No item found! Please check your config!
07 październik 2021

Dzień Kropki

26 razy

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności obchodzone 15 września na całym świecie.

Tego dnia odbywa się wiele ciekawych zabaw , które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie bawić się z rówieśnikami.

Inspiracją do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki stało się opowiadanie  Petera H. Reynolds’a pt.  „The Dot” czyli „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej  nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji inspirowanych kropką. Uczniowie poznali historię małej Vashti, poszukiwali w języku ojczystym przysłów ze słowem ,,kropka”, wykonywali kropkowe prace plastyczne, ozdabiali  szkolny dziedziniec kredowymi kropkami, brali udział w pamiątkowej sesji zdjęciowej w kropkowych przebraniach.

Dzień Kropki dostarczył dzieciom wiele radości i motywacji do odkrywania swoich talentów.

 

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos