Aktualności (427)
Najnowsze wiadomości z życia szkoły, wydarzenia sukcesy, osiągnięcia. Byłeś świadkiem wydarzenia, czytałeś o czymś związanym z naszą szkołą - zostań informatorem szkolnych wiadomości - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tym dziale:
21 stycznia 2020 r. odbyła się VIII edycja konkursu „Śladami Zygmunta Padlewskiego i powstania styczniowego w Płocku” pod honorowym patronatem Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka. Konkurs zorganizowały Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.
Konkurs odbył się w 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Jego celem było upamiętnienie bohaterów powstania, w szczególności Zygmunta Padlewskiego – naczelnika wojskowego województwa płockiego straconego przez władze carskie.
Drużyna konkursowa składała się z 4. osób. Pracę plastyczną, widokówkę związaną tematycznie z powstaniem wykonała Izabela Woźnowska z klasy VIII A, w części teoretycznej odpowiedzi udzielały Natalia Dworakowska i Wiktoria Gerc (klasa I D), a w części krasomówczej wystąpiła Gabriela Bąbała (I D). Uczennice do konkursu przygotowywali p. Jolanta Rybińska i p. Rafał Zubek. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy, piękne kalendarze ufundowane przez Urząd Miasta Płocka oraz atrakcyjne nagrody, których fundatorem była Rada Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza”. Dodatkowo p. Joanna Banasiak, dyr. Książnicy Płockiej, wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom wydawnictwo Książnicy Płockiej poświęcone Aleksandrowi Wernikowi – przedwojennemu prezydentowi Płocka.
Z wizytą w Sądzie Okręgowym
W dniu 29 stycznia 2020 roku uczniowie realizujący innowację pedagogiczną WIEDZA O PRAWIE (klasa IIA i ICG) uczestniczyli w rozprawie karnej w Sadzie Okręgowym w Płocku. SSO Justyna Wawrzyńczak zapoznała młodzież ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz etapami postępowania karnego.Pani sędzia przedstawiła także drogę dojścia do zawodu sędziego, charakter pracy sędziego, rodzaje spraw rozpatrywanych przez sądy.
Celem lekcji było przede wszystkim kształtowanie wśród młodzieży postaw poszanowania prawa ,ale także ułatwienie im podjęcia decyzji dotyczącej dalszej edukacji i wyboru zawodu.
Rajd Zima „Szlakami Powstania Styczniowego”
W minioną sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w w XXXVI Rajdzie „Zima- Szlakami Powstania Styczniowego”. Trasa rajdu przebiegała z Międzytorza do ul. Grabówka, a następnie szlakiem niebieskim u podnóża skarpy Wiślanej i ul. Norbertańską do Zespółu Szkół Technicznych, gdzie miało miejsce zakończenie rajdu. Na mecie uczniowie i ich opiekunowie mogli pożywić się pysznymi pączkami. Następnie odbyła się klasyfikacja kół turystycznych, które brały udział w rajdzie. Nasze koło zajęło tym razem II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Warsztaty zdrowia i urody
W dniu 16 stycznia 2020 r. uczniowie klasy II A i III AB uczestniczyły w warsztatach zawodoznawczych organizowanych przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z merytorycznymi i etycznymi aspektami pracy w zawodzie dietetyk ,kosmetolog, inżynier chemii żywności i inżynier chemii kosmetycznej. W ramach wydarzenia młodzież samodzielnie wykonała mydła o rozmaitych właściwościach pielęgnacyjnych oraz skorzystała z zabiegu parafinowego na dłonie.
RAZEM NA ŚWIĘTA
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Podjęliśmy się akcji, której celem była pomoc tym najbardziej potrzebującym, a wszystko po to, aby samotni i chorzy ludzie mogli przeżywać okres świąteczny w radosnej atmosferze. Młodzież naszej szkoły zebrała bardzo dużą ilość środków czystości, słodyczy i zabawek dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego. Zrobili też całą masę kartek bożonarodzeniowych dla chorych z płockiego Hospicjum. Wreszcie, zaprosili seniorów na wspólne kolędowanie. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze :-)





