polskie tradycje. Od lat czekają na powrót do kraju przodków. Po obejrzeniu filmu uczniowie mogli postawić sobie bardzo ważne pytania. Czy jako społeczeństwo potrafimy ich zaakceptować, zrozumieć i szanować? Czy potrafimy sprawić, by poczuli się jak w domu, którego tak długo nie mogli odzyskać? Film składał się z trzech części a każda przedstawiona historia była pełna wzruszeń i emanowała tęsknotą za Ojczyzną. Nie jeden raz ściskała widza za gardło. Opowieść o dramatycznej rzeczywistości która ich spotkała i z którą przyszło im się zmierzyć, stawia ich niemalże w pozycji bohaterów.

28 październik 2019

„Szkoła pamięta”

Uczniowie klasy II A i ICG wzięli udział w akcji zorganizowanej przez MEN. Jej celem było upamiętnienie wydarzeń związanych z obroną Płocka przed bolszewikami 1920 roku. Młodzież zapaliła znicze na grobach znajdujących się na cmentarzu garnizonowym. Złożyła również kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego. Akcja miała na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

27 październik 2019

Rajd „Ciżemka”

W sobotę 26.10.2019 odbyła się kolejna impreza turystyczna dla uczniów naszej szkoły- rajd „Ciżemka”. W rajdzie wzięli udział tym razem wyłącznie uczniowie z klasy 5a i 8a.

Grupa dzielnych piechurów pod opieką p. A. Brzeskiego i p. R. Zubka wyruszyła z Borowiczek i pokonała niezwykle malowniczą trasę liczącą około 7km przez lasy i łąki w okolicach Borowiczek i Cekanowa.

W trakcie rajdu uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie orientowania się w terenie oraz posługiwania się kompasem- musieli wyznaczyć odpowiedni azymut i odszukać ukryte przedmioty. Nagrodą za włożony wysiłek były pyszne pączki dla każdego uczestnika.

Dłuższy postój miał miejsce na polanie przy kaplicy św. Huberta. Uczniowie mogli odpocząć przy ognisku i upiec kiełbaski. Następnie nastąpił powrót do Borowiczek i autobusem KM na Międzytorze.

Organizator rajdu

Artur Brzeski

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos