No item found! Please check your config!

Krzywousty - kwiecień 2024

Uczniowie klasy II B po 2 latach dodatkowych zajęć z prawa otrzymali:

CERTYFIKAT EDUKACJI PRAWNEJ AKADEMII WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI.

Certyfikat przyznawany jest za realizację uzgodnionego programu zapewniającego nabycie przez uczniów umiejętności służących im nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale i prywatnym, wykształcenie prospołecznych postaw i nawyków aktywnego, świadomego oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu codziennym.

Udział w programie, poza zwiększaniem kompetencji z zakresu prawa, ułatwi młodzieży również rozpoczęcie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, możliwe jest to dzięki uzyskaniu przez absolwentów programu dodatkowych punktów podczas rekrutacji.

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Ekologicznym „Powitanie Wiosny”, w którym zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Trasa rajdu biegła z Maszewa przez okoliczne lasy w kierunku Winiar, a następnie malowniczą doliną Brzeźnicy do III L. O. w Płocku. Tutaj uczestnicy rajdu spożyli turystyczny posiłek i nastąpiło zakończenie rajdu.

Kolejny rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej” odbył się w sobotę 27.04.2024 i przebiegał pięknymi leśnymi ścieżkami z Ciechomic do Zaździerza, a następnie żółtym szlakiem wzdłuż j. Ciechomickiego do Grabiny. W trakcie rajdu uczestnicy ćwiczyli orientację w terenie i doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się mapą turystyczną.

Opiekun SKKT PTTK WATRA

Artur Brzeski

29 kwiecień 2024

Wycieczka do Londynu

W dniach 17 – 20 kwietnia 2024 r. uczniowie SP nr 2 w Płocku udali się na niezwykłą i pełną wrażeń wycieczkę do Londynu. Staramy się stworzyć naszym uczniom  jak najwięcej możliwości do komunikowania się w języku obcym. Dzieci przełamały barierę mówienia w Londynie, ucząc się języka angielskiego w codziennych, naturalnych sytuacjach, podczas zwiedzania. Udało się nam zwiedzić i zobaczyć największe atrakcje tego tętniącego życiem miasta, zaczynając od Buckingham Palace, London Eye, Tower of London, Tower Bridge, Natural History Museum, Hyde Park, Picadidilly Circus, Westminister Abbey, królewskie obserwatorium  Greenwitch oraz południk zero, żaglowiec Cutty Sark, Trafalgar Sqaure, Soho i China Town, Big Ben, St Paul’s Cathedral, kolumnę Nelsona, Borough Market, świat M&M i Lego, najwyższy budynek w Londynie The Shard, punkt widokowy na City of London, aż po uroczystą zmianę warty przy pałacu. Wycieczka szkolna miała formę zwiedzania połączonego z nauką. Było fantastycznie !

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos