No item found! Please check your config!
26 październik 2022

Liga Debat Fundacji ORLEN

153 razy

Uczniowie IV LO wzięli udział w Lidze Debat, których inicjatorem jest Fundacja ORLEN. W pierwszej turze zmierzyli się z drużyną LO im. S. Małachowskiego. Do końca roku 2022 nasz zespół czekają jeszcze dwie debaty, dotyczące ważnych współczesnych zagadnień społecznych. Projekt ma zasięg ogólnopolski. Z założenia ma służyć rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów, którzy mają możliwość doskonalenia się w sztuce wystąpień publicznych.

Debata oksfordzka jest metodą pracy nad wybranym zagadnieniem, wymagającą zarówno myślenia analitycznego, jak i syntetycznego. Uruchamia w uczniach szereg aktywności: samodzielnego studiowania zagadnienia, przygotowywania argumentacji, umiejętności prezentowania swoich racji i jednocześnie uważnego słuchania, koncentracji nie tylko na swoim wystąpieniu, ale też na wypowiedziach pozostałych uczestników. Doskonali umiejętności  retoryczne i jest pomocna w przygotowaniu uczniów zarówno do pisania wypowiedzi argumentacyjnej, jak również do ustnego egzaminu maturalnego.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos