No item found! Please check your config!

Krzywousty - czerwiec 2021

18 czerwca odbył się konkurs wiedzy o patronie IV LO Bolesławie Krzywoustym. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych. Pytania do konkursu przeprowadzanego w formie Kahoota przygotował Bartosz Ziarko uczeń klasy II A.

I miejsce Klaudia Rogacka

II miejsce Julia Głowacka

III miejsce Kacper Klimowski

18 czerwiec 2021

„Let`s sing!”

W tym roku dzieci z klas 1-3 po raz pierwszy uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Let`s sing!”, który zorganizowany był zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W dniu 9 czerwca zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z klas 2 i 3. Pierwszaki natomiast śpiewały 16 czerwca.  Każda klasa prezentowała się indywidualnie.

Wśród uczestników, Jury w składzie: p. Anna Aronowska, p. Lidia Chodkowska oraz p. Jacek Ratkowski wyłoniło zwycięzców:

Na poziomie klas pierwszych: 1 miejsce Lena Łezka z 1a, 2 miejsce Nina Kulińska z 1a, 3 miejsce Zofia Ługowska z 1a i Maria Durmaj z 1b

Na poziomie klas drugich: 1 miejsce Wiktoria Maciejewska z 2a, 2 miejsce Aleksandra Osińska z 2c, 3 miejsce Blanka Skolasińska z 2c

Na poziomie klas trzecich: 1 miejsce Julia Nakielska z 3b, 2 miejsce Evghenii Górka z 3a, 3 miejsce Wiktoria Taraszkiewicz z 3a oraz Julia Kowalczyk z 3a

Bardzo dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy umiejętności językowych oraz wokalnych, a przede wszystkim odwagi :)) Każdy otrzymał dyplom oraz upominki. Zachęcamy i zapraszamy do udziału również inne dzieci:) Do zobaczenia za rok:))

Organizatorzy: Teresa Majkowska, Monika Bogucka

 

Po powrocie do nauki stacjonarnej, grupa uczniów klasy VI należących do szkolnego koła turystycznego WATRA wzięła udział wraz z opiekunem p. A. Brzeskim w dwóch imprezach turystycznych i w obydwu zajęła pierwsze miejsca:

XLII Rajd Ekologiczny „Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki”- 29.05.2021

I Płocki Rajd PTTK „Jan Paweł II na świetlistym szlaku”- 12.06.2021

Od kwietnia 10 uczniów klasy 6a pracowało nad międzynarodowym projektem eTwinning „Welcome to Poland, Welcome to Europe”. Celem projektu było poznanie atrakcji turystycznych w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce. Uczniowie wypracowali materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Opracowane zostały ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy, korzystając przy tym z bezpiecznych narzędzi TIK.

W projekcie wzięły udział 33 szkoły z Polski i jedna z Litwy. Pracując w grupach uczniowie poznali swoich rówieśników ze szkół partnerskich. 28 maja 2021 roku uczniowie biorący udział w projekcie spotkali się za pomocą aplikacji Teams z uczniami klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich prezentacji. Nasi uczniowie wykonali prezentacje o Mazowszu i Włoszech. Ponadto uczniowie wspólnie zagrali w przygotowane wcześniej quizy językowe.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nie tylko doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim, ale również poznali rozmaite narzędzia, programy pozwalające na tworzenie niezwykłych prac, np.  Genially, Tripline, Pictramap, Story Jumper, Google Slides.

Opiekunem uczniów biorących udział w projekcie była pani Magdalena Brzezińska.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos