No item found! Please check your config!
07 czerwiec 2021

Kolejowe ABC

326 razy

W dniu 16 kwietnia dzieci z klasy 2c wzięły udział w lekcji online na platformie Microsoft Teams, w ramach ogólnopolskiego projektu „Kampania Kolejowe ABC” objętego patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka w związku z Europejskim Rokiem Kolei 2021.

Podczas zajęć prowadzonych przez edukatorów z Urzędu Transportu Kolejowego dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z kolei i właściwego zachowania przed przejazdami kolejowymi. Poprzez interaktywne gry i zabawy dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na dworcu, na peronie czy w pociągu. Prowadzący wykorzystali atrakcyjne dla dzieci pomoce dydaktyczne, m.in. aplikację interaktywną czy mobilne miasteczko kolejowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach poprzez rozwiązywanie zadań, odpowiadanie na pytania prowadzących czy odgadywanie zagadek kolejowych.

Po zakończonej lekcji każdy z uczestników otrzymał pakiet bezpiecznego podróżnika.

Pamiątką dla całej klasy pozostanie duża maskotka Rogatka, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć:)

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos