No item found! Please check your config!

Krzywousty - styczeń 2022

W sobotę 15.01.2022 uczniowie klasy VII należący do koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w Nocnym Rajdzie Szkolnym. Trasa rajdu rozpoczynała się późnym wieczorem w Ciechomicach, a następnie biegła przez lasy w kierunku Zaździerza. Tutaj nastąpiła przerwa na rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek. Potem grupa przeszła na przystanek KM i nastąpił powrót do Płocka.

W sobotę 22.01.2022 miał miejsce kolejny rajd pieszy. Tym razem grupa uczniów z klasy VII wystartowała na dworcu PKP. Stąd nastąpił przejazd szynobusem do Łącka. Tutaj rozpoczęła się trasa piesza. Przebiegała żółtym szlakiem do śródleśnej polany, na której tradycyjnie już nastąpiła przerwa na ognisko. Następnym punktem trasy była Grabina. Trasa piesza zakończyła się na przystanku KM w Górach. Stąd nastąpił przejazd do Płocka i zakończenie rajdu.

Opiekę na grupą uczniów w trakcie rajdów sprawował p. Artur Brzeski.

Dnia 10.12.21 uczniowie klasy IIIB Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w projekcie ekologicznym organizowanym przez Ambasadę Królestwa Norwegii pt.: "Zielone inspiracje napędzane przez Fundusze Norweskie". W trakcie realizacji projektu, odbyło się spotkanie z ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce, wysłuchanie prezentacji na temat działań ekologicznych młodzieży norweskiej oraz na temat smogu, przedstawionej przez przedstawiciela organizacji Polski Alarm Smogowy. Uczniowie otrzymali od organizatora wspaniałe upominki. Dziękujemy!

W październiku 2021 roku odbył się szkolny konkurs przyrodniczo-językowy dla uczniów szkoły podstawowej. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przestawiającej element przyrody ożywionej z opisem w języku angielskim. 29.10.21 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów - I miejsce zajęła Julia Rychlik (klasa Va), II miejsce - Zuzanna Flak (klasa IVa), III miejsce - Magdalena Tur (klasa (Vb) i Antonina Małkiewicz (klasa VIIa). Gratulujemy. Organizatorami konkursu była p. Lidia Chodkowska i p. Ewa Tomaszewska.

Konkurs ,,Otwarte Krajobrazy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego” .

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Marcelina Duchewicz zdobyła

II  miejsce w przyrodniczym konkursie edukacyjnym o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym.

 

Gratulujemy Marcelinie !!!!!!!!!!!!!!!!!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos