No item found! Please check your config!

Krzywousty - kwiecień 2022

29 kwiecień 2022

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole Pokaz Mody Ekologicznej. Uczniowie klas I-III, którzy przygotowali strój z recyklingu, wzięli udział w konkursie.

   Jury - panie dyrektor oraz wychowawcy klas młodszych - wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Maciejewska z klasy 3a, drugie miejsce - Adam Staniszewski z klasy 3c, a trzecie miejsce - Lena Łukaszewska z klasy 1a. Wyróżnienia otrzymały dziewczynki z klasy 2b: Aleksandra Dąbrówka, Maria Durmaj i Lena Wrotniewska. Uczniowie oglądający pokaz, przyznali w drodze głosowania Nagrodę Publiczności, którą otrzymała Laura Fronc z klasy 2a.

Dnia 28 kwietnia odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla nowych członków Szkolnego Koła PCK przeprowadzony przez Panią Danutę Lewandowską reprezentującą oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. W szkoleniu wzięli udział zarówno uczniowie IV LO, jak i SP nr 2. Młodzież została przygotowana do uczestnictwa w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 3A wraz z opiekunem p. Katarzyną Wochowską-Wołosz uczestniczyli w pokazach naukowych na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. Młodzież z zaciekawieniem poznawała współczesne możliwości badania specjalności związanych z inżynierią mechaniczną.

13 kwietnia 2022 roku w ZS nr 1 w Płocku odbyła się akcja  rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

 Zarejestrowano 33 osoby, zwiększając tym samym szansę osób chorych na nowotwory krwi na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.

Dziękujemy za udział w projekcie „Komórkomania”

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos