Aktualności (427)
Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tym dziale:
Lekcje z ZUS
Już po raz drugi uczniowie naszego liceum biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. W trakcie czterech lekcji poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiadują się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać i od czego zależy wysokość emerytury. Młodzież zdobywa również praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym.
W dniu 14 XI zajęcia z uczniami klasy III B/D i II A/B poprowadziły pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płocku pani Małgorzata Fijałkowska i pani Marta Wandel. W interesujący sposób przybliżyły młodzieży tę niezwykle trudną tematykę.
Dzień Języków Obcych w naszej szkole
W środę 8 listopada 2017 roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku hasłem przewodnim jest PODRÓŻ. We wszystkich salach językowych prowadzone są zajęcia z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego związane tematycznie z podróżowaniem. Uczniowie naszej szkoły poczują się jak na prawdziwej wyprawie turystycznej. Mogą wybrać różne środki lokomocji – podróż pociągiem lub samochodem, lot samolotem lub pieszą wędrówkę. Wszędzie napotkają sytuacje komunikacyjne, w których muszą wykazać się znajomością różnych języków. Podróż jest również okazją do poznania zabytków różnych krajów – zwiedzą Paryż, Londyn, Berlin. Podróżowanie to część urlopu, więc wypoczną na plaży w Niemczech. Jeśli mają ochotę coś przekąsić, to czeka na nich międzynarodowa kuchnia, w której można skosztować Currywurst, Kartoffelsalat, muffins lub crepes.
Wiele atrakcji czeka też na najmłodszych turystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz naszych gości ze Szkoły Podstawowej nr 12. Zagrają z nami w „żywe memory” oraz wykleją ogromną mapę Niemiec. Nasi gimnazjaliści i licealiści pomogą gościom w potyczkach językowych na tablicy interaktywnej.
Podczas Dnia Języków Obcych zostaną wykorzystane gry i zabawy językowe oraz materiały edukacyjne Goethe-Institut, które uczniowie naszej szkoły zdobyli w projekcie „Z niemieckim w drogę”.
A zatem gute Reise! Bon voyage! Have a safe journey!
Święto patrona IV LO i ślubowanie
Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatnim tygodniu października w rocznicę śmierci Bolesława III Krzywoustego uczniowie klas pierwszych liceum obchodzą święto patrona. Połączone jest z oficjalnym przyjęciem „pierwszaków” w poczet uczniów IV LO. W tym dniu składają oni uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
„Edukacji prawnej nigdy za dużo” - kolejne spotkanie
W ramach spotkań „Edukacji prawnej nigdy za dużo” w dniu 30 X 2017 r. grupa uczniów z klasy II A/B i III B/D pod opieką pani Jolanty Rybińskiej-Janickiej, w siedzibie Sądu Okręgowego uczestniczyła w szkoleniu "Po co obywatelowi komornik sądowy".
Uczniowie mieli okazję zapoznać się jak sprawa trafia do komornika, co może zrobić komornik, jak można skutecznie wyegzekwować zasądzoną należność, jakie są koszty postępowania komorniczego. Następnie zwiedzili historyczny Pałac Biskupów Płockich, gdzie mają swoją siedzibę Sąd Rejonowy i Sąd Okręgowy.
Turystyczne sukcesy uczniów gimnazjum- trzy razy I miejsce
Uczniowie naszego gimnazjum, należący do szkolnego koła turystycznego „WATRA” wzięli w nowym roku szkolnym udział w trzech rajdach pieszych i zajęli w nich I miejsca w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zdobywając dla szkoły puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Trasa pierwszego rajdu /Zlot Po Ziemii Mazowieckiej/ przebiegała przez lasy i łąki w okolicach Borowiczek i Słupna aby zakończyć się w stanicy wodnej „Flis” w Liszynie. Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę.
Trasa drugiego rajdu /Rajd Pieczonego Ziemniaka/ rozpoczęła się w Górach koło Płocka a następnie biegła przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka. W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie nadleśnictwa „Łąck”. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik rajdu otrzymał po pysznym pieczonym ziemniaku.
W sobotę 28.10.2017 uczniowie koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Płock i L.O. im. S. Małachowskiego. Trasa rajdu przebiegała po naszym mieście, a uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych z obiektami historycznymi i kulturalnymi Płocka. Na mecie rajdu, w L.O. im. S. Małachowskiego czekał na uczniów słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków. Nasi uczniowie okazali się znowu najlepsi- zdobyli I miejsce w kategorii gimnazjów, otrzymując puchar i dyplom.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Pana Artura Brzeskiego na profilu FB >>>





