No item found! Please check your config!

Krzywousty - wrzesień 2019

Sztafeta 4x100m dziewcząt z IV LO okazała się bezkonkurencyjna podczas pierwszego rzutu Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej 2019/2020. Dziewczęta pobiegły w składzie: Oliwia Grzegrzółka (1AG), Magdalena Dolna (1B), Wiktoria Kobza (1AG), Daria Bieńkowska (3AB). Na najwyższym stopniu podium stanął także uczeń klasy 1AG - Filip Kołodziejski wygrywając konkurencję 400m. Brązowy medal wywalczył Szymon Kluska z klasy 1AG, który wygrał jedną z serii biegu na 1500m oraz Filip Cybulski - trzeci w biegu na 100m. Po pierwszym rzucie dziewczęta zajmują wysokie 5 miejsce, a chłopcy 7. Drugi rzut już wiosną. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych startów oraz rekordów życiowych. Opiekunami reprezentacji są nauczyciele wf: Olgierd Sęk i Piotr Mieszkowski.

zdjęcia na fb >>>

26 wrzesień 2019

Otrzęsiny klas I LO

Dnia 26 września w naszej szkole odbyły się otrzęsiny dla klas I liceum. Uczniowie, oprócz prezentacji swojej klasy i profilu, mieli za zadanie m.in. narysować swojego wychowawcę, odpowiedzieć na pytania z wiedzy o naszej szkole, zapamiętać jak najwięcej informacji na temat swojego wychowawcy. Nie zabrakło też konkurencji sportowych takich jak: przeciąganie liny czy  hula-hop. Wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach wykazując się sprytem, wiedzą i zręcznością. Na koniec każda klasa otrzymała dyplom.

zdjęcia na fb >>>

W sobotę 21.09.2019 przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy organizowany przez płocki oddział PTTK „Zlot Po Ziemi Mazowieckiej”. W imprezie wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej pod opieką p. E. Bońkowskiej oraz uczniowie klasy V i VIII pod opieką p. A. Brzeskiego, a także grupa uczniów liceum pod opieką p. R. Zubka.

Trasa rajdu prowadziła przez lasy w okolicach Brwilna. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza uczestnicy rajdu mogli zwiedzić uroczy drewniany kościół w Brwilnie. Kolejnym ważnym punktem na trasie rajdu było miejsce pamięci narodowej- mogiła mieszkańców Płocka rozstrzelanym przez niemieckich okupantów w czasie II wojny światowej.

W trakcie rajdu uczniowie doskonalili umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie leśniczówki Brwilno. Każdy z uczestników mógł zjeść smaczną grochówką oraz upiec przy ognisku kiełbaskę. W klasyfikacji końcowej koło turystyczne „WATRA” zajęło III miejsce, zdobywając dla szkoły puchary oraz dyplomy.

Opiekun koła turystycznego „Watra”

Artur Brzeski

fot. Artur Brzeski

12 wrzesień 2019

Narodowe czytanie 2019

7 września 2019 miała miejsce kolejna edycja Narodowego Czytania, nad którym patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród czytających nie mogło zabraknąć uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Płocku. Uczennice Gabriela Bąbała (I A), Oliwia Grzegrzółka (I AG) oraz Natalia Grzybowińska IAG) w ogrodach Książnicy Płockiej odczytały fragment noweli Władysława Stanisława Reymonta “Orka”.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć oraz wysłuchania fragmentu noweli Reymonta w wykonaniu Gabrysi Bąbały.
 
 

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos