No item found! Please check your config!
11 marzec 2023

Zimowe rajdy koła turystycznego „WATRA”

78 razy

Tradycyjnie już w okresie zimowym uczniowie klasy VI i VIII należący do koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w Nocnym Rajdzie Szkolnym. Trasa rajdu rozpoczynała się późnym wieczorem w Ciechomicach, a następnie biegła przez lasy w kierunku Grabiny i wzdłuż jeziora Górskiego w kierunku Zaździerza. Nad jeziorem  miała miejsce przerwa na odpoczynek i rozpalenie ognicka. Następnie grupa przeszła na przystanek Komunikacji Miejskiej przy ul. Jeziornej  i o godz. 21.30 nastąpiło zakończenie rajdu w Płocku.

Również w czasie ferii zimowych liczna grupa młodych turystów z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie pieszym na trasie Rogożew- Gorzewo- Łąck. Tym razem nasze wycieczka wystartowała na dworcu PKP w Płocku. Stąd nastąpił przejazd szynobusem do Rogożewa i dalej rozpoczęła się trasa piesza. Nad malowniczym jeziorem Sumino miała miejsce przerwa na ognisko, połączona z pieczeniem kiełbasek. Trasa piesza zakończyła się na stacji kolejowej w Łącku.

Opiekę na grupą uczniów w trakcie rajdów sprawował p. Artur Brzeski.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos