No item found! Please check your config!

Krzywousty - październik 2023

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month).  W ramach kampanii, 15 października 2023 roku przypadł Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Miesiąc Świadomości Raka Piersi (tzw. Różowy Październik) celebrowany jest na świecie od 1985 roku. Z okazji Różowego Października w szkole zorganizowane zostały warsztaty w ramach których uczennice LO uczyły się  samobadania piersi. W trakcie warsztatów mówiono o roli profilaktyki w wykrywaniu raka piersi.

30 październik 2023

Przerwa na czytanie

20 października 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Płocku uczestniczyli w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Akcja realizowana w ramach Międzynarodowego miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W wydarzenie zaangażowała się cała społeczność szkolna. Serdecznie dziękujemy

W sobotę 14.10.2023 w warunkach słonecznej, jesiennej pogody uczniowie szkoły podstawowej i liceum wzięli udział w kolejnej w tym roku szkolnym imprezie turystycznej- rajdzie „Pieczonego Ziemniaka”.

Grupa młodych turystów wyruszyła pod opieką p. A. Brzeskiego i p. R. Zubka z Borowiczek i pokonała trasę liczącą około 7 km. W trakcie wędrówki uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie orientowania się w terenie oraz posługiwania się mapą i kompasem. Trasa rajdu wiodła przez lasy w okolicach Cekanowa do pomnika św. Huberta, a następnie do szkoły w Borowiczkach, gdzie była meta rajdu. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik rajdu otrzymał po pysznym pieczonym ziemniaku.

W klasyfikacji końcowej rajdu koło turystyczne „Watra” zajęła doskonałe II miejsce w kategorii szkół podstawowych /otrzymując puchar oraz pamiątkowy dyplom/.

Opiekun koła turystycznego

Artur Brzeski

Dnia 11 października 2023 roku uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Płocku wzięły udział w kolejnej inicjatywie organizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współudziale Biblioteki Pedagogicznej i Orlen Areny. Tym razem dziewczyny zagrały na emocjach! I zrobiły to bardzo dobrze zdobywając trzecie miejsce! Podczas trzygodzinnej gry terenowej pod hasłem „Emocje na językach” rozwiązały siedem zadań dotyczących nazywania, określania i okazywania emocji. Zadania były sformułowane w językach obcych, po angielsku i po niemiecku. Wymagały nie tylko umiejętności językowych, ale również empatii, kreatywności, znajomości samego siebie oraz okazywania emocji. Ponadto wykorzystały technologię, ponieważ do większości zadań potrzebne były aplikacje. Reprezentantki IV LO doskonale poradziły sobie z wypowiedziami o emocjach w języku angielskim, tworzeniem chmury wyrazowej, nagrywaniem filmiku o emocjach. Poszukiwały emocji we fragmentach literatury angielsko- i niemieckojęzycznej oraz w dopingowaniu drużyny sportowej. Podczas finału, który miał miejsce w Orlen Arenie, uczestnicy zabawy spotkali się z gościem specjalnym panem Adamem Wiśniewskim – byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej, a obecnie dyrektorem sportowym Orlen Wisły Płock. Pan Adam Wiśniewski rozmawiał z młodzieżą, biorącą udział w grze „Emocje na językach”, właśnie o emocjach w sporcie. Uczniowie usłyszeli również o sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami. Nasze dziewczyny przyznały, jakie emocje towarzyszyły im podczas zmagań: po pierwsze zawziętość (chciały wygrać), po drugie radość (dobrze się bawiły), po trzecie duma (że im się udało).

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos