No item found! Please check your config!

Krzywousty - październik 2022

29 październik 2022

Szkoła Pamięta

Kolejny raz nasza szkoła przystępuje do akcji MEN "Szkoła pamięta", której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń oraz postaci historycznych.

W ramach akcji uczniowie Zs nr 1:

  • przygotowali dwie gazetki ścienne: Płock miasto bohater i o rotmistrzu Witoldzie Pileckim,
  • przygotowali wystawę publikacji historycznych,
  • zapalili znicze pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego i tablicą upamiętniającą wydarzenia 1976 roku w Płocku, Radomiu i Ursusie.
  • zapoznali się z przesłaniami powstańców warszawskich do młodzieży.
28 październik 2022

Otrzęsiny klas IV SP

W dniu 27 października Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas IV zorganizował Otrzęsiny w królewskim stylu. Uczniowie zostali powitani przez królową oraz jej trzech doradców na Zamku Książąt Mazowieckich w Płocku. Na początek młodzi przedstawili się i zaprezentowali swoje umiejętności taneczno-wokalne, a następnie wzięli udział w wielu konkurencjach takich jak: picie soku z cytryny bez skwaszonej miny, jedzenie pączków bez użycia rąk, dmuchanie i zawiązywanie balonów na czas, picie wody z miseczki jak pies, wzajemne karmienie z zamkniętymi oczami, odgadywanie przedmiotów z zamkniętymi oczami. Wychowawcy klas wzięli udział w specjalnej konkurencji polegającej na przyszywaniu guzików. Na koniec uczniowie padli na kolana i złożyli uroczystą przysięgę:

"My poddani, przyrzekamy przestrzegać wszystkich praw i regulaminów Zamku Książąt Mazowieckich, to znaczy naszej szkoły. Przyrzekamy czcić i kochać nasze wspaniałe królowe i wszystkich mistrzów – nauczycieli.”

Głowy uczniów zostały posypane złotym pyłem na znak przyjęcia do starszej społeczności szkolnej.

26 październik 2022

Liga Debat Fundacji ORLEN

Uczniowie IV LO wzięli udział w Lidze Debat, których inicjatorem jest Fundacja ORLEN. W pierwszej turze zmierzyli się z drużyną LO im. S. Małachowskiego. Do końca roku 2022 nasz zespół czekają jeszcze dwie debaty, dotyczące ważnych współczesnych zagadnień społecznych. Projekt ma zasięg ogólnopolski. Z założenia ma służyć rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów, którzy mają możliwość doskonalenia się w sztuce wystąpień publicznych.

Debata oksfordzka jest metodą pracy nad wybranym zagadnieniem, wymagającą zarówno myślenia analitycznego, jak i syntetycznego. Uruchamia w uczniach szereg aktywności: samodzielnego studiowania zagadnienia, przygotowywania argumentacji, umiejętności prezentowania swoich racji i jednocześnie uważnego słuchania, koncentracji nie tylko na swoim wystąpieniu, ale też na wypowiedziach pozostałych uczestników. Doskonali umiejętności  retoryczne i jest pomocna w przygotowaniu uczniów zarówno do pisania wypowiedzi argumentacyjnej, jak również do ustnego egzaminu maturalnego.

W sobotę 22.10.2022 uczniowie szkoły podstawowej należący do koła turystycznego „WATRA” wzięli udział w kolejnej imprezie turystycznej organizowanej przez PTTK Płock i L.O. im. St. Małachowskiego. Tym razem była to gra miejska w ramach rajdu „Ciżemka”, w trakcie której uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych z obiektami historycznymi, sportowymi i kulturalnymi Płocka. Aby rozwiązać zadania uczniowie musieli dotrzeć do punktów kontrolnych zlokalizowanych w takich punktach jak: molo, zalew Sobótka, katedra oraz pomnik Wł. Broniewskiego.

Na mecie rajdu w L.O. im. St. Małachowskiego czekał na uczniów słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków. Następnie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Koło turystyczne „WATRA” okazało się jednym z najlepszych drużyn - zdobyło II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Opiekę nad grupą uczniów w trakcie rajdu sprawował p.Artur Brzeski.

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos