Dzień Liczby Pi!
Szanowna Społeczności Szkolna,
14 marca to Dzień Liczby Pi! ? To niezwykły moment, by przypomnieć sobie, że matematyka to nie tylko liczby w zeszycie, ale język, w którym zapisany jest cały Wszechświat. Pi skrywa w sobie nieskończoność i brak powtarzalności – zupełnie jak Wasz potencjał. Szukajcie własnych wzorów na sukces i nie bójcie się pytań, na które nie ma prostych odpowiedzi!”
Rajd „Szlakami Powstańców Styczniowych”
W sobotę 7 marca odbył się kolejny już w tym roku rajd pieszy. W prawdziwie wiosennej scenerii grupa 12 uczniów pod opieką p. Artura Brzeskiego i p. Katarzyny Szczypeckiej wzięła udział w imprezie turystycznej na trasie Wyszyna- Ludwikowo- Brwilno, pokonując dystans ok. 8km. W trakcie rajdu mogliśmy zobaczyć dwa zabytkowe młyny wodne na rzece Wierzbicy, które w czasie Powstania Styczniowego w 1863r zapewniały dostawy żywności dla walczących powstańców. Obserwowaliśmy także budzącą się do życia przyrodę w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Rajd został zorganizowany przez Szkolne Koło Turystyczne “WATRA”.
XIII Rajd Nocny
W piątek 20.02.2026 odbył się tradycyjny już w naszej szkole rajd nocny. Start nastąpił ok. godz. 17.00 na przystanku KM przy ZOO w Płocku. Trasa rajdu wiodła tym razem w zimowej scenerii przez tereny leśne z Ciechomic do Zaździerza nad j. Ciechomickim. Każdy uczestnik rajdu wyposażony był w latarkę. Po 4 kilometrach marszu grupa dotarła na polanę nad jeziorem. Tutaj miał miejsce dłuższy odpoczynek przy ognisku połączony z pieczeniem kiełbasek. Następnie po pokonaniu kolejnych 3 kilometrów młodzi turyści zakończyli wędrówkę na przystanku KM przy ul. Jeziornej. Stąd autobusem nr 7 nastąpił powrót do Płocka.
Organizatorem wycieczki i opiekunem uczniów był p. Artur Brzeski.
"Płocki Einstein" - zajęcia projektowe z fizyki
W okresie wrzesień - listopad 2025r dzięki Fundacji Nowy Start odbywały się zajęcia projektowe z fizyki ”Płocki Einstein” dofinansowane z Budżetu Miasta Płocka. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy 8b.
Poprzez wykonywanie doświadczeń fizycznych a także zabawę nimi uczniowie zdobywali i poszerzali wiedzę. Uczniowie nabierali umiejętności współpracy i wzajemnego zaufania w czasie pracy w grupach. Zdobywali umiejętności związane z wykonywaniem w sposób właściwy pomiarów, obliczeń i wyciągania wniosków.
W grudniu zajęcia zakończyły się konkursem „Fizyczny Geniusz” w wyniku, którego najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe:
I miejsce – Mateusz Krekora
II miejsce – Dawid Uszczyński
III miejsce – Karolina Jeznach i Wojciech Turkowski
IV miejsce - Mateusz Lewandowski i Michał Żuchowski.
Zajęcia prowadziła pani Katarzyna Wochowska-Wołosz





