No item found! Please check your config!
26 wrzesień 2019

Zlot Po Ziemi Mazowieckiej

288 razy
Zlot Po Ziemi Mazowieckiej fot. Artur Brzeski

W sobotę 21.09.2019 przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy organizowany przez płocki oddział PTTK „Zlot Po Ziemi Mazowieckiej”. W imprezie wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej pod opieką p. E. Bońkowskiej oraz uczniowie klasy V i VIII pod opieką p. A. Brzeskiego, a także grupa uczniów liceum pod opieką p. R. Zubka.

Trasa rajdu prowadziła przez lasy w okolicach Brwilna. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza uczestnicy rajdu mogli zwiedzić uroczy drewniany kościół w Brwilnie. Kolejnym ważnym punktem na trasie rajdu było miejsce pamięci narodowej- mogiła mieszkańców Płocka rozstrzelanym przez niemieckich okupantów w czasie II wojny światowej.

W trakcie rajdu uczniowie doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie leśniczówki Brwilno. Każdy z uczestników mógł zjeść smaczną grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło III miejsce, zdobywając dla szkoły puchary oraz dyplomy.

Opiekun koła turystycznego „Watra”

Artur Brzeski

fot. Artur Brzeski

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos