No item found! Please check your config!
28 październik 2022

Otrzęsiny klas IV SP

113 razy

W dniu 27 października Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas IV zorganizował Otrzęsiny w królewskim stylu. Uczniowie zostali powitani przez królową oraz jej trzech doradców na Zamku Książąt Mazowieckich w Płocku. Na początek młodzi przedstawili się i zaprezentowali swoje umiejętności taneczno-wokalne, a następnie wzięli udział w wielu konkurencjach takich jak: picie soku z cytryny bez skwaszonej miny, jedzenie pączków bez użycia rąk, dmuchanie i zawiązywanie balonów na czas, picie wody z miseczki jak pies, wzajemne karmienie z zamkniętymi oczami, odgadywanie przedmiotów z zamkniętymi oczami. Wychowawcy klas wzięli udział w specjalnej konkurencji polegającej na przyszywaniu guzików. Na koniec uczniowie padli na kolana i złożyli uroczystą przysięgę:

"My poddani, przyrzekamy przestrzegać wszystkich praw i regulaminów Zamku Książąt Mazowieckich, to znaczy naszej szkoły. Przyrzekamy czcić i kochać nasze wspaniałe królowe i wszystkich mistrzów – nauczycieli.”

Głowy uczniów zostały posypane złotym pyłem na znak przyjęcia do starszej społeczności szkolnej.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos