No item found! Please check your config!

Krzywousty - marzec 2022

Poniedziałek - 21 marca 2022, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, w którym klasy 1-3 radośnie spacerowały z marzanną, sadziły kwiatki i bawiły się wesoło. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary okazaliśmy symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Różnorodność kolorowych skarpetek, które wykonały dzisiaj dzieci na zajęciach plastycznych, wyraża tolerancję i fakt, że mimo różnic możemy cieszyć się życiem i okazywać sobie wzajemny szacunek.

16 marzec 2022

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka w klasie II B. W poniedziałek uczniowie klasy IIB spakowali swoje książki i zeszyty w oryginalne "plecaki". Obowiązywała zasada: tylko nie plecak szkolny! Pojawiły się najróżniejsze torby, torebki, pudełka, koszyki (nawet zakupowe), garnek, wózek dla lalek, klocek lego i transporter dla kota. Wszystkie pomysły były świetne. Czekamy na naśladowców.

W dniu 14.03.2022 po raz kolejny zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia z astronomii, w których wzięli udział uczniowie klasy Va i Vb. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz  zastosowanie w praktyce posiadanej wiedzy z zakresu geografii.

Pierwsza część zajęć miała miejsce w sali 014, gdzie uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania teleskopu, a następnie wzięli udział w prezentacji multimedialnej poświęconej mapie nieba i obiektom widocznym na nocnym niebie. W jej trakcie wykorzystano program Stellarium. W trakcie krótkiego wykładu uczniowie mogli się między innymi dowiedzieć jak stary jest Wszechświat i jak możemy obserwować jego początki, oraz skąd się wzięły nazwy gwiazdozbiorów. Druga część zajęć odbyła się już poza szkołą z wykorzystaniem teleskopu. W jej trakcie  największe wrażenie zrobiła obserwacja powierzchni Księżyca. Dobrze widoczna była też gwiazda Syriusz.

Pomimo  późnych godzin wieczornych zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Organizacja zajęć i opieka nad uczniami:

  1. Artur Brzeski
  2. Kararzyna Wochowska- Wołosz

14 marca – Światowy Dzień Liczby Pi, w tym roku obchodzony również na w KRZYWOUSTYM. Liczba pi, zapisywana jako 3,14, wyraża stosunek długości okręgu do jego średnicy. Wykorzystywana jest w zadaniach geometrycznych. Jednak pi jest również niezastąpiona w zaawansowanej nauce. Na przykład astronomowie używają jej do zmierzenia gęstości promieniowania. Przy jej pomocy można również określać pole elektryczne czy magnetyczne.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos