No item found! Please check your config!
29 listopad 2018

Dzień Kredki w SP 2

216 razy

22 listopada to Dzień Kredki. A ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci na świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzą, to i na tą okoliczność czekały na uczniów kl. I i II szkoły podstawowej różne wesołe i kreatywne wyzwania. Zaczęliśmy od segregowania kredek: układaliśmy je od największej do najmniejszej, od najjaśniejszej do najciemniejszej, itp. Kredki posłużyły nam również jako elementy konstrukcyjne do budowy wieży. Następnie wykonywaliśmy kredki z kolorowych patyczków do lodów. Dzieci pomysłowo ozdabiały je różnymi materiałami. Kreatywnym pomysłom nie było końca. Inną formą twórczej zabawy było wykonanie i ozdobienie kredki ze specjalnie przygotowanej formy. Tu dzieci wykorzystywały tkaniny, kolorowe naklejki, cekiny, filce, piórka i pomponiki. Obchody Dnia Kredki zwieńczyliśmy kolorowaniem olbrzymiej kolorowanki, a efekty naszej pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej. Za szczególne zaangażowanie i kreatywne pomysły uczniowie otrzymali medale, które sami mogli pokolorować. Z okazji Dnia Kredki odbył się również konkurs na najładniejsze pudełko do kredek. Wszystkie prace naszych uczniów były tak piękne, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Postanowiliśmy więc nagrodzić każdego uczestnika konkursu. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i oryginalne pomysły!

zdjęcia na FB >>>

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos