No item found! Please check your config!

Krzywousty - wrzesień 2023

29 wrzesień 2023

Dzień krawata w LO

Dziś zabawa zainicjowana przez Samorząd Uczniowski. Z okazji Dnia Chłopaka Krawat lub mucha zwalnia z odpytywania :-)

W sobotę 23 września 2022 odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy „Zlot Po Ziemi Mazowieckiej”. Trasa rajdu rozpoczynała się w Górach koło Płocka, a następnie biegła brzegiem j. Górskiego i dalej przez leśne obszary Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego do Łącka.  W trakcie rajdu uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie Nadleśnictwa Łąck. Każdy z uczestników mógł zjeść grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło bardzo dobre II miejsce zdobywając dla szkoły okazały puchar oraz dyplom.

W rajdzie wzięło udział 16 uczniów z klas VIII, VI i V szkoły podstawowej.

Opiekun koła turystycznego

Artur Brzeski

W dniu 26 września 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Ambasadorki projektu #deutschbewegt przygotowały dla uczniów wiele atrakcji, aby zachęcić ich do nauki języka niemieckiego oraz poznania kraju naszych sąsiadów. Pani Agnieszka Kozakiewicz przeprowadziła lekcje dla licealistów, z wykorzystaniem materiałów z wirtualnego świata Deuschspace digital. Kolejne ciekawe lekcje i zadania przed nami! A oto fotorelacja z Europejskiego Dnia Języków:

25 wrzesień 2023

#DEUTSCHBEWEGT

Goethe-Institut w Warszawie rozpoczął nową kampanię wizerunkową pod hasłem "#deutschbewegt. Język nowych możliwości".

Nasza szkoła przystąpiła do tego projektu, a ambasadorkami zostały pani Agnieszka Kozakiewicz oraz uczennice klas drugich liceum: Dominika Pietrzak (IIA), Julia Szulc (IIA), Roksana Szachmytowska (IIB), Katarzyna Kłysiak (IIB), Joanna Strzelecka (IIB), Daria Kajetaniak (IIC), Katarzyna Strzelecka (IIC) oraz Wiktoria Szymanowska (IIC).

Goethe Institut wraz z ambasadorami projektu w całej Polsce chcą pokazać, jakie możliwości otwiera znajomość języka niemieckiego, przedstawić pozytywny i aktualny obraz Niemiec oraz zapoznać z alternatywnym sposobem nauki języka niemieckiego.

Niemcy to kraj innowacji, którego mieszkańcy są przyjaźni środowisku i aktywni sportowo.

Zapraszamy do zanurzenia się w wirtualnych światach!

FASCYNUJĄCA PODRÓŻ
Z DEUTSCHSPACE DIGITAL

Wskakuj na pokład i wyrusz w podróż pełną ciekawostek oczywiście w języku niemieckim. Znajdziesz tu mnóstwo materiałów, które pomogą odkryć Niemcy.

Na ośmiu różnych stacjach tematycznych znajdują się liczne ćwiczenia, teksty, filmiki, pomysły i sugestie, które wzbogacą Twój niemiecki, pomogą zrozumieć mentalność sąsiadów, a może nawet zmotywują do rozpoczęcia nauki języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że skorzystasz z materiałów i pomysłów.

Z Deutschspace digital niemiecki nie będzie nudny!

Witamy na pokładzie DEUTSCHSPACE digital i życzymy miłego odkrywania!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego 26 września, pokład DEUTSCHSPACE digital otwarty jest dla każdego w sali 222.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos